Skip to content

Jak usunąć lub usunąć słowa i sugestie ze słownika lub autokorekty klawiatury w systemie Android

8 de czerwiec de 2022

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak? usuń słowa autokorekty Androida? Musisz wiedzieć, że z biegiem czasu system słownikowy terminali Android dostosowuje się do sposobu, w jaki piszemy.

Rzeczywiście, choć staje się coraz bardziej inteligentny autokorekta naszego Androida, może być tak, że z różnych powodów chcesz usunąć z niej słowa.

Ogólnie rzecz biorąc, możemy powiedzieć, że autokorekta jest tam umieszczona, aby nam pozwolić zaoszczędzić ogromną kwotę czasu, kiedy piszemy jakiś tekst, więc wszyscy wiemy, jak to działa.

To, co robi, to zadać ci sugestie lub polecać słowa tak, abyś mógł uzupełniać wiadomości w sposób, który lubisz najbardziej.

Jednak z drugiej strony stwierdziliśmy, że czasami autokorekta jest nieco denerwujące lub nieprecyzyjneponieważ może powodować błędy, mówić rzeczy, których nie masz na myśli, i inne problemy z tym związane.

Dlatego musisz wiedzieć, że tak jak możesz aktywować lub dezaktywować autokorektę, jest to ten sam sposób możesz usunąć sugestie klawiatury i słowa autokorekty, więc pokażmy, jak to zrobić.

Bez względu na branżę, w której pracujesz, pisownia jest zawsze bardzo istotna. Niezależnie od tego, czy jest to pisanie e-maili, czy podsumowania spotkań, prawidłowe pisanie wiele mówi o profesjonalizmie ludzi.

Jakie są zalety korzystania ze sprawdzania pisowni:

1. Poprawisz swoją pisownię: Chociaż nie dzieje się tak dlatego, że piszesz lepiej, sprawdzanie pisowni pomoże Ci uniknąć najczęstszych błędów.

2. Nie będziesz musiał martw się o akcenty: W tym przypadku to właśnie korektor zajmie się dla Ciebie akcentami.

3. Twój profesjonalizm poprawi: Jeśli ortografia nie jest twoją mocną stroną, sprawdzanie pisowni stanie się twoim wielkim sprzymierzeńcem. W ten sposób upewnisz się, że zawsze poprawnie piszesz do swoich klientów lub współpracowników.

Wady korzystania ze sprawdzania pisowni

1. Nie nauczysz się dobrze pisać tak naprawdę: w końcu to nie ty poprawiasz błędy, więc nie nauczysz się poprawnie pisać.

2. Stopniowo będziesz pożyczać mniej uwagi na pisownię: Jest to jedna z największych niedogodności, a polega na tym, że jak człowiek od razu przyzwyczaja się do korektora, powoli zapomina o akcentach lub zwraca mniej uwagi, ponieważ wiemy, że korektor się tym zajmie.

3. Żaden korektor nie jest idealny: Korektory nie korygują wszystkich usterek. Często nie wyłapują podwójnych znaczeń i nie wychwytują błędów gramatycznych.

Jaki jest pogląd tłumacza na sprawdzanie pisowni?

Po przeanalizowaniu wszystkich jego zalet i wad uważamy, że sprawdzanie pisowni Może być świetnym sojusznikiem, ale nigdy nie powinniśmy mu całkowicie ufać, ponieważ może zawierać błędy.

Innymi słowy w naszym przypadku najlepiej użyć korektora raz skończyłem tłumaczenie, aby przejrzeć cały dokument na wypadek, gdyby było coś, co mogliśmy przeoczyć. Na koniec sami sprawdzamy tekst.

Łatwo usuń autokorektę.

Istnieje kilka opcji modyfikacji autokorekty telefonu komórkowego z systemem Android. Pierwszą rzeczą, którą możesz rozważyć, jest wyeliminowanie słów, gdy: pojawiają się jako sugestia. Aby to zrobić, musisz wybrać go na pasku nad klawiaturą i przeciągnąć na środek ekranu, gdzie zobaczysz, że na twoim Androidzie pojawi się klasyczny Kosz, a następnie opcję Usuń sugestię.

Jeśli wolisz, możesz również dodawać lub usuwać słowa ze swojego osobistego słownika. W tym celu musisz poszukać sekcji Język i wprowadzenie tekstu, a zobaczysz, że pozwala przejść do słownika osobistego.

Tam masz możliwość dodania nowych słów, których chcesz użyć, a które mogą być bardziej Twoje słownictwo ogólne. Jeśli dodałeś jakieś i chcesz je usunąć, możesz to zrobić.

Teraz jeśli chcesz zakończ wszystkie autokorekty Nagle musisz wiedzieć, że musisz przejść do Ustawień, Języka i wprowadzania tekstu lub aplikacji klawiatury, aby wykonać tę procedurę.

Nie zalecamy tego, ponieważ możesz stracić wiele sugestii które naprawdę Cię interesują, więc powinieneś poszukać innych alternatyw.

wstaw usuń wyrażenia dostosuj

Wreszcie, jeśli chcesz lepiej wykorzystać autokorekta smartfona Android, musisz wiedzieć, że normalnie może być używany w trzech różnych trybach: automatycznej korekcji, automatycznej wielkości liter oraz kropek i spacji.

Powinieneś spróbować szczęścia z każdym z nich, aby zobaczyć, który z nich jest najlepszy. najlepiej pasuje do tego, czego szukasz, więc nie musisz oczywiście zwracać zbytniej uwagi na swój słownik.

Jeśli masz inne pytania na ten temat, nie krępuj się skonsultuj się z nami aby pomóc ci w tym względzie. Czy udało Ci się usunąć słowa z autokorekty Androida za pomocą tego krok po kroku?

dołącz do naszego kanału telegram