Skip to content

Jak ustawić tryb ciemny w Google Meet? – Pożegnanie z zmęczonym wzrokiem na PC i urządzeniach mobilnych

12 de Listopad de 2021

Mówią, że Google Meet ma wiele podobieństw do platformy Zoom do spotkań wideo. Właściwie to prawda, ale Google Meet ma wyróżniające się funkcje, które w pewnym sensie czynią go nieco lepszym niż Zoom. Jasne, to prawda nie wszystko świat korzysta z Google Meet i że Zoom jest preferowany, ale wszystko to dlatego, że Zoom w pewnym momencie miał najlepsze cechy.

Jedną z najnowszych funkcji Google Meet jest tryb ciemny, który można umieścić w aplikacji, a także na stronie internetowej. Następnie pokażemy jak włącz tryb ciemny w Google Meet, jakie są zalety aktywacji trybu ciemnego i z jakich urządzeń można ten tryb aktywować.

Jakie są zalety trybu ciemnego w Google Meet?

Aktywacja trybu ciemnego Google Meet lub dowolnego innego motywu o ciemniejszym kolorze przyniesie wiele korzyści. Niektóre z nich są takie, że nie męczy to tak bardzo oczu, nie będziesz mieć zmęczenia wzroku a zaoszczędzisz dużo energii. Porozmawiajmy teraz o tym trochę więcej:

Unikaj zmęczenia i zmęczenia oczu

W większości przypadków nie tylko trzeba kalibrować jasność, ale również konieczne jest użycie ciemniejszego koloru. Koniec włącz tryb ciemny w Google Meet unikniesz tego rodzaju zmęczenia wzroku. Włączając ten tryb, możesz bez problemu dzwonić w nocy i usuwać tło.

Uzyskaj lepsze wrażenia użytkownika

W trybie normalnym czasami występują opcje, których nie można wyświetlić Bardzo łatwo. Aktywacja trybu ciemnego to się zmienia, ponieważ wszystkie szczegóły można łatwo rozróżnić. Automatycznie posiadanie pełnego widoku całej platformy znacznie poprawia wrażenia użytkownika.

Większa oszczędność baterii

Kiedy włącz tryb ciemny w Google Meet zmniejsza się pobór mocy telefonu lub komputera. Dzieje się tak dlatego, że przy czarnym kolorze każda z malutkich diod LED na ekranie monitora i telefonu komórkowego działała pośrodku. Dzięki temu nie tylko oszczędzasz baterię, ale także wydłużasz żywotność ekranu.

Aby chronić wzrok przed światłem

Jedną z rzeczy, które najbardziej wpływają na wzrok, jest wymuś go promienistym światłem kiedy jest już bardzo ciemno. Jednak aktywując ten tryb na swoim urządzeniu, będziesz chronić swój wzrok.

Jak uzyskać dostęp do flag Google Chrome z mojego komputera?

Aby uzyskać dostęp do flag Google Chrome z komputera, musisz otworzyć przeglądarkę Google Chrome, ustawić się na pasek wyszukiwania i umieść słowo „chrome: // flagi”. Następnie naciśnij Enter, aby rozpocząć wyszukiwanie.

logo Google Chrome

Następna chwila powinieneś widzieć bardzo łatwo całą listę flag, które ma przeglądarka. Każda z tych flag jest włączana poprzez ustawienie opcji „Domyślne”, naciśnięcie jej, a następnie wybranie tej, która mówi „Włączona”.

Jakie są różne opcje wyboru motywu i jak go aktywować?

Tryb ciemny można aktywować w Google Meet lub innym typie motywu tylko w jeden sposób. Zobaczmy, co motywy dostępne dla Google Meet Do teraz:

Ciemny schemat

Aby aktywować ten motyw z komputera, musisz pobrać rozszerzenie dla trybu ciemnego i aktywować je. Do aktywuj ten motyw z telefonu komórkowegoMusisz wejść do przeglądarki Google, przejść do ustawień, wybrać sekcję „Ogólne” i włączyć ciemny motyw.

Wyczyść motyw

Aby aktywować przezroczysty motyw z komputera i telefonu komórkowego, wystarczy powtórzyć poprzedni proces z jasnym motywem.

Zdefiniowany przez baterię

Motyw zdefiniowany przez baterię zostanie aktywowany sam gdy poziom naładowania baterii jest niski. Niezależnie od wybranego motywu wspomniana funkcja zostanie włączona.

Na jakich urządzeniach mogę aktywować tryb ciemny w Google Meet?

ten tryb ciemny google Spotykać się Można go włączyć z co najmniej dwóch urządzeń z różnymi co najmniej 4 systemami.

Z komputera z systemem Windows lub Mac

Ponieważ komputery z systemem Mac lub Windows Tryb ciemny Google Meet można włączyć za pomocą wspomnianego rozszerzenia.

logo Windows 10

Aplikacja mobilna na Androida lub iOS

Dzięki aplikacji na Androida i iOS ten motyw może być aktywuj przez przeglądarkę Google. W niektórych przypadkach zmiany te są również implementowane w aplikacji Google Meet, ponieważ działa ona dzięki przeglądarce. Jeśli chcesz korzystać ze wszystkich funkcji Google Meet, pobierz aplikację na swój telefon, tablet i komputer.

W jakich innych aplikacjach został zaimplementowany tryb ciemny i jak go aktywować?

Oprócz trybu ciemnego w Google Meet istnieją inne aplikacje lub platformy, które mają zaimplementowany ciemniejszy motyw niż oryginalny motyw. Zobaczmy, jakie one są:

Komunikator WhatsApp

Komunikator WhatsApp też włączył tryb ciemny. Aby go aktywować, musisz wejść do aplikacji WhatsApp Messenger, przejść do sekcji „Ustawienia”, a następnie w „Czatach” nacisnąć „Motyw” i wybrać „Ciemny motyw”.

Facebook

Aby aktywować ciemny tryb Facebooka, musisz otworzyć aplikację, przejść do dodatkowych opcji aplikacji, poszukać sekcji „Ustawienia”, wejść do niej, a następnie aktywować tryb ciemny.

Instagram

Z Instagrama proces jest prawie taki sam. Powinieneś wejdź do aplikacji, spójrz w dodatkowe ustawienia „Trybu ciemnego” i włącz go.

Świergot

W przypadku Twittera musisz wejść do aplikacji, nacisnąć ikonę z trzema paskami, wejść w „Ustawienia” i aktywować „Tryb ciemny” w aplikacji.

youtube

W przypadku YouTube cały proces, aby aktywuj tryb ciemny to jest znacznie prostsze. Najpierw musisz wejść na platformę, poszukać ikony z Twoim zdjęciem profilowym, wybrać opcję „Wygląd”, a następnie wybrać motyw „Ciemny”.