Skip to content

Jak przenieść światy, mapy i gry z Minecraft Wii U na Nintendo Switch (przykład)

24 de luty de 2021

Kiedy mamy do czynienia z ogromną różnorodnością urządzeń elektronicznych, których możemy używać, aby cieszyć się naszymi grami wideo, to normalne, że chcemy kupić nowy lub dodać kolejny do naszej kolekcji. Problem polega jednak na tym, że jeśli mamy już bardzo duży postęp w grze, to chcemy zapisać wszystko, co w niej zrobiliśmy. Dlatego dzisiaj pokazujemy Jak przenieść światy, mapy i gry z Minecraft Wii U na Nintendo Switch.

Minecraft to gra dostępna na bardzo wiele różnych urządzeń, a dzięki jej twórcom możemy udostępniać zawartość gry z jednego do drugiego łatwo. Dlatego zachęcamy do dalszej lektury i odkrywania, jak możesz to osiągnąć w kilku krokach.

Jak przenosić światy, mapy i gry Minecraft?

Kiedy myślimy o udanej grze, z pewnością chcemy, aby była wystarczająco wszechstronna, aby wszyscy mogli. używaj go bezproblemowo na wielu urządzeniachi nie ma wątpliwości, że Minecraft tworzy tę listę. Zdajemy sobie sprawę, że niemal bez względu na to, jakim sprzętem dysponujemy, możemy cieszyć się wspaniałą grą.

Ale problem pojawia się, gdy chcemy się przenieść, że tak powiem, z jednej konsoli do drugiej. Jeśli chcesz przenieść swoje światy z jednego urządzenia na drugie, oprócz map i gier, zachęcamy do dalszego czytania tego artykułu i odkrywania, jak to osiągnąć za pomocą Minecraft Wii U na Nintendo Switch.

Kroki, aby przenieść światy, mapy i gry z Minecraft Wii U na Nintendo Switch

Istnieje wiele przydatnych narzędzi, które twórcy gry pozwalają nam wykorzystać, aby uzyskać jak najwięcej z tego. W rzeczywistości możliwe jest przejście z jednej konsoli na drugą w zaledwie kilku krokach. Co musisz zrobić, aby przenieść swoje światy, mapy i gry Minecraft Wii U na Nintendo Switch, są:

  • Aby rozpocząć ruch, włącz jednocześnie obie konsole.
  • Teraz podłącz je do tej samej sieci lokalnej, czyli do tego samego sygnału WiFi.
  • Wejdź do gry na obu konsolach.
  • W Wii U przejdź do „Zagraj w grę”.
  • Tam zobaczysz opcję „Wii U Transfer> Switch”; wybierz go i potwierdź swoje działanie.
  • Kiedy to zrobisz, na Nintendo Switch zobaczysz monit z prośbą o zaakceptowanie nowego przychodzącego pliku zapisu.
  • Naciśnij «Akceptuj».

To wszystko! Za chwilę zobaczysz, jak gra zapisana na Wii U pojawi się również na Twoim nowym Przełącznik Nintendo. Jasne, musisz pamiętać, że nie do końca poruszamy świat.

Raczej powielać to; w ten sposób możesz eksperymentować z jedną z dwóch kopii bez wpływu na drugą lub może dać ją komukolwiek chcesz. Teraz, jeśli masz pytania dotyczące gry Minecraft na Nintendo Switch, zachęcamy do skorzystania z potrzebnej pomocy.

Z drugiej strony należy zauważyć, że rozmiar i wygląd przeniesionych światów będzie taki sam, tylko części, które nie zostały jeszcze załadowane, będą całkowicie nowe. Tak więc, zmieniając wersję w Minecrafcie, możemy zapewnić, że nie stracisz wszystkiego, co zrobiłeś.

Jak przenieść światy Minecraft z Nintendo Switch na Minecraft Bedrock?

Jasne, czasami chcemy przenieść nasze światy z gry Minecraft na Nintendo Switch do naszego Minecraft Bedrock. Jeśli taka jest Twoja intencja, kroki, które musisz wykonać, aby to osiągnąć, to:

  • W Minecraft Bedrock kliknij opcję „Synchronizuj starożytne światy”, który znajduje się na dole listy światów.

minecraft na smartfonie ze słuchawkami i joystickami

  • Ta opcja znajdzie wszystkie światy, które masz w grze Minecraft na Nintendo Switch.
  • Wybierz świat, który chcesz przenieść, aby go przekonwertować.

Sprytny! Po zakończeniu konwersji zobaczysz świat, który wybrałeś nad przyciskiem „Synchronizuj starożytne światy” z innymi światami, które masz. Oczywiście, aby wykonać którąkolwiek z wyżej wymienionych opcji, prawdopodobnie będziesz musiał zaktualizować konsolę Nintendo Switch do najnowszej wersji.

Podczas gry w Minecrafta dostępnych jest wiele opcji i zachęcamy do odkrywania ich wszystkich bez ograniczeń. Mamy nadzieję, że wszystkie te informacje mogą być dla Ciebie bardzo przydatne i że uda Ci się to osiągnąć przenieś swoje światy z Minecraft Wii U na Nintendo Switch bez problemu.