Skip to content

Jak przywrócić komputer Mac do stanu fabrycznego bez utraty plików krok po kroku?

18 de lipiec de 2021

Prochowiec Są znane na całym świecie z dobrych wyników, jakie dają tego typu komputery. Nawet jeśli Manzana stał się dobrze znany poza Stany Zjednoczone, zwłaszcza w przypadku produktów takich jak iPod lub iPhone ponieważ oferuje szeroki zakres funkcji, których nie ma konkurencja, od łatwej lokalizacji mojego urządzenia z systemem iOS za pomocą kilku kliknięć, po najbardziej optymalną kamerę na rynku zaktualizowaną do każdego z nowych urządzeń.

Prawda jest taka, że ​​firma z Ameryki Północnej od ponad 30 lat produkuje wysokiej jakości komputery, jego twórca Steve Jobs jest pionierem wielu technologii, które Apple ma w odniesieniu do świata i dopóki nie żył, dawał ogromną wartość dodaną firmie, która do dziś nie była w stanie prześcignąć żadnej innej firmy.

W dzisiejszym artykule zobaczymy jak przywróć komputer Mac Krok po kroku.

Prochowiec Są szeroko stosowane przez profesjonalistów, którzy pracują z komputerem przez wiele godzin ze względu na dobrą wydajność, jaką oferują.

Ich zastosowania to bez wątpienia te, które oferują najlepsze zwroty na naszym rynku, biorąc pod uwagę, że muszą konkurować z innymi podobnymi, nie tylko konkurują, ale wręcz przewyższają konkurencję w prawie dowolny sektor.

Ponieważ jednak są to urządzenia elektroniczne, mogą powodować problemy i od czasu do czasu jest to konieczne uruchom ponownie komputer z ustawieniami fabrycznymi, aby usunąć foldery i pliki, które mogły się nagromadzić, ale w ogóle nie są już potrzebne.

Co musisz zrobić i wiedzieć, aby poprawnie przywrócić komputer Mac

Zanim cokolwiek zrobisz, najlepiej zrobić utworzyć kopię zapasową aby upewnić się, że nie usuniesz niczego, czego możesz potrzebować w przyszłości. Po przejrzeniu plików na komputerze i utworzeniu kopii zapasowej możesz rozpocząć przywracanie komputera Mac.

Najpierw upewnij się, że laptop jest podłączony do sieci elektrycznej. Sprawdź również, czy masz połączenie z Internetem.

Następnym krokiem jest Zrestartuj swój komputer. Podczas procesu ponownego uruchamiania, gdy ekran zmienia się z czarnego na szary, musisz: naciśnij CDR + R. Musisz to zrobić, zanim pojawi się okno rozruchu.

Jeśli zrobiłeś to poprawnie, pojawi się okno z nazwą „Narzędzia Mac OS X”, zobaczysz w nim kilka opcji i musisz wybrać ostatnią „Narzędzia dyskowe” (Narzędzie dyskowe) ..

Po wybraniu tej opcji pojawi się kilka opcji. Po lewej stronie ekranu zobaczysz dyski wewnętrzne lub zewnętrzne, a po prawej dane i opcje, które możesz wykonać na wybranym dysku.

Wybierz Wewnętrzny dysk twardy a po prawej stronie wybierz „Wymazać”. Po zakończeniu akcji wróć do menu głównego (Mac OS X Utilities) i wybierz opcję „Zainstaluj ponownie Mac OS X” (Zainstaluj ponownie Mac OS X). Poczekaj, aż akcja się zakończy i masz komputer jak nowy.

przywrócić fabryczny komputer Mac na estetyce tapety na stole

Jak na zawsze utrzymać urządzenie Mac w dobrym stanie?

Oprócz opcji przywrócenia Maca istnieją inne czynności, które możemy wykonać, aby utrzymać nasz komputer w jak najlepszym stanie przez dłuższy czas.

  • Posługiwać się programy do usuwania aplikacji bez pozostawiania ich pozostałości any
  • Wyczyść pamięć podręczną różnych używanych przeglądarek
  • Zapobiegaj automatycznemu uruchamianiu narzędzi podczas uruchamiania komputera, ponieważ zużywa to dużo zasobów i spowalnia komputer Mac
  • Zaktualizuj system operacyjny do najnowszej dostępnej wersji
  • Podczas aktualizacji użyj opcji „Nowa instalacja” zamiast „Odśwież”, aby nie spowalniać komputera
  • Uruchom i zweryfikuj dysk

Przy odpowiedniej konserwacji Twój komputer pozostanie tak samo zwinny i wydajny jak pierwszego dnia znacznie dłużej, wydłużając jego żywotność do czasu, gdy się nim zajmiesz, urządzenia te są bardzo dobrej jakości technologicznej i byłoby to dla nich zupełnie niemożliwe same się zepsuć, więc będzie trwał tak długo, jak będziesz się nim opiekować, a Ty będziesz o niego dbał tak długo, jak to doceniasz.

I cóż, teraz możesz opublikować na swoim instagramie z komputera, że ​​zakończyłeś przywracanie komputera Mac do stanu fabrycznego bez utraty plików.