Saltar al contenido

Jak szybko i łatwo określić i zdefiniować dozwolone adresy IP hostów (przykład)

28 de febrero de 2021

Mieć urządzenie, które ma możliwość połączyć się z siecią stało się koniecznością dla dzisiejszego społeczeństwa. Nie ma już znaczenia, czy jest to komputer stacjonarny, laptop, tablet, smartfon. Wszystko, co umożliwia dostęp do Internetu w celu uzyskania dowolnego rodzaju informacji. Przy tej okazji nauczysz się, jak w bardzo prosty sposób określić dozwolone adresy IP hostów.

Jednakże połączenie z siecią Może być nasycony dużą liczbą podłączonych urządzeń, co uniemożliwi ci pobranie wszystkich treści, których tak bardzo chcesz, lub będzie stanowić przeszkodę podczas wchodzenia na niektóre platformy.

Rozwiązanie problemu

Jak można rozwiązać te problemy? Pierwszą rzeczą byłoby to, że jeśli masz plikdo publicznej sieci Wi-Fi, wykonaj odpowiednie konfiguracje, aby uczynić ją siecią prywatną. Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w firmie, jest wielu ludzi, którzy po prostu szukają strony z dobrym Internetem, z którego możnaby skorzystać.

Teraz, jeśli pomimo środków bezpieczeństwa zauważysz, że jest wiele podłączonych urządzeń, sytuacja może być nieco bardziej złożona. Dlatego producenci routerów podjęli działania w tej sprawie rozwiązywać tego typu problemy.

Zidentyfikuj swoich gospodarzy

Chociaż na początku procedura może wydawać się nieco żmudna, alternatywa, którą zwizualizujesz w tym piśmie, jest idealnym narzędziem do pozbyć się tych niechcianych użytkowników które w taki czy inny sposób wielokrotnie uzyskiwały dostęp do Twojej sieci.

Aby rozpocząć, musisz zacząć od zidentyfikowania swoich hostów. Według hosta odnosi się do dowolnego urządzenia podłączonego do sieci. Każdy host jest identyfikowany za pomocą adresu IP, który jest identyfikatorem przypisanym przez router do każdego urządzenia i to lekarstwo pozwoli pozbyć się tego bólu głowy.

Skonfiguruj swój router

Każdy router w swojej konfiguracji przechowuje niezwykle ważne narzędzie, gdy jest jeden, dwóch lub dowolna inna liczba użytkowników, których szuka połączyć do Twojej sieci.

Filtrowanie adresów MAC

Czy możesz sobie wyobrazić tworzenie listy urządzeń, które mogą łączyć się z Twoją siecią? Albo jeszcze lepiej, lista konkretnych urządzeń, które nie mogą połączyć się z twoją siecią. Wszystko to jest możliwe dzięki narzędziu do filtrowania adresów MAC w routerze.

Filtrowanie adresów MAC

Dzięki tej niesamowitej funkcji i adresowi IP urządzeń możesz ustawić lub określ, które urządzenia będą mogły korzystać z Twojej sieci Wi-Fi, a które nie, poprzez białą lub czarną listę.

Chociaż nie jest nieprzenikniony, nadal jest to środek bezpieczeństwa, który z pewnością zaoszczędzi ci wielu niedogodności, ponieważ nawet jeśli możesz podać hasło do WiFi lub zachować sieć publiczną, użytkownicy zdefiniowani na liście nie będą mogli uzyskać dostępu to.

Jak ty to robisz?

Jeśli chcesz nauczyć się opanować tę niezwykłą funkcję routera, wystarczy postępować zgodnie z bardzo prostymi instrukcjami, które zostaną pokazane poniżej, aby rozpocząć kształtowanie listy i określić w ten sposób dozwolone adresy IP hostów.

Ale najpierw musisz jasno określić, co chcesz zrobić: zezwalaj lub odmawiaj dostępu do sieci. Po określeniu celu musisz znać adresy MAC urządzeń, które mają zostać uwzględnione na liście. Już to masz? Idealnie, postępuj w następujący sposób:

  1. Wprowadź ustawienia routera. Zwykle odbywa się to za pośrednictwem przeglądarki, wpisując adres IP urządzenia, który generalnie to: http://192.168.1.1
  2. Otworzy się okno, w którym zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika routera i hasła. W takich przypadkach termin admin to zwykle użytkownik i klucz domyślny.
  3. Uzyskaj dostęp do opcji filtrowania routera. Jego lokalizacja może się różnić w zależności od modelu i producenta.
  4. Wybierz typ filtra do zastosowania: zezwól lub odmów.
  5. Dodaj adresy IP hostów, którym chcesz zezwolić lub odmówić dostępu do sieci.

Nigdy więcej niechcianych gospodarzy!

Gdy skończysz z listą, pozostaje tylko zapisać zmiany i zrestartuj router aby zapewnić ich skuteczność. W ten sposób, gdy te hosty spróbują wejść do Twojej sieci, urządzenie zgłosi błąd uwierzytelniania lub połączenia. Definiowanie i określanie dozwolonych adresów IP hostów nigdy nie było tak łatwe, na co czekasz? Nigdy więcej bólów głowy!

dołącz do naszego kanału telegram