Skip to content

Jak usunąć hasło, przypiąć lub odblokować wzór na dowolnym telefonie z Androidem?

1 de lipiec de 2022

Urządzenia mobilne z systemem Android mają wszelkiego rodzaju elementy, dzięki czemu użytkownicy mogą mieć pewność, że nasze treści są chronione hasłem. Dopóki nie zdamy sobie sprawy, że możemy zapomnieć klucz bezpieczeństwa. Wielu będzie się wtedy zastanawiać, co się dzieje, a wy musicie wiedzieć, że choć nie jest to łatwe, to czy może być usuń wzór odblokowania na dowolnym telefonie z systemem Android.

W każdym razie musimy wziąć pod uwagę, że wzorce odblokowania Androida to jeden z najłatwiejszych sposobów ochrony przed intruzami. Jeśli nigdy takiego nie używałeś, chociaż jest bardziej niż prawdopodobne, że je widziałeś, powinieneś wiedzieć, że kiedy mówimy o wzorach odblokowania, mówimy o klucze bezpieczeństwa na urządzeniach z Androidem które służą do łatwego i oryginalnego blokowania dostępu do różnych treści telefonu komórkowego.

Usuń wzór odblokowania na Androidzie

Chociaż prawdą jest, że mamy różne możliwości i opcje, jeśli chodzi o usuń wzór odblokowania urządzenia z systemem Android. Najszybszym i najłatwiejszym z nich jest twardy reset lub przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu komórkowego, czy to między innymi Samsung, LG, Redmi. Wykonanie tego kroku za pomocą telefonu komórkowego z Androidem nie jest zbyt skomplikowane, chociaż problem polega na tym, że wszystkie ważne dane i treści, które posiadamy, zostaną usunięte.

Przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia z Androidem zajmuje tylko chwilę. Musimy tylko wyłączyć terminal i uruchomić go ponownie w trybie odzyskiwania, co możemy zrobić z komputera bez użycia przycisków mobilnych. Kiedy terminal uruchomi się w tym trybie odzyskiwania, o którym mówiliśmy, zobaczysz różne opcje, wśród których musisz wybierz Wyczyść dane/przywróć ustawienia fabryczne i potwierdź przyciskiem zasilania.

Z drugiej strony mamy drugą alternatywę preferowaną przez wielu innych użytkowników, która zasadniczo polega na usunięciu wzoru blokady z naszego urządzenia z Androidem za pomocą Gmaila. Jest to procedura, która jest dość prosta i nie sprawia większych trudności, chociaż o tym musimy podkreślić w ten sam sposób, że będziesz musiał zapamiętać dane tej usługi.

Na tym samym ekranie, na którym dotarliśmy do wpisu zapomnianego wzoru odblokowania. Mogą poproś system o przesłanie nam e-maila z danymi klikając w opcję „Zapomniałem wzoru”, którą od razu zobaczysz. Tam poproszą nas o wprowadzenie wszystkich naszych danych z konta Gmail. Coś, co możemy zrobić szybko i łatwo, a na konto e-mail zostanie wysłane alternatywne hasło.

Odblokuj za pomocą Smart Lock

Jeśli masz telefon lub tablet z Androidem i wcześniej skonfigurowałeś Google Smart Lock, może to być najlepsza opcja dla wyłącz wzór odblokowania lub hasło bez utraty danych. Chociaż ta funkcja jest dostępna tylko w systemie Android 5.0 Lollipop

Smart Lock automatycznie odblokowuje urządzenie jeśli wykryje, że go nosisz, gdy znajduje się w określonych przez Ciebie miejscach lub w pobliżu zaufanych urządzeń lub gdy wykryje Twój głos. Tylko Ty znasz sytuacje, dla których ustawiłeś automatyczne odblokowywanie. Jeśli go nie aktywowałeś, możesz spróbować to zrobić po odblokowaniu telefonu, znajdź to narzędzie w Ustawienia > Blokada ekranu > Inteligentna blokada.

Odblokuj Androida za pomocą konta Google

Jeśli posiadasz wersja przed Androidem 5.0 Lollipopmasz dwie dodatkowe metody odblokowania ekranu:

złodziej próbuje odblokować telefon za pomocą klucza

Twoje hasło jest zmieniane

Na komputerze lub innym urządzeniu z dostępem do Internetu przejdź do strony Znajdź moje urządzenie i wybierz opcję Zablokuj urządzenie. Następnie wprowadź hasło, potwierdź je i dotknij Dalej. Na koniec wpisz to hasło na telefonie komórkowym lub tablecie, aby odblokować ekran

Pięć razy błędne wpisanie hasła

Jeśli jesteś jedną z niewielu osób z Androidem 4.4 Kit Kat lub starszym, masz możliwość uzyskania dostępu do swojego urządzenia, aby wykonać kopię zapasową lub kopię zapasową przed sformatowaniem. Później wpisz błędne hasło pięć razy z rzędu, kliknij „Nie pamiętasz hasła?” który pojawia się u dołu ekranu.

Tam możesz zalogować się za pomocą konta Google połączonego z Twoim urządzeniem, a otrzymasz wiadomość e-mail a kod co odblokuje twój zespół. Nie pozwoli to jednak na zmianę hasła. W tym sensie lepiej jest zapisać swoje informacje i przywrócić urządzenie, aby móc ustanowić nowy klucz.

dołącz do naszego kanału telegram