Skip to content

Jak tworzyć kategorie i podkategorie w WordPress – łatwo i szybko

27 de luty de 2021

Jest wielu ludzi, którzy masowo tworzą blogi lub strony internetowe do publikacji wszelkiego rodzaju artykułów. I używają platform, o których można powiedzieć, że są modne, a jedną z nich jest WordPress. Ale kiedy jesteśmy w naszym procesie twórczym, odkładamy organizację na bok. Dlatego wyjaśnimy jak łatwo i szybko tworzyć kategorie i podkategorie w WordPress.

Czy sposób organizowania informacji zawartych w blogu lub witrynie jest bardzo ważny, jednym z nich są pliki kategorie i podkategorie. Musimy je utworzyć, aw następnym artykule powiemy Ci, co powinieneś zrobić, aby Twoja witryna lub blog prezentowały bardziej uporządkowane oblicze różnych wpisów i były bardziej efektywne.

Kategoria to nic innego jak przedstawienie głównego tematu w kilku precyzyjnie szczegółowych częściach. Tak jak artykuł może zawierać różne kategorie, tak mogą one z kolei zawierać podkategorie. Są one używane do utrzymywania uporządkowanej struktury pomysłów, które chcesz omówić lub ujawnić w witrynie.

Jak tworzyć kategorie i podkategorie w WordPress

Jak już wiesz, dobre wykorzystanie tej platformy będzie zależało od sukcesu Twojej strony internetowej, niezależnie od treści, które możesz opublikować. WordPress to potężne narzędzie i niewiele o nim wiemy. Możesz zobaczyć to w artykule, jak tworzyć różne menu na różnych stronach za pomocą menu warunkowych.

Teraz przejdziemy bezpośrednio do tworzenia kategorii i podkategorii w WordPress i zostanie to zrobione w bardzo prosty sposób. W tym celu udamy się na naszą stronę główną, będąc tam, przejdziemy do Panel administracyjny. Teraz musisz wyszukać i wybrać opcję w sekcji Bilety Kategorie.

Kroki tworzenia kategorii i podkategorii w WordPress

Ta czynność przeniesie nas na nową stronę, na której możemy zobaczyć różne istniejące kategorie, a także opcje umożliwiające dodawanie nowych kategorii.

Przede wszystkim będziemy wypełnij pole Nazwa, będzie to widoczne w menu głównym Twojej witryny. Jeśli chcesz i zalecamy, pisz cały tekst dużymi literami.

Teraz wypełnimy drugie pole, w którym napiszemy południe, które jest niczym innym jak nazwą kategorii w adresie URL. Wszystko należy pisać małymi literami, bez dodawania akcentów, a jeśli są spacje, należy je zastąpić myślnikami. Następne pole, które znajdziemy, to miejsce, w którym dodamy hierarchię do kategorii.

Ale jest to opcjonalne, jeśli nie chcesz niczego umieszczać w tym polu, nie ma to znaczenia i kontynuuj z innymi polami. Możliwe, że Twój temat pokaże Ci wpisanie opisu, jeśli tak, musisz napisać, czego dotyczy ta kategoria.

To jest następne pole Opis, ale tak jak w poprzednim polu jest opcjonalne i jeśli nic tu nie napiszesz, nic się nie dzieje.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności przejdź na dół strony i kliknij przycisk Dodaj nową kategorię. W ten sam sposób musisz przystąpić do dodawania nowych kategorii w tej sekcji. Jeśli popełniłeś błąd w którymkolwiek z nich i chcesz je usunąć lub edytować, WordPress oferuje tę opcję.

dodaj nowe kategorie

Po prawej stronie okna Dodaj nową kategoriępojawią się tworzone kategorie, wystarczy najechać na nie kursorem myszy, aby wyświetlić kilka opcji. Są to Edycja, Szybka edycja, Usuń, Wyświetl i po prostu kliknij opcję, którą chcesz aktywować. W ten sposób możesz bez problemu modyfikować kategorię.

W ten sposób dochodzimy do końca tego pouczającego samouczka, który stał się Twoim przewodnikiem, który pomoże Ci w organizacji Twojego bloga lub strony internetowej. I dzięki prostym krokom byłeś w stanie to poznać jak tworzyć kategorie i podkategorie w WordPress.