Skip to content

Jak ponownie zainstalować Linux Ubuntu na moim komputerze, aby naprawić i odzyskać uszkodzone, utracone lub usunięte pliki

13 de Maj de 2021

Jeśli zastanawiałeś się, jak to zrobić zainstaluj ponownie Linux Ubuntu na moim komputerze? Albo dlatego, że system staje się powolny, albo po prostu chcesz przywrócić go do stanu fabrycznego, ponieważ tutaj wyjaśnimy, jak to zrobić bez utraty plików.

Jak każdy inny system operacyjny, Na Ubuntu mogą wpływać usterki i problemy, dzieje się tak zwykle, gdy mamy dużo czasu na korzystaniu z systemu operacyjnego. Ubuntu, podobnie jak inne dystrybucje Linuksa, posiada dużą liczbę narzędzi, do których mamy dostęp od samego początku.

Jak ponownie zainstalować system Linux Ubuntu, aby naprawić i odzyskać pliki?

W pierwszej kolejności, jak zwykle, wykonanie kopii zapasowej plików nie zaszkodzi. Ma to na celu uniknięcie strat spowodowanych błędem ludzkim podczas ponownej instalacji. To nie zajmie dużo czasu i może być bardzo pomocne.

Musisz także mieć obraz ISO systemu, aby móc go zainstalować, można to uzyskać z dowolnej bazy danych systemów Linux, jeśli nadal zachowasz poprzednią, będzie ona również Ci służyć.

W pierwszej kolejności musisz uruchomić obraz ISO na dysku USB, po czym przystąpimy do ponownego uruchomienia komputera. Podczas włączania musimy nacisnąć klawisz Start, zwykle jest to F11, ale różni się to w zależności od posiadanego modelu komputera. W niektórych przypadkach po włączeniu pojawia się w rogu, którym jest wskazany przycisk. Naciśnięcie go otworzy okno z wszystkie jednostki podłączone do komputera, musisz wybrać ten dla swojego pendrive’a.

Jak zwykle w instalacjach Linux, pojawi się czarne okno z listą opcji. Tutaj będziemy musieli tylko wybrać instalację, po tym otworzy się instalator, aw tym menu będziesz musiał najpierw wybrać język i kliknąć następny, następnie będziesz musiał wybrać instalację pakietów multimedialnych i na koniec, co ważniejsze, kliknij na „ponownej instalacji”. W ten sposób żadne pliki nie zostaną usunięte.

Co dzieje się z moim komputerem podczas ponownej instalacji Ubuntu?

Kiedy instalujemy system operacyjny, robimy to skopiuj niektóre kluczowe pliki z USB na dysk główny. W ten sposób otrzymasz niezbędne informacje, aby wszystkie pliki systemowe zostały zainstalowane. Jest to powszechny sposób instalowania systemu operacyjnego i prawie zawsze jest wykonywany od zera.

Dlatego wszystkie pliki zostaną usunięte, ponieważ ten sam kreator instalacji umożliwia szybkie formatowanie naszego urządzenia. Pozwalając na usunięcie wszystkich wirusów lub uszkodzonych plików, dane osobiste zostaną utracone w tego typu instalacji, dlatego nie jest zalecane w przypadkach, w których nie można utracić informacji.

W tym konkretnym przypadku to, co robimy, jest podobnym procesem, ale eliminuje czynnik, który usuwa pliki. Kiedy ponownie instalujemy system, nie formatujemy dysku twardego, ale wymieniamy pilniki do pisuarów na nowe, umożliwiając w ten sposób poprawianie błędów.

W zależności od wersji Ubuntu, którą zamierzamy zainstalować, możemy mieć inne narzędzie. W tym celu musimy wziąć pod uwagę nasze potrzeby wybierz najlepszą wersję.

Jakie powody mogą skłonić mnie do ponownej instalacji systemu?

Ubuntu to jedna z dystrybucji Linuksa najczęściej używany obecnie, który ma bardzo przyjemny dla oka interfejs graficzny. Poza tym, że jest oparty na Linuksie, nie wymaga specjalnej uwagi.

odzyskać utracone uszkodzone pliki usunięte Linux Ubuntu

Jednak, chociaż normalne jest myślenie, że ten system jest całkowicie bezpieczny przed atakami. W rzeczywistości wiem rozwinęły wirusy, które mogą cię uszkodzić, więc obecnie należy zachować ostrożność podczas instalowania aplikacji.

Powody, dla których ktoś potrzebuje zainstaluj ponownie Ubuntu mogą być bardzo zróżnicowane, ale zwykle jest to spowodowane błędem podczas instalowania wtyczki. I że jest to odpowiedzialne za częściowe uszkodzenie systemu lub wyeliminowanie z niego narzędzi.

Na szczęście nie jest to konieczne że tracimy przy tym nasze pliki i na wypadek, gdyby nie można było wykonać kopii zapasowej. Będziemy mogli przeprowadzić ten sam proces i nie stracimy naszej bazy danych.