Skip to content

Jak stworzyć lub zaprojektować BEZPŁATNE LOGO PROFESJONALNE – kompletny przewodnik

10 de marzec de 2021

Stworzenie lub zaprojektowanie logo dla Twojej firmy, biznesu, kanału lub marki jest niezwykle ważne, aby osiągnąć większą projekcję. Jeśli chcesz sam wykonać ten proces twórczy, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, dlatego dzisiaj wyjaśniamy jak krok po kroku stworzyć lub zaprojektować bezpłatne profesjonalne logo.

O czym należy pamiętać przed utworzeniem lub zaprojektowaniem logo

Zanim wyjaśnimy, jak stworzyć lub zaprojektować profesjonalne logo, ważne jest, aby przyjrzeć się kilku ważnym aspektom, takim jak:

  • Wpływ, jaki wywoła Twoje logo: pomyśl o osiągnięciu większa projekcja Twojego biznesu, kanału lub firmy, pomoże Ci dobrze zdefiniować projekt logo i osiągnąć z nim cele.
  • Projekt: po dobrze zdefiniowanym celu stworzenia logo możesz przejść bezpośrednio do procesu twórczego: projektu. Tworząc to samo, powinieneś pomyśleć o potrzeby, zainteresowania i opinie swoją publiczność lub użytkowników, a tym samym utrwalić bardzo atrakcyjny wygląd. Możesz stać się naprawdę kreatywny i dowiedzieć się, jak stworzyć animowane logo za pomocą After Effects, aby było bardziej przyciągające wzrok.
  • Cel twojego logo: chociaż rozmawialiśmy już o tym w poprzednich aspektach, ważne jest, abyś osobiście pomyślał o tym, który publiczny chcesz przyjechać ze swoim logo. Zarówno w ich wieku, jak i co mogą pomyśleć, gdy to zobaczą, czy przyciągnie to między innymi ich uwagę.

Po przeanalizowaniu niektórych aspektów, które mogą Cię zainteresować, możemy przejść bezpośrednio do digitalizacji procesu.

Jak bezpłatnie stworzyć lub zaprojektować profesjonalne logo

Przy tej okazji pokażemy Ci dwa proste sposoby wykonania profesjonalnego logo. Najlepsze jest to, że oba są bezpłatne:

Z łatwością utwórz profesjonalne logo w programie Word

Aby utworzyć logo w programie Word, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest dostęp do pustego dokumentu. Następnie przejdź do sekcji „Wstaw”> „Kształty” i wybierz preferowany kształt. Najbardziej polecane są prostokąt lub elipsa.

Dostosuj go do swoich preferencji, pokoloruj żądany kolor w oknach „Wypełnienie kształtu” i „Kontur kształtu”. Następnie, jeśli chcesz, możesz umieścić ten sam kształt, ale mniejszy w oryginale, aby utworzyć rodzaj obramowania, które doda stylu logo.

Na tej krawędzi możesz przekształcić ją w linie lub punkty, po prostu przechodząc do „Konturu kształtu”> „Kreski”, a pojawi się seria punktów i linii odpowiadających obramowaniu Twojego logo.

Po wykonaniu tego, co jest konieczne w formularzu, przejdź do „Wstaw”> „Pole tekstowe”, aby dodać wyrazy do swojego logo. Stosujesz pole tekstowe we wstępnie zaprojektowanym kształcie oraz w wybranych przez Ciebie częściach „Wypełnienie kształtu” i „Kontur kształtu”, odpowiednio, bez wypełnienia lub konturu.

Gdy to zrobisz, wybierz preferowaną czcionkę i rozmiar i zacznij pisać. Wtedy możesz dodaj obraz ma to związek z Twoją marką w sposobie, w jaki projektujesz. Dopracuj ostatnie poprawki, a Twoje logo będzie gotowe. Jeśli nie jesteś przekonany do tych kroków, więcej informacji na temat projektowania logo w programie Word z osadzonym tekstem znajdziesz w naszych samouczkach.

Jak stworzyć lub zaprojektować logo w sieci

Znalezienie bezpłatnego narzędzia do tworzenia logo w Internecie to doskonała opcja do zaprojektowania własnego logo. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które będzie Ci służyć, jest Designevo, w którym możesz znaleźć tysiące sposobów zgodnie z tematem Twojego kanału lub firmy.

Przystąp do Designevo i kliknij utwórz logo. Wybierz jeden z formularzy, a następnie wpisz nazwę swojego kanału, firmy lub firmy i jej hasło. Następnie możesz wprowadzać zmiany między innymi pod względem rozmiaru, stylu czcionki, koloru. Kiedy skończysz, stuknij „Ściągnij” Aby była bezpłatna, musisz zgodzić się, że strona jest wspomniana w twoich sieciach społecznościowych. Gdy to włączysz, będziesz mógł pobrać gotowe logo.

Zaprojektuj program logo

Inną dobrą i bezpłatną opcją online jest to, że odważysz się zaprojektować nowoczesne logo w serwisie Canva, bardzo łatwej w użyciu stronie z wieloma opcjami projektowania.

To są prosty dostępne metody projektowania własnego profesjonalnego logo. Gdy wszystko będzie gotowe, pomocne może być nauczenie się używania znaku wodnego Publisher, aby móc umieścić swoje logo jako margiel wodny na wszystkich swoich plikach.