Skip to content

Jak profesjonalnie edytować filmy na YouTube? – Najlepsze programy

30 de styczeń de 2021

Obecnie w YouTube zarządzanych jest ponad 100 000 kanałów. Każdy z nich zawiera treści na inne tematy. Taka sytuacja daje użytkownikowi szeroki wachlarz możliwości uczenia się różnych rzeczy, bycia na bieżąco, słuchania muzyki lub oglądania programów.

Kanał YouTube wymagają wytrwałości i poświęcenia przez tego, kto nim zarządza, ponieważ im bardziej podoba Ci się rodzaj tworzonych i edytowanych filmów, tym większa liczba aktywnych użytkowników na Twoim kanale, przekłada się to na odnoszący sukcesy i produktywny kanał dzięki zarabianiu na kanałach.

Z tego powodu w tym artykule skupimy się na szczegółowym poinformowaniu Cię o procesie profesjonalnej edycji filmów na YouTube.

Jak profesjonalnie edytować filmy na YouTube?

Kanały YouTube należą do gatunku «Blogi» w którym konkretny użytkownik tworzyć i udostępniać treści stale.

Kanał YouTube wymaga, aby jego twórca był zainteresowany wyświetlaniem wysokiej jakości treści, a do tego musi mieć pewność przybory. Wśród nich urządzenia nagrywające dobrym aparatem, pozwalającym na wykonanie ostrego i kolorowego zdjęcia.

Drugim ważnym aspektem jest produkcja i montaż wideo, w którym po zakończeniu ujęć dokonuje się pewnych korekt nagrań poprzez zastosowanie efektów, kilkusekundowe wycięcie lub dodanie informacji w postaci tekstu.

Jak profesjonalnie edytować film na YouTube?

Podczas edycji wideo udostępnianego w serwisie YouTube dostępnych jest wiele różnych opcji, oczywiście zależy to od używanego programu, ponieważ każdy typ programu oferuje różne efekty i narzędzia.

Niektóre z narzędzi, których można używać w programie do edycji, to:

Aplikacja efektów muzycznychs: Ten rodzaj efektu jest używany do różnych celów, takich jak dodawanie muzyki w tle lub dodawanie cichych dźwięków w określonym momencie nagrania, dzięki czemu ujęcia wyglądają na bardziej płynne i interesujące.

Przytnij wideo: Ta opcja jest niezbędna do edycji filmów, ponieważ bardzo często niektóre sekcje wideo są dobre, a inne nie, więc możesz „wyciąć” te sceny, które Ci się nie podobały i dodać inne, .

Zwykle jest również używany w ujęciach, które są bardzo długie, pamiętaj, że każdy film na YouTube ma określony czas, a to sprawia, że ​​każda minuta jest warta zachodu. Również jeśli film jest bardzo długi, może być denerwujący i nużący.

Dodaj informacje w formularzu tekstowym: to narzędzie jest szeroko stosowane na kanałach YouTube i czasami konieczne jest dodanie dodatkowych informacji w formie tekstu.

Inne efekty– Można dodawać efekty kolorystyczne, aby zwiększyć nasycenie nagrań, zastosować obrazy, skupić się na określonym obiekcie lub osobie na obrazie, dodaj „emotikony”, lub „emotikony”, czyli rodzaje naklejek, które wyrażają emocje.

W każdym razie możesz dodać różne opcje edycji, ale będą one zależeć od typu używanego programu do edycji.

Najlepsze profesjonalne oprogramowanie do edycji filmów z YouTube

camtasia adobe premier logo rozmycie tła

Dostępne są różne profesjonalne programy do edycji filmów na YouTube, oczywiście najbardziej kompletne pod względem projektów i efektów są:

Należy pamiętać, że programy te podlegają płatnościom miesięcznym lub rocznym. Z tego powodu są uważane za jedną z najlepszych opcji edycji filmów.

Darmowe programy do edycji wideo

Jednak na szczęście istnieją programy, które pozwalają na edycję wysokiej jakości i profesjonalnych filmów bez konieczności ponoszenia za to żadnych kosztów. Wśród nich są:

  • Lightworks
  • Powtoon
  • Videolan
  • Movavi
  • Edytor wideo Videopad
  • Imovie

Należy wspomnieć, że programy do edycji mogą, ale nie muszą być kompatybilne z oprogramowaniem na komputerze (Windows, Mac lub Linux).

Jeśli szukasz alternatywnego programu do edycji na swoje urządzenie mobilne, „Magisto video editor and Maker” jest w rzeczywistości doskonałą darmową alternatywą.