Skip to content

Jak stworzyć lub stworzyć efekt „podwójnej ekspozycji” w Photoshopie – prosty samouczek

16 de kwiecień de 2021

Utwórz efekt podwójnej ekspozycji Jest to prosty proces, jeśli używamy Photoshopa jako narzędzia do edycji, jest to montaż, w którym będziemy używać narzędzi kontrastu i typowej superpozycji obrazu tego efektu, wykonując proces bardzo prostych kroków.

Tutaj nauczymy Cię tych kroków, a także jak kontrastować obraz który pozwala uzyskać efekt tak, jak chcesz. Wszystko to w prosty sposób, aby można było uzyskać optymalizację wykorzystania Photoshopa do stworzenia efektu podwójnej ekspozycji.

Jak stworzyć lub stworzyć efekt „podwójnej ekspozycji” w Photoshopie?

Wśród najlepszych opcji edycji zdjęć mamy Photoshop, program, który ma ogromną liczbę narzędzi, a jego użycie pomaga w edycji wielu obrazów.

W Photoshopie możesz generować wiele efektów do edycji obrazów, doskonały układ zapewniany przez ten program pozwala nam na dokonywanie niesamowitych edycji w prosty sposób, ułatwiając to, co wydaje się trudne.

Przykładem tego jest efekt podwójnej ekspozycji, który na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowany jak nic, ale jest tak prosty i zabawny, że spodoba ci się, gdy spróbujesz to stworzyć lub zrobić.

Pierwszą rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę, są warunki, w jakich powinny znajdować się zdjęciaInnymi słowy, użyte zdjęcia muszą mieć określone cechy.

Jak powinieneś wiedzieć, ważne jest, aby wybrać dwa zdjęcia, które możesz zrobić samodzielnie lub z internetu. Jeśli zamierzasz zrobić zdjęcie z tym efektem, upewnij się, że ma zauważalny kontrast lub coś, co nazywa się wysokim kontrastem.

Drugi musi mieć trochę ciemności w kolorach, domyślnym kolorem jest czarny lub ciemnoniebieski; możesz jednak użyć jednego z kilku mocnych kolorów.

Jak skontrastować obraz w Photoshopie, aby uzyskać lub stworzyć efekt podwójnej ekspozycji?

Główną cechą, jaką powinna mieć sylwetka, jest to, że tak jest jasny obraz tła, a to dlatego, że będziemy musieli skontrastować całą świetlistą zawartość, na ile to tylko możliwe.

Ten obraz możesz stworzyć samodzielnie za pomocą prostego zdjęcia na białym tle dowolnej ściany w Twoim domu; a inną rzeczą, która jest zalecana, jest użycie flaneli, która kryje się w kolorze i intensywności użytej ściany lub tła.

Jednak możesz nawet utwórz efekt podwójnej ekspozycji w programie Photoshop, używając zdjęcia, na którym osoba nie ma ubrania na wierzchu.

Aby wygenerować dobry kontrast w obrazie, musisz przejść do narzędzia Krzywe na pasku narzędzi i zmodyfikować położenie tej krzywej o ile generowany jest kontrast.

Aby kontynuować tworzenie danego efektu, zalecamy nauczenie się korzystania z paska narzędzi programu Photoshop, aby proces był bardziej płynny i prosty. Wszystko to jest konieczne, jeśli chcesz zoptymalizuj swoją pracę w tym programie do edycji.

Co muszę zrobić, aby utworzyć efekt „podwójnej ekspozycji” w programie Photoshop?

Kiedy masz już warunki wspomniane na twoich zdjęciach, przystąpisz do usuwania koloru z kontrastującego zdjęcia, które zwykle jest zdjęciem osoby lub jej sylwetki.

Zasadniczo jest to czarno-białe, usuwając jasność lub jakiekolwiek odbicie, które nie jest konieczne w naszym Efekt podwójnej ekspozycji.

Następną rzeczą, którą zamierzamy zrobić, jest sprowokowanie efektu, w którym ubranie prześwituje lub jest przezroczyste, a następnie wykorzystamy drugie zdjęcie lub obraz do wykorzystania.

utwórz prosty samouczek z efektem podwójnej ekspozycji

W tym celu po prostu importujemy go do naszego arkusza roboczego, dostosowując go do rozmiaru i lokalizacji, aby ustalić, gdzie chcemy pojawia się efekt podwójnej ekspozycji.

Zalecaną rzeczą na tym etapie jest uczynienie drugiego obrazu znacznie większym niż pierwszy, abyśmy mogli później baw się z jego lokalizacją i osiągnij pożądany efekt.

Na koniec, połączmy obrazyiw tym celu wybierzemy warstwę wcześniej utworzoną na obrazie 1 dla kontrastu, zmieniając ustawienia w trybie Vision.

Pozostało nam tylko kliknąć opcję Ekran, a będziemy obserwować, jak obrazy są scalane, przestrzegając ustalonych już wskaźników kontrastu.