Skip to content

Jak połączyć i rozłączyć moje konta Twitch i Amazon?

29 de wrzesień de 2021

Jedną z najpopularniejszych obecnie platform streamingowych jest Twitch, w którym możesz stamtąd oglądać lub wykonywać prezentacje na żywo, kiedy tylko chcesz. Z drugiej strony na prawie dekadę platforma ta scedowała swoje prawa na słynną platformę cyfrową Amazon, która zapoczątkowała projekt Twitch Prime, który oferuje wiele nowych korzyści.

Jeśli należysz już do społeczności Amazon Prime, zdobycie Twitch Prime będzie łatwe, po prostu musisz Połącz swoje konto Twitch z Amazonem, a będziesz mógł cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie oferuje platforma.

Jakie są korzyści z połączenia mojego konta Amazon z Twitchem?

Jeśli myślisz o połączeniu swojego konta Amazon z Twitchem, ale jeszcze nie zdecydowałeś, być może będziesz musiał poznać niektóre z korzyści lub zalety bycia częścią Twitcha z Amazon. Dlatego poniżej opiszemy niektóre zalety tej niesamowitej platformy do przesyłania strumieniowego, jeśli połączysz ją ze swoim kontem Amazon.

Darmowe gry

Będąc częścią społeczności Twitch Prime, Amazon będzie co miesiąc oferować szeroki wybór całkowicie darmowych gier, oprócz niektórych ofert na inne. Podobnie możesz wziąć udział w niesamowitych nagrodach w popularnych grach wideo, takich jak FIFA 21, Grand Theft Auto (GTA), Magic Tiles 3, Valorant i wiele innych.

Pamięć do zapisywania strumieni

Ogólnie platforma Twitch pozwala na zapisywanie transmisji do 14 dni, jednak łącząc swoje konto Twitch z Amazonem, możesz je przechowywać do 60 dni. Będziesz mógł cieszyć się retransmisjami swoich transmisji nawet przez 2 miesiące, dzięki zwiększonej przestrzeni dyskowej oferowanej przez Twitch Prime.

Najlepsze gry

Dostęp do Prime Video

Aby połączyć swoje konto Twitch z Amazonem, potrzebujesz konta Amazon Prime lub skorzystaj z 30-dniowego okresu próbnego. Ponadto, Uzyskując konto Amazon Prime, będziesz mógł cieszyć się wszystkimi jego korzyściami zarówno na Twitchu, jak i na innych platformach, które są częścią Prime, takich jak Prime Video.

Bezpłatna dostawa w cenie

Oprócz uzyskania dostępu do platformy Prime Video, łącząc Twitch z Amazonem, dzięki czemu masz włączoną obsługę Prime, możesz również cieszyć się bezpłatną wysyłką. Jeśli masz aktywne konto Amazon Prime, które chcesz połączyć z Twitchem, również możesz robić zakupy na platformie handlowej Amazon i otrzymaj całkowicie bezpłatną wysyłkę.

Jak zacząć od zera, aby połączyć konta Twitch i Amazon?

Jeśli chcesz zacząć cieszyć się usługami oferowanymi przez Twitch Prime, trafiłeś we właściwe miejsce, gdzie krok po kroku wyjaśnimy, co powinieneś zrobić. Na początek potrzebujesz tylko 2 podstawowych rzeczy, którymi są: posiadanie konto Twitch i konto Amazon lub Amazon PrimeNastępnie wyjaśnimy, jak je połączyć:

Jeśli masz już zakontraktowany Amazon Prime

Klienci, którzy są już związani z Amazon Prime, będą mogli znacznie szybciej połączyć swoje konto Twitch i cieszyć się wieloma korzyściami, jakie oferuje platforma.

Aby to zrobić, wystarczy wejść na platformę Prime Gaming i wybrać opcję „Połącz swoje konto Twitch”, a następnie zaloguj się na swoje konto Amazon. Na koniec zaloguj się na swoje konto Twitch i wybierz „Potwierdź”.

Amazon Prime

Jeśli nie masz Amazon Prime

Z drugiej strony, jeśli nie jesteś użytkownikiem Amazon Prime, możesz również cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie oferują Amazon i Twitch, łącząc je, a tym samym rozpocząć nowe wrażenia z Twitch Prime.

Aby rozpocząć w Twitch Prime, musisz najpierw wejść na stronę Prime Gaming i wybrać opcję „Rozpocznij 30-dniową bezpłatną wersję próbną Amazon Prime”. Teraz zalogujesz się na swoje konto Amazon, następnie zalogujesz się na swoje konto Twitch i wciśniesz „Potwierdź”.

Podsumowując, musisz podać swoje dane osobowe i wybrać opcję „Rozpocznij bezpłatny 30-dniowy okres próbny”, dzięki czemu nareszcie będziesz mógł cieszyć się wszystkie usługi oferowane przez Amazon i Twitch Prime.

Jak mogę odłączyć moje konta Amazon i Twitch?

Biorąc pod uwagę moment, w którym zdecydujesz odłącz swoje konto Twitch od Amazon lub nie chcesz już być częścią żadnej z dwóch platform, możesz to zrobić bez zobowiązań i z dowolnej platformy.

Od Twitcha

Aby odłączyć swoje konto Twitch od Amazon, ponieważ nie chcesz już korzystać z kont Twitch lub Amazon, musisz wykonać prosta procedura zajmie to tylko kilka sekund.

Aby to zrobić, wystarczy wejdź na platformę Twitcha i zaloguj się na swoje konto, a następnie przejdź do Ustawień, znajdź konto, które chcesz odłączyć, czyli w tym przypadku Amazon i naciśnij opcję „Odłącz konto”.

Korzystanie z konta Amazon

Z drugiej strony, jeśli chcesz odłącz Twitcha od platformy Amazon, możesz to zrobić łatwo i bez żadnych niedogodności, ten proces zajmie tylko kilka minut.

Platforma Amazon

Wystarczy wejść na swoje konto Amazon i przejść do opcji „Moje konto”, tam wybieramy „Inne konta”, gdzie znajdziemy opcję „Ustawienia twojego konta Twitch”. Następnie platforma poprosi Cię o podanie danych logowania do Amazon, takich jak adres e-mail i hasło, gdy to zrobisz, przekieruje Cię na stronę, na której możesz zobaczyć konto Twitch połączone z Amazon.

Tuż obok konta Twitch powiązanego z Prime zobaczysz Opcja „Odłącz”, gdy ją naciśniesz, konta Amazon i Twitch zostaną ostatecznie odłączone.

Dlaczego nie mogę powiązać mojego konta Amazon Prime z Twitchem?

Pomimo nowoczesności obu platform, zawsze są szczegóły, które można by przedstawić przy łączeniu lub kojarzeniu tych, które mogłyby skomplikować lub opóźnić procedurę. Jednak poniżej wyjaśnimy niektóre rozwiązania najczęstszych problemów które użytkownicy mogą prezentować, gdy chcą połączyć swoje konto Amazon Prime z Twitchem

Korzystanie z sieci prywatnej

Jeśli masz serwer VPN, aby korzystać z korzyści oferowanych w innym regionie lub kraju, może to stanowić problem podczas rejestracji lub łączenia. Aby go rozwiązać, wystarczy dezaktywować VPN na komputerze lub telefonie komórkowym, ponownie wykonaj wszystkie kroki rejestracji i ponownie połącz swoje konta Amazon i Twitch.

Amazon nie jest dostępny w Twoim regionie

Jeśli w momencie rejestracji masz problem i oznacza to, że Amazon nie jest dostępny w Twoim kraju lub regionie, może to oznaczać, że Twój kraj nie znajduje się na listach korzystających z tej usługi. Jednak powinieneś również sprawdź w ustawieniach, że oba konta, zarówno Twitch, jak i Amazon, są ustawione w tym samym kraju gdzie mieszkasz.

Twitch Prime

Niewłaściwa karta kredytowa lub adres

To normalne, że podczas umieszczania cyfr naszej karty kredytowej lub portfela powiązanego z platformą Amazon popełniamy błąd w transkrypcji. Jeśli masz ten problem, nie musisz się martwić, wystarczy sprawdzić, czy adres lub dobrze napisany numer karty kredytowej, którą dokonasz płatności.

Niewystarczające środki na karcie

Z drugiej strony istnieje inny problem związany z Twoim adresem płatności, który może polegać na tym, że wprowadziłeś dane metody płatności z niewystarczającymi środkami, aby dokonać płatności Amazon. Do tego po prostu musisz sprawdź, czy masz w nim wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić za abonament na platformę i ponownie przeprowadzić transakcję.

Serwer Amazon nasycony

Czasami platforma Amazon może być nasycona użytkownikami i zaczyna sprawiać problemy podczas rejestracji lub łączenia z nią konta. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy wyjdź z platformy na kilka minut, a następnie wejdź na nią ponownie i połącz ponownie.

dołącz do naszego kanału telegram