Skip to content

Jak przenieść system operacyjny na dysk SSD lub HDD w AOMEI Partition Assistant Pro (przykład)

29 de styczeń de 2021

W miarę upływu czasu komputery tracą wydajność, a nawet niektóre funkcje, dlatego konieczna jest migracja system operacyjny (OS) na inny komputer lub dysk SSD i HDD.

Ale dlaczego jest to opłacalna opcja? Kiedy korzystamy z komputera przez długi czas, przechowujemy informacje, nie myśląc o możliwości, że zostanie on kiedyś uszkodzony.

W dniu, w którym to się stanie, możemy tylko pomyśleć o tym, jak odzyskamy wszystkie ważne dokumenty i treści multimedialne, które nie są archiwizowane w innym miejscu.

Migracja systemu operacyjnego pozwala na pozyskanie wszystkich tego typu danych, w tym ustawień komputera i zawartych w nim plików.

Działa to jako kopia zapasowa, która można zainstalować na dysku twardym innego komputera, aby kontynuować pracę z zawartością z innego komputera.

Obecnie można to osiągnąć tylko za pomocą oprogramowania, dlatego ten artykuł dotyczy tego programu i tego, jak go efektywnie używać, aby wykonać kopię zapasową niezbędną do dalszego korzystania z komputera.

AOMEI Partition Assistant Pro: Pomysł na oprogramowanie do migracji systemu operacyjnego komputera

Partition Assistant Pro to jedna z najnowszych wersji wydanych przez firmę AOMEI Technology, przeznaczona dla zarządzać partycjami dysków twardych które są niezbędne na tych komputerach, które współpracują z systemem Windows.

Celem tego

Funkcje Partition Assistant Pro

Przede wszystkim odpowiada za wygeneruj lub utwórz niezbędne partycje systemu operacyjnego, włączając programy, udokumentowaną zawartość i jej konfigurację, aby ją wyodrębnić i zainstalować na innym komputerze z większą optymalizacją.

Podobnie w przypadku, gdy komputer nie uruchamia się, generuje kreatora uruchamiania, który umożliwia ponowną pracę komputera w celu dalszego korzystania z niego lub utworzenia niezbędnej kopii zapasowej.

W przypadku, gdy potrzebne są zadania profesjonalne, AOMEI sprawdza się jako idealny pomocnik do ich wykonania, ułatwiając tym samym pracę użytkownika.

Z jakich powodów należy przeprowadzić migrację systemu operacyjnego na inny komputer?

Kiedy systemy są podzielone na partycje, zwykle przenosi się wszystkie te informacje na inny dysk twardy, a następnie nadal wygodnie nim zarządzać.

Jednak nie robi się tego po prostu chcąc tego. Podczas użytkowania komputerów mogą wystąpić sytuacje prowadzące do tego typu rozwiązania.

Jednym z głównych jest brak miejsca na dysku twardym. Powód, dla którego nadal nie można z niego korzystać, ponieważ uniemożliwia prawidłowe działanie i przechowywanie nowych treści.

Co więcej, także może się zdarzyć, że komputer działa wadliwie. System może wymagać aktualizacji. Aby poprawić te negatywne aspekty, które nie pozwalają komputerowi działać poprawnie.

Jak zmigrować system operacyjny Windows z AOMEI Partition Assistant Pro?

Po zainstalowaniu programu na komputerze pozostaje tylko uruchom plik wykonywalny aby rozpocząć procedurę partycjonowania.

Ekran główny składa się z dwóch kolumn: po lewej stronie z opcjami i funkcjami oprogramowania, a po prawej dyskach dostępnych wewnątrz komputera.

migrować system operacyjny Windows z AOMEI Partition Assistant Pro

Pierwsza opcja to ta, której będziesz używać: „Przenieś system operacyjny na dysk SSD lub HDD”. To on odpowiada za sklonowanie całego systemu operacyjnego w celu przeniesienia go na inny dysk twardy o takiej samej lub większej pojemności niż poprzedni.

Aby to zrobić, po prostu wybierz dysk, na którym będzie przechowywana kopia, i pozwól, aby procedura zakończyła się automatycznie.

Na koniec możesz nadal cieszyć się systemem operacyjnym, z którym pracujesz na nowym dysku twardym. I bez konieczności ponownej instalacji systemu Windows lub skopiuj każdy z wcześniej używanych plików.

Dlatego migracja systemu operacyjnego jest bardzo wydajna. Szczególnie w przypadku możliwych sytuacji zagrażających poprawnej pracy sprzętu.