Skip to content

Jak poznać najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie — porady

13 de sierpień de 2021

Jeśli jesteś jednym? bardzo aktywna osoba w sieciach społecznościowych i chcesz osiągnąć większy zasięg pod względem obserwujących, ważne jest, abyś wiedział, że godziny, w których tworzysz publikacje, mają duży wpływ.

Na Instagramie jest kilka godzin, kiedy możesz zdobyć większą liczbę lajków, ale wszystko będzie również zależało od rodzaju odbiorców i oczywiście strefy czasowej. Dlatego skomentujemy te prawidłowe godziny w którym musisz publikować na Instagramie.

Co należy wziąć pod uwagę przed opublikowaniem czegoś na Instagramie?

Czasy, które publikujesz, są ważne, ale może musisz wziąć pod uwagę inne czynniki które mogą być bardzo pomocne, aby Twoja publikacja dotarła do większej liczby osób.

Najpierw zidentyfikuj swoich odbiorców. Osoby, które chodzą do pracy od wczesnego do późnego popołudnia, często sprawdzają Instagram w godzinach porannych. Odwrotnie dzieje się ze studentami, ponieważ mają tendencję do większej aktywności na Instagramie w nocy.

W tym samym czasie, weź pod uwagę strefę czasową. Jeśli masz obserwujących w różnych krajach, poeksperymentuj trochę, aby zobaczyć, jakie godziny są dla Ciebie dogodne. Będzie to również zależeć od tego, gdzie znajduje się większość Twoich obserwujących.

Zaangażowanie z obserwującymi może być kluczowym punktem. Być może trzymanie się godzin, które są najbardziej korzystne, nie będzie dla ciebie owocne. Konieczne będzie również, aby zwracaj uwagę na zachowanie użytkowników, którzy Cię obserwują. Oznacza to, że poza wszystkim, co mówią eksperci, musisz przywiązywać wagę do tworzenia solidnych, a nawet trwałych relacji ze swoimi obserwatorami, aby osiągnąć dobry zasięg.

Jak znaleźć najlepszy czas na publikowanie postów na swoim koncie na Instagramie?

Tam jest trochę kluczowe aspekty, które możesz rozważyć, aby znaleźć idealny czas. Zasadniczo użytkownicy mają tendencję do większej interakcji z postami publikowanymi poza godzinami pracy.

Z kolei zależy to od Twoich treści, będziesz wiedział, czy wygodnie jest Ci publikować w weekendy. Chociaż według ekspertów, posty mają tendencję do większego zaangażowania, gdy pojawiają się w środy i czwartki.

Na koniec rozważ to Nie zaleca się wysyłania postów między 15:00 a 16:00., zwłaszcza od poniedziałku do piątku, ponieważ większość użytkowników jest zajęta swoją pracą.

Kiedy najlepiej publikować swoje posty zgodnie z algorytmem?

najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie

Każda sieć społecznościowa ma inny harmonogram w którym publikacje mogą mieć duży zasięg, a wynika to głównie z tego, że każda z nich poświęcona jest innej tematyce.

Na Facebooku

Aby uzyskać większy zasięg swoich postów na Facebooku, najlepiej wybrać poczta między 13:00 a 15:00

Na Twitterze

Ludzie często korzystają z tej sieci społecznościowej w drodze do miejsca, w czasie nauki lub pracy. To znaczy, że najlepszy czas to od 11:00 do 13:00.

Na Instagramie

Jeśli przesyłasz treści rano, jest to zalecane między 7:00 a 9:00, ponieważ ludzie, którzy pracują, zwykle sprawdzają Instagram przed pracą.

Jak na południe, to dobrze między 12:00 i 14:00, ponieważ użytkownicy robią sobie krótką przerwę.

W godzinach wieczornych możesz mieć Największa publiczność między 19:00 a 21:00, ponieważ wielu chce sprawdzić Instagram przed pójściem spać.

Wskazówki, jak zwiększyć zasięg swoich postów na Instagramie

Oprócz posiadania jako przewodnika harmonogramów ustalonych dla większego zasięgu według ekspertów, Twoi obserwatorzy mogą być zainteresowani posty o Twoich nawykach życiowych codziennie w każdej chwili.

Jeśli wybierzesz właściwe hashtagi, również będziesz sobie radził bardzo dobrze, ale z kolei musisz używać ich zgodnie z trendami. Wreszcie, nigdy nie zaniedbuj kreatywności w publikowanych zdjęciach lub filmach I pamiętaj, że musi im towarzyszyć dobry opis.