Skip to content

Jak tworzyć, konfigurować i łączyć się z VPN w systemie Windows? (Przykład)

26 de luty de 2021

W świecie technologii nowość narzędzia umożliwiające przeglądanie sieci lub korzystaj z aplikacji w najbezpieczniejszy możliwy sposób, optymalizując poziomy prywatności, aby korzystanie z nich było znacznie wygodniejsze.

Istnieje specjalne narzędzie, które od kilku lat zyskuje na popularności, zwłaszcza w dziedzinie smartfonów.

Jednak komputery są coraz częściej dostosowywane, aby zapewnić użytkownikom wrażenia podobne lub lepsze niż w przypadku Smartfon. Chcesz wiedzieć, jakie to narzędzie?

Co to jest VPN?

Wirtualnej sieci prywatnej„Lub”Wirtualnej sieci prywatnej»Stało się narzędziem wyspecjalizowanym w podłączaniu urządzeń (smartfonów lub komputerów) do sieci prywatnych za pośrednictwem internetu.

W ten sposób Twoje informacje będą miały wysoki poziom bezpieczeństwa, pozostając poufne. W jakim celu jest używana ta technologia? Dla uzyskać dostęp do różnych stron internetowych lub aplikacji do których normalnie nie mieliby dostępu ze względu na ograniczenia, na przykład lokalizację.

Zalety korzystania z VPN

Oprócz szyfrowania informacji i dostępu do zasobów, stron i aplikacji, co do których możesz mieć różne ograniczenia, VPN to narzędzie, które ukryj kolejną serię funkcji które okazują się po prostu cudowne. Czy odważysz się wiedzieć, czym one są?

 • Jedno z ograniczeń, które może wystąpić, może wynikać z Twojej lokalizacji. W tym sensie VPN, oprócz szyfrowania informacji, implementuje plik komputerowy system kamuflażu, ukrywając swój adres IP i udając, że jesteś podłączony do sieci z innego kraju.
 • Jest praktycznie kompatybilny ze wszystkimi stronami internetowymi i aplikacjami, z których można korzystać na komputerze lub smartfonie.
 • Interfejs tych narzędzi jest zwykle niezwykle łatwe do manipulowaniaŁączenie się i odłączanie od innej sieci nie będzie więc zadaniem wymagającym zbyt wiele pracy.
 • Oprócz bezpieczeństwa zapewnia prywatność. Firma, która zapewnia Ci usługę internetową, nie będzie miała dostępu do żadnych informacji o tym, co robisz w sieci. Oczywiście te informacje będą dostępne dla używanej platformy VPN.

Najlepsze sieci VPN dla systemu Windows

Wspomniano wcześniej, że tego typu technologia jest bardzo popularna w świecie smartfonów. Jednak w komputerowych systemach operacyjnych wdrażane są narzędzia optymalizujące wykorzystanie tego typu technologii. Niektóre z najlepszych opcji w systemie Windows 10 to:

Najlepsze sieci VPN dla systemu Windows

 • Popularny – TunnelBear: Ta aplikacja oferuje miesięcznie łącznie 500 MB do wykorzystania na wybranych platformach internetowych lub aplikacjach.
 • Lekki – OperaVPN: Jeśli korzystasz z przeglądarki Opera, masz już rozszerzenie, które pozwoli Ci cieszyć się zaletami posiadania VPN w najlżejszy i najłatwiejszy sposób.
 • Szybki – ProtonVPN: Prawdopodobnie jeden z najszybszych. Podkreśla, że ​​w przeciwieństwie do innych aplikacji nie nakłada ograniczeń na wykorzystanie danych.

Jak stworzyć i skonfigurować VPN?

Jeśli aplikacje nie są dla Ciebie wystarczające, na szczęście system Windows 10 oferuje szereg narzędzi dla tworzenie i konfigurowanie wirtualnej sieci prywatnej. Jak to zrobić? Prosty!

 1. Zaloguj się do komputera z systemem Windows 10 jako administrator.
 2. Wejdź w „Ustawienia sieciowe”.
 3. Kliknij opcję „Opcja dodania nowej sieci VPN”.
 4. Zawiera wszystkie informacje wymagane przez system.
 5. Po tym wszystkim będziesz mógł uzyskać dostęp ustawienia związane z serwerem proxy i ręczne wprowadzanie, które możesz dostosować do swoich upodobań.

Jak połączyć się z VPN?

Kiedy już przeprowadziłeś proces instalacji VPN lub podjąłeś niezbędne kroki, aby ją utworzyć, pozostaje połączyć aby cieszyć się zaletami, jakie oferuje ta technologia.

W przypadku aplikacji czy programów procedura jest niezwykle prosta. Po prostu uzyskujesz dostęp do interfejsu VPN, wybierz kraj, z którego chcesz korzystać adres IP i klikniesz opcję połączenia.

Aby połączyć się z VPN, musisz uzyskać dostęp do sekcji połączeń na komputerze z systemem Windows 10. VPN, kontynuuj, aby go aktywować, a tym samym nawiązać połączenie z serwerem.