Skip to content

Jak usunąć ikonę kontaktów z paska zadań systemu Windows 10? (Przykład)

27 de luty de 2021

Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Odnosimy się w tym przypadku do nadmiaru aplikacji i zasobów, którymi czasami firmy technologiczne ładują swoje system operacyjny i że zamiast pomagać, mogą stać się irytujące. W tym artykule wyjaśnimy, jak usunąć ikonę kontaktów z paska zadań systemu Windows 10.

Okazuje się, że jedna z nowości zawartych w nowej wersji Aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update, to umieszczenie na pasku zadań ikony Kontaktów.

Pasek zadań służy do łatwiejszego i szybszego poruszania się po pulpicie komputera, dlatego system Windows umożliwia użytkownikom przypinanie najczęściej używanych witryn internetowych do paska zadań.

Co to jest ikona kontaktu?

Krótko mówiąc, ikona Kontakt, lub ludzi, jak to jest również znane. Pozwala ustawić listę ulubionych kontaktów na pasku zadań, aby mieć je pod ręką, a tym samym usprawnić proces komunikacji z tymi osobami na różnych platformach.

Ta funkcja, która dla niektórych może być atrakcyjna i przyciągająca wzrok, staje się niepotrzebne i uciążliwe ponieważ zmniejsza miejsce na pasku narzędzi i na ekranie dla innych, bardziej praktycznych i użytkowych zastosowań, zwłaszcza jeśli chodzi o małe ekrany.

W rezultacie ikona kontaktu, która jest włączona do najnowszej wersji systemu operacyjnego międzynarodowej korporacji z Redmond, była niepokojącym elementem dla użytkowników. Tutaj pokażemy Ci, jak usunąć ikonę kontaktów z paska zadań systemu Windows 10.

Tak jak możesz usunąć niepotrzebne ikony z paska zadań, istnieje również sposób na zmianę ich rozmiaru, aby łatwiej je zlokalizować.

Ikona kontaktów to funkcja, która dostarcza informacji, takich jak numery telefonów, e-maile, adres, itp. O interesujących nas osobach lub zawodach.

Kroki, aby usunąć ikonę kontaktów z paska zadań systemu Windows 10

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy nie czują sympatii dla ikony kontaktu w Windows 10. Wydaje się to niepotrzebne i mało przydatne, tutaj pokażemy, jak się jej pozbyć.

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że Wersja Windows 10 Fall Creators, te oferuje opcję, nie tylko dezaktywacji ikony kontaktu na pasku zadań.

Oferuje również możliwość dostosowania Twojego faworyzowania w odniesieniu do powiadomień lub rozpowszechniania dźwięku, które są realizowane przez kontakty osobiste i które dotyczą użytkowników.

Aby wyświetlić ikonę kontaktów w Windows 10, przede wszystkim musisz otworzyć funkcję Ustawienia. Najłatwiej to zrobić naciskając na klawiaturze: klawisz Windows + I. Akcja ta umożliwia otwarcie okna konfiguracji, w którym klikamy opcję Dostosuj.

Przechodzisz do nowego ekranu, na którym możesz zobaczyć opcję paska zadań. Tutaj możesz uzyskać dostęp do różnych opcji konfiguracji, wybierasz sekcję „Łączność”.

Windows 10 do domu

W tej sekcji uzyskasz trzy inne opcje konfiguracji. Pierwsza z nich pokazuje ikonę kontaktu na pasku zadań: i to ona umożliwia włączenie lub wyłączenie tej funkcji.

Druga konfiguracja pokazuje powiadomienia pochodzące z kontaktów i daje możliwość otrzymywania tych powiadomień lub nie. I trzecia konfiguracja: to umożliwia wyłączenie powiadomień dźwiękowychale nie wizualizacje twoich krewnych.

Na koniec, aby usunąć ikonę kontaktów z paska zadań systemu Windows 10. Przejdź do pierwszego z wyżej wymienionych ustawień: Pokaż ikonę kontaktów i kliknij „dezaktywować” i gotowy, ikona kontaktów jest wyłączona. Oto podsumowanie czynności, które należy wykonać, aby dezaktywować ikonę kontaktów:

  • W funkcji wyszukiwania wpisujesz słowo „Oprawa” i jest wyzwalany. Zlokalizuj opcję „Nadać cechy osobiste”. Zaloguj się do „Pasek zadań”. W tej opcji wyłącz ikonę kontaktów.
  • Innym sposobem dostosowania paska zadań jest umieszczenie koloru, który najbardziej Ci się podoba i który preferujesz.

Jeśli uważasz, że pasek zadań zespołu jest powolny, nieporęczny i uważasz, że zawiera dodatkowe elementy, które nie upraszczają Twojej pracy. Dzisiaj pokazujemy, jak wyłączyć lub usunąć ikonę kontaktów z paska zadań systemu Windows 10.

Pasek zadań to jeden z najczęściej używanych elementów, które oferuje Windows, ponieważ dzięki niemu możesz mieć wszystkie potrzebne narzędzia na wyciągnięcie ręki, ale gdy korzystamy z programu do odtwarzania wideo VLC jest to nieco niewygodne, ale sposób na usunięcie go, gdy korzystamy z rozszerzonego trybu ekranu programu.