Skip to content

Jak szybko sortować pliki w folderach w systemie Windows 10?

31 de październik de 2021

Wersje Windows 7, Windows 8 i Windows 10 oferują szczególną funkcję sortowania folderów i plików. Ta funkcja sortowania służy do sortowania folderów lub do grupuj foldery według typu i nazwy.

Aby dowiedzieć się więcej o tego typu zamówieniach, powinieneś przeczytać każdą część tego podsumowania, ponieważ wkrótce pokażemy Ci, jakie są trzy kategorie zamawiania najbardziej odpowiednich folderów w systemie Windows, jak posortować wszystkie foldery w systemie operacyjnym Windows oraz dodatkowa metoda sortowania plików. Ponadto zobaczysz również, jak usunąć kolejność plików.

Jakie kategorie są istotne dla sortowania plików w systemie Windows i do czego służy każda z nich?

W sekcji „Sortuj pliki według” znajduje się wiele kategorii, w których możesz sortuj pliki i foldery. Istnieją jednak trzy konkretne kategorie, które są często używane i dają bardzo szczegółową kolejność każdemu z plików znajdujących się w Eksploratorze Windows.

Według daty

Kategoria „Data” do organizowania plików w systemie Windows oddziela niektóre pliki zgodnie z datę powstania lub w zależności od terminu, który został nałożony na Twoje nieruchomości. Kategoria „Data” jest przydatna do przeglądania zdjęć, ponieważ w ten sposób zdjęcia można przeglądać w kolejności według momentu, w którym zostały zrobione.

Według rodzaju

Przy sortowaniu plików według ich typu, Eksplorator Windows podziel wszystko w zależności od posiadanych rozszerzeń. Na przykład, jeśli w folderze znajduje się wiele plików wszystkich istniejących typów formatów, zostaną one uporządkowane od pierwszego do ostatniego zgodnie z ich formatem.

Sortuj według rozmiaru

Kategoria „Rozmiar” służy do sortowania każdego z plików w obrębie Eksplorator Windows w zależności od wagi. Wszystkie lżejsze pliki zostaną umieszczone na górze, ale cięższe pliki zostaną umieszczone na dole Eksploratora Windows.

Jak sortować foldery w systemie Windows 10?

Jeśli chcesz posortować foldery Eksploratora plików w systemie Windows 10, musisz wykonać określony proces, jest to również możliwe w wersji Windows 7, Windows 8, a nawet Windows 11. Proces sortowania foldery Windows Składa się z trzech kroków. Te kroki zostaną pokazane poniżej, aby nauczysz się porządkować swoje foldery, zwróć uwagę na takie kroki:

Na pasku eksploratora plików

chłopaki zamawiający za pomocą eksploratora plików

Pierwszym krokiem w tym procesie jest otwarcie Eksploratora Windows, a następnie znalezienie folderu, który chcesz posortować, i umieszczenie się w nim. Dzięki temu zakończysz już pierwszy etap procesu i będziesz musiał przejść do drugiego kroku który jest jednym z „Kliknij folder”.

Kliknięcie prawym przyciskiem wewnątrz folderu

Gdy znajdziesz się w folderze, naciśniesz prawym przyciskiem myszy. Gdy wyświetlą się inne opcje, kliknij pierwszą z nich, która nazywa się „Otwórz”. Kliknięcie tej opcji otworzy ten folder i zobaczysz wszystkie pliki kto to ma. Po wykonaniu tego kroku przejdź do ostatniego kroku procesu, czyli „Wybierz pliki do sortowania”.

Wybór przedmiotów do zamówienia

Tym razem będziesz musiał ponownie nacisnąć prawy przycisk myszy, aby wyświetlić opcje folderów. W tych opcjach poszukaj połączenia „Sortuj według”, ustaw się na nim i wybierz zamówienie, które chcesz umieść pliki zgodnie z ich kategorią.

Używając Kolejność folderów w systemie Windows 10 Eksplorator plików będzie wyglądał lepiej. Jeśli jednak chcesz cieszyć się zupełnie nowym systemem, przejdź z Windows 10 do Windows 11. Jeśli nie wiesz, Windows nie tylko ma ulepszenia w swoim wyglądzie, ale także ma ulepszenia w zakresie próbki audio i wideo .

Jakie są inne sposoby klasyfikowania danych w systemie Windows?

pulpit w systemie Windows 10

Kolejność plików w systemie Windows 10 może czasami nie być przydatna. W takim przypadku możesz zamiast korzystać z kolejności plików użyj grupowania plików. Jeśli nadal nie wiesz, jak grupować pliki w Eksploratorze Windows 10, zwróć szczególną uwagę na następujący fragment tekstu. Ponieważ pokażemy Ci, jak grupować pliki:

Kiedy chcesz pogrupować dane

Grupowanie plików w systemie Windows 10 jest bardzo podobne do kolejności plików. Najpierw musisz otworzyć Eksploratora Windows, znajdź folder, który chcesz uporządkować a następnie wybierz go, aby go otworzyć. Teraz, aby zakończyć proces, kliknij prawym przyciskiem myszy wewnątrz litery, ustaw się na „Grupuj według” i wybierz kategorię, która najbardziej Ci odpowiada.

Ważne jest, aby wiedzieć, że jeśli kiedykolwiek będziesz mieć problemy z sortowaniem plików na komputerze, możesz poszukać informacji na stronie pomocy technicznej firmy Microsoft. Na tej stronie ubezpieczeniowej znajdziesz bardzo przydatne informacje pomóc Ci rozwiązać Twój problem.

Co zrobić, aby wyczyścić kolejność folderu Windows 10?

osoba usuwająca zamówienie na komputerze

Jeśli posortowałeś lub pogrupowałeś pliki w Eksploratorze Windows 10 i nie podoba Ci się sposób ich sortowania, to po prostu usuń to zamówienie. W tym celu przejdź do folderu, w którym złożyłeś zamówienie, kliknij prawym przyciskiem myszy, ustaw się na „Sortuj według” lub „Grupuj według” i naciśnij poprzednio wybraną kategorię, aby była odznaczona.

W ten sposób kolejność i grupowanie, które umieściłeś do tego folderu zostanie całkowicie usunięty, aby wszystko wróciło do poprzedniego stanu.