Skip to content

Jak prawidłowo pobrać i zainstalować oprogramowanie Sony Flash Tool na moim komputerze lub laptopie?

8 de lipiec de 2021

Narzędzie Sony Flash jest to niezwykle przydatne narzędzie że każdy właściciel telefonu komórkowego Sony musi mieć go na swoim komputerze. Aby pobrać narzędzie Sony Flash Tool, wystarczy przeczytać ten artykuł, w którym wyjaśnimy również więcej funkcji tego niesamowitego narzędzia.

Bez wątpienia pobierz narzędzie Sony Flash Tool pomoże ci to zrootować to urządzenie Sony Xperia J, M, między innymi, ale także, jeśli chcesz to zrobić bez komputera, istnieją metody, które mogą: pomóż zrootować te urządzenia mobilne.

Do czego służy Sony Flash Tool?

Przed kontynuowaniem samouczka na temat pobierania narzędzia Sony Flash Tool chcemy szczegółowo opisać każdą z jego funkcji lub przynajmniej te najważniejsze. Dzięki temu narzędziu, które oferuje nam Sony, możemy wykonać wiele procedur, które mogą: pomóż ulepszać i naprawiać nasze urządzenie mobilne.

Z nią będziemy mogą flashuj nowe oprogramowanie, kiedy tylko chcemy, nawet gdy mamy telefon z klockiem, możemy rozwiązać go we wszystkim całkiem proste. Oczywiście, choć dla niektórych mogą oznaczać w tej chwili nowe terminy lub niepotrzebne koncepcje, zawsze lepiej być przygotowanym na każdą sytuację.

Z kolei, jak wspomnieliśmy wcześniej, to narzędzie pomaga nam w procedurze rootowania, instalowaniu nowych niestandardowych ROM-ów i innych niezwykle pozytywnych rzeczach. W skrócie jest niezbędnym narzędziem i więcej dla tych, którzy lubią eksperymentować na telefonie komórkowym.

I chociaż jest to konieczne, nie oznacza to, że Być jedna opcja dla wszystkich przypadków, ponieważ jak powiedzieliśmy na początku, zawsze istnieje sposób na zrootowanie telefonu komórkowego bez komputera. Jeśli Twoim problemem w tym przypadku jest to, że masz inne urządzenie, powiemy Ci tylko, co możesz zrobić zrootuj swój tablet Sony Xperia S bez komputera.

Jak pobrać narzędzie Sony Flash?

Aby pobrać ten program, za pomocą którego będziesz mógł Flash firmware FTF W niezwykle prosty i zwinny sposób wystarczy wykonać poniższe kroki, które podamy poniżej. Te kroki są niezwykle łatwe i nie wymagają szczegółowego procesu do wykonania.

  • Musisz tylko uzyskać dostęp do Strona programistyczna Sony.
  • Kiedy już tam będziesz, wystarczy spojrzeć, gdzie jest napisane „Narzędzie Flash dla urządzenia Xperia”
  • Klikasz i rozpocznie się pobieranie tego narzędzia.
  • Po pobraniu wystarczy postępować zgodnie z domyślnym procesem instalacji.

Jak korzystać z tego narzędzia?

Aby rozpocząć korzystanie z tego programu, musisz mieć kilka rzeczy, które są niezwykle ważne wcześniej pobrane.

ręce na komputerze na stole z narzędziami

Najpierw musisz mieć sterowniki USB do urządzeń Sony, które są łatwe w użyciu. pobierz i zainstaluj na swoim Sony Xperia. Aby kontynuować instalację w programie, wykonaj następujące kroki.

  • Zwróć uwagę na dysk C, który ma kilka folderów wśród których można znaleźć m.in. Firmware, Drivers.
  • Jeśli przyjrzysz się uważnie, ten, który mówi, że oprogramowanie układowe to miejsce, w którym musisz umieścić pliki .ftf, aby móc sflashować dane urządzenie. W sterownikach masz pliki Fastboot i Flashmode, musisz je zainstalować.

Po drugie, zanim zaczniesz go używać musisz pobrać oprogramowanie. Po pobraniu musisz umieścić go w folderze oprogramowania układowego, aby móc z niego efektywnie korzystać za pomocą narzędzia Flash.

  • Idziemy do miejsca, w którym mamy plik wykonywalny Flash Tool, aby go otworzyć.
  • Kiedy to będzie otwarte, to co zrobimy, to naciśnij na ikona błyskawicy który jest na górze. Wybieramy jeden z trybów. Aby zainstalować pliki „.ftf” musisz wybrać Flashmode.
  • Następnie wybierasz oprogramowanie, które chcesz flashować na urządzeniu.
  • Po załadowaniu pliku zobaczysz okno, które wskaże kilka rzeczy do zrobienia.

Będziesz musiał wyłącz telefon i podłącz go do komputera, ale w szczególny sposób. Ponieważ musisz nacisnąć i przytrzymać przycisk głośności. To znaczy, jeśli używasz oryginalnego kabla USB, aby uniknąć jakichkolwiek problemów.

Teraz po prostu Podążaj za instrukcje, które daje Sony Flash Tool aby móc wszystko poprawnie zakończyć. Jak zobaczysz, nie jest to zbyt skomplikowane, a przeprowadzenie całego procesu zajmie Ci w sumie kilka minut, a wszystko to w dość prosty i szybki sposób.