Skip to content

Jak powiększyć obraz Photoshopa? – Sterowanie szybką edycją

17 de marzec de 2022

Photoshop jest jednym z najczęściej używanych programów do edycji obrazów, ponieważ jest to jeden z najbardziej kompletnych programów do edycji, jakie można znaleźć na rynku. Ten program pozwala wykonywać nieskończone narzędzia, które ułatwią proces edycji. Jednym z tych narzędzi jest narzędzie powiększania, które jest bardzo przydatne do powiększania określonej części obrazu.

Jakich metod mogę użyć do powiększania obrazów programu Photoshop?

W programie Adobe Photoshop możesz użyj różnych metod, aby powiększyć obrazy. Jednym z nich jest użycie paska narzędzi i za pomocą myszy można powiększyć określoną część obrazu. Ponadto możesz również użyć skrótów za pomocą klawiatury komputera, aby uruchomić narzędzie powiększania.

Z paskiem narzędzi

Aby użyć narzędzia powiększania, musisz najpierw otworzyć program Adobe Photoshop i wybrać plik zawierający obraz, który chcesz powiększyć. Po otwarciu pliku będziesz musiał przejdź do paska pomocniczego który znajduje się po lewej stronie. W celu skorzystania z narzędzi edycyjnych programu Photoshop.

Wśród dostępnych narzędzi znajdziemy opcję powiększania, która pozwala na przybliżenie określonego fragmentu obrazu. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz użyć skrótu na literę Z.

Korzystanie z myszy

Narzędzie Zoom może być również używane za pomocą myszy i można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszy to przeciąganie myszy nad obrazem utworzy to powierzchnię z ograniczoną ramką, która wskaże wybrany obszar.

Innym sposobem użycia myszy do korzystania z narzędzia powiększania jest klikając na obraz. Ma to na celu powiększenie obszaru i powiększenie wybranego obszaru, aby uzyskać lepszą wizualizację określonego obszaru na obrazie.

z klawiatury

Jedną ze sztuczek, która pozwala również na powiększanie w programie Photoshop, jest używanie klawiatury komputera za pomocą skrótów klawiaturowych. Aby użyć narzędzia powiększania, musisz przesunąć kółko myszy do przodu, przytrzymując nacisnął klawisz ALT na klawiaturze.

Jeśli chcesz skorzystać z tej metody możesz zwiększyć lub zmniejszyć, musisz przejść na górę i kliknąć „Edytuj”. Następnie wybierz opcję „Preferencje” i kliknij „Ogólne”, a następnie kliknij „Opcje” i wybierz opcję „Powiększ z kółkiem przewijania”. Następnie można powiększać w następujący sposób, aby zwiększyć należy przesunąć koło do przodu, a aby zmniejszyć należy przesunąć koło do tyłu.

osoba korzystająca z adobe photoshop

Jakie czynności można wykonać w trybie rozszerzonym programu Photoshop?

Jeśli chcesz korzystać z narzędzia, wiedz, że możesz też zrobić coś innego akcje, które można wykonać w trybie rozszerzonym Photoshopa, który można znaleźć w górnym pasku narzędzi, gdzie można zobaczyć szereg dostępnych paneli, które pozwalają na korzystanie ze skrótów, za pomocą których można dostosować widok obszaru roboczego.

prawdziwe piksele

Jedną z akcji, które można znaleźć w narzędziu powiększania, są Rzeczywiste piksele, które pokazują wymiary obrazu. To bez zmiany obrazu znajdującego się w oknie programu Photoshop. Pozwala na wyeliminowanie efektu powiększenia lub redukcji.

dopasuj ekran

Inną czynnością, której możesz użyć, jest dopasowanie obrazu do marginesów okna programu Photoshop. Aby to zrobić, musisz wybierz opcję „Dopasuj ekran”dzięki czemu obraz automatycznie dopasowuje się do rozmiaru marginesów okna programu Photoshop.

edytuj obrazy na komputerze

wypełnij ekran

Możesz także użyć akcji „Wypełnij ekran”, która jest bardzo podobna do poprzedniej. Ale z tą różnicą, że ta opcja pozwala tylko Tobie zwiększyć wymiary obrazu aż zmieści się na wszystkich marginesach programu Photoshop. Dotyczy to zarówno marginesów poziomych, jak i pionowych.

rozmiar wydruku

Ostatnią opcją, jaką znajdziesz w działaniach, które możesz wykonać za pomocą narzędzia powiększania, jest akcja „Rozmiar wydruku”. Który pokazuje obraz z rzeczywistymi wymiarami wyrażonymi w cm, dzięki czemu uzyskasz rzeczywisty rozmiar obrazu. Albo wysłać do druku, albo przekonwertować obraz do formatu JPG, aby użyć go na platformie internetowej.

dołącz do naszego kanału telegram