Skip to content

Jak PRZYWRÓCIĆ lub odzyskać WINDOWS 10 i wrócić do poprzedniej wersji

27 de luty de 2021

Kiedy pobieramy nową aktualizację do naszego systemu operacyjnego, mogą wystąpić pewne niekompatybilności, a komputer nie działa poprawnie. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, być może będziesz potrzebować wiedzieć, jak to zrobić przywróć lub odzyskaj system Windows 10 i przywróć poprzednią wersję. Cóż, w tym artykule wyjaśnimy szczegółowo, jak szybko i łatwo przeprowadzić ten proces.

Ponieważ nie wszystko polega na formatowaniu komputera i instalowaniu systemu Windows 10 od zera, co choć wydajne jest zwykle zbyt pracochłonne, przeczytaj uważnie, aby znaleźć doskonałą alternatywę dla tego procesu.

Dowiedz się, jak przywrócić lub odzyskać system Windows 10 i przywrócić poprzednią wersję

Microsoft wydaje sporadycznie aktualizacje W przypadku użytkowników systemu Windows 10 ma to na celu zapewnienie lepszego doświadczenia użytkownika i dopracowanie niektórych szczegółów ich systemu operacyjnego.

Jednak, niestety, aktualizacja nie zawsze poprawia wrażenia, ale wręcz przeciwnie, i tutaj wygodnie jest wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu Windows 10, ale jest to coś, co powinieneś zrobić tylko wtedy, gdy masz problemy.

Kiedy tak się dzieje, użytkownicy żałują, że pobrali i zainstalowali najnowszą aktualizację i nic dziwnego. Gdy aktualizacja się nie powiedzie lub wystąpi jakiś rodzaj niezgodności, może to być przesłać wiele błędów to może być bardzo irytujące dla użytkowników.

Dlatego niezbędna jest możliwość przywrócenia systemu operacyjnego i powrotu do poprzedniej wersji, w której system działał bez problemów.

Należy pamiętać, że jeśli aktualizacja została dokonana ponad 10 dni temu, nie będzie można wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows 10, ponieważ ta opcja jest dostępna tylko w okres nie dłuższy niż 10 dni.

Kroki, aby przywrócić system Windows 10 i wrócić do poprzedniej wersji

  1. Jeśli chcesz wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows 10 z powodu istniejącej awarii w nowej aktualizacji, kliknij „Start”, czyli ikonę Windows.
  2. Następną rzeczą jest wybranie ikony przypominającej koło zębate, która przeniesie nas do okna ’Oprawa’.
  3. W tym oknie mamy dostęp do konfiguracji systemu, urządzeń podłączonych do komputera, konfiguracji sieci i internetu, dostosowywania sprzętu, konfiguracji czasu i zmiany języka, a także wielu innych opcji.
  4. Aby przywrócić lub odzyskać system Windows 10 i wrócić do poprzedniej wersji, musimy kliknąć „Aktualizacja i bezpieczeństwo’. W ten sposób otworzy się przed nami nowe okno z większą liczbą opcji. Stamtąd możesz zobaczyć, kiedy przeprowadzono ostatnią kontrolę aktualizacji.
  5. W bocznym menu zobaczysz kilka opcji, takich jak „Windows Update”, „Optymalizacja dystrybucji”, „Zabezpieczenia systemu Windows”, „Kopia zapasowa”. Aby wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows 10, będziemy musieli wybrać opcję „Poprawa’.
  6. Wybierając powyższą opcję, zobaczysz kilka różnych funkcji związanych z odzyskiwaniem.
  7. Stamtąd możesz zresetować komputer, a nawet przeprowadzić zaawansowane uruchamianie z urządzenia lub dysku. Aby cofnąć aktualizację, która powoduje błędy na komputerze, musisz znaleźć opcję „Wróć do poprzedniej wersji systemu Windows 10’i kliknij’ Start ’.
  8. Następną rzeczą, którą zobaczysz, jest kilka opcji, które system oferuje, aby wyjaśnić powód, dla którego chcesz wrócić lub wrócić do innej wersji systemu Windows 10, czy to błąd aplikacji, że poprzednie wersje były szybsze, czy inne . Wybierając powód, kliknij „Dalej”.

Sprawdź, czy są dostępne nowe aktualizacje, aby naprawić błędy lub przywróć poprzednią wersję

Zanim będziesz mógł wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows 10, system zasugeruje, abyś spróbował poszukać nowej aktualizacji, w której problem występujący na komputerze został naprawiony

Biorąc pod uwagę powyższe, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak wyświetlić aktualizacje sterowników zainstalowanych w systemie Windows, ponieważ na pewno ustalisz zainstalowaną wersję.

Po wykonaniu poprzedniego sprawdzenia (którego również możesz przerwać), konieczne będzie sprawdzenie nowych aktualizacji, w tym celu przeczytaj następujące kroki:

  1. Aby kontynuować i sprawdzić dostępność nowych aktualizacji, kliknij ’Wyszukaj aktualizacje ’.
  2. Jeśli już sprawdziłeś, że aktualizacja nie rozwiązuje problemu, kliknij „Nie, dziękuję”. Otrzymasz komunikat z ostrzeżeniem, że będziesz musiał włączyć sprzęt w trakcie procesu. Aby kontynuować, kliknij „Dalej”.

Dziewczyna za pomocą laptopa

Należy pamiętać, że proces może zająć trochę czasu i to komputer uruchomi się ponownie więcej niż raz, ale to zupełnie normalne. Pamiętaj również, że jeśli wrócisz do poprzedniej wersji, jeśli masz hasło do logowania się do tej wersji, będziesz musiał je wprowadzić.

Jak widzisz, przywróć lub odzyskaj system Windows 10 i przywróć poprzednią wersję zbyt łatwe. Pamiętaj tylko, aby postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku, a nie będziesz miał żadnego problemu.

Oprócz powyższego nie zaszkodzi, że od czasu do czasu tworzysz punkt przywracania w systemie Windows 10, ponieważ jest to kolejny sposób na uwolnienie się od problemów z aktualizacjami w systemie.

dołącz do naszego kanału telegram