Skip to content

Jak utworzyć ramkę cienia na zdjęciu za pomocą programu Corel Photo Paint (przykład)

26 de luty de 2021

Czy podnieca Cię pomysł uczenia się, jak kadrować zdjęcie za pomocą programów internetowych? Więc już dziś naucz się szybko i łatwo, jak zrobić plik ramka z cieniem do zdjęcia za pomocą programu Corel Photo Paint.

Jak utworzyć na zdjęciu zacienioną ramkę za pomocą programu Corel Photo Paint?

Zastosuj najlepsze ramki udekoruj swoje zdjęciai popraw swoje piękno; Będą idealnym uzupełnieniem do zapamiętania wyjątkowej chwili z Twojego życia lub Twojej rodziny. Nie martw się o procedurę, ponieważ będzie to bardzo kilka kroków, damy Ci wszystkie możliwe narzędzia do wykonania ramki z cieniem do zdjęcia.

Jak stworzyć ramę?

Jeśli chcesz stworzyć framework, musimy założyć, że masz już poziom podstawowy. W którym wiesz, jak zmienić rozdzielczość, rozmiar arkusza, obrócić lub powielić obraz w Photo Paint; lub jak używać opcji wyrównywania i rozmieszczania obiektów w Photo Paint.

Musisz także wiedzieć, jak pracować z warstwami w dokumencie programu Corel Photo Paint. Poza tym, że wiesz trochę o tym, jak tworzyć ścieżki i jak je edytować w programie Corel Photo Paint? Ponieważ warstwy i ścieżki są podstawą do tworzenia ramek.

 • Importuj zdjęcia. Utwórz warstwę na menedżer obiektów, więc będziesz mieć tło, na którym możesz zastosować kolor. Jeśli chcesz, możesz użyć narzędzia do przycinania, zaznaczenia i innych ustawień przed zastosowaniem ścieżki.
 • Wybierz narzędzie ścieżki z paska właściwości i kliknij opcję bézier, a następnie kliknij każdy z nich kursorem myszy wierzchołek fotografii, w międzyczasie przytrzymaj klawisz Shift, aby wygenerować ścieżkę w kształcie prostokąta. Teraz utwórz nową warstwę. Następnie kliknij narzędzie pędzla, a następnie przejdź do dostosowywania obiektu, wybierz odpowiedni typ pędzla i końcówkę.
 • Wybierz kolor dla wypełnienie ścieżki. Teraz ustaw się nad punktem na ścieżce i kliknij prawym przyciskiem myszy, naciśnij opcję pociągnięcia pędzlem na ścieżce, a otrzymasz ramkę.

Jak ozdobić ramkę?

 • Po zastosowaniu ścieżki do zdjęcia utwórz nową warstwę. Kliknij na pędzel. Następnie kliknij dostosuj obiektwybierz typ i końcówkę pędzla, aby wykonać dekorację w obszar ścieżki lub fotografii.
 • Przejdź do okno dokowalne i stuknij ikonę +. W menu rozwijanym kliknij opcję Ustawienia pędzla. Wprowadź żądane ustawienia: przezroczystość, obrót, spłaszczenie, atrybuty obrysu, atrybuty pociągnięcia pędzlem, pociągnięcia pędzla, wariacje kolorów i ustawienia pióra.

zrzut ekranu z tyłu

 • Kliknij obszar, w którym chcesz zastosować dekorację. Jeśli chcesz zrobić nową dekorację, wróć do menedżera obiektów i utwórz kolejną warstwę. Zastosuj wszystkie ustawienia.
 • Aby zmienić kolor, przejdź do menedżera obiektów i tam wybierz różne warstwy do którego zastosujesz kolor. Następnie kliknij opcję połącz zaznaczone obiekty na dole, wybierz warstwę.
 • Naciśnij opcja pędzlaiw jego podmenu wybierz zamień kolor. Wybierz kolor i przystąp do malowania obszaru zestawu, na który zmienisz kolor.

Jak stworzyć cień ramy?

 • Na warstwie obiektu, do którego zastosowano ramkę, wybierz plik narzędzie cienia. Teraz przejdź do górnego paska i kliknij ramkę z cieniem, wybierz rodzaj cienia w dostępnych opcjach wstępnie ustawione cienie.
 • Dodaj go do obiektu, klikając, teraz możesz zmodyfikować kąt i kierunek cieniawystarczy nacisnąć lewy przycisk myszy i przeciągnąć w wybrane miejsce. Do tego odcienia możesz również zastosować ustawienia kolorów, zanikanie, przezroczystość lub przesunięcie, tryb mieszania lub dodawanie do niego tekstu.
 • Aby zapisać cień, przejdź do przycisku ramki cienia, a następnie przycisku + obok wstępnie ustawionych cieni. W oknie dialogowym zostaniesz poproszony o podanie nazwy przed jej zapisaniem i kliknij Akceptuj.

Doradzamy projekty planów twoich ramek, zgodnie z rodzajem fotografii; Pozwoli to uniknąć wpadek podczas dokonywania wyboru i konfiguracji. Jak widać, istnieje różnorodność opcji i konfiguracji.

Utwórz ramkę cienia na zdjęciu za pomocą Corel Photo Paint, odtąd stanie się jednym z twoich największych hobby; zajęło się stworzeniem stylu ramki, który przywołuje najpiękniejsze wspomnienia. Jeśli podobał Ci się ten post, udostępnij go swoim kontaktom i zostaw nam swój komentarz.