Skip to content

Jak podłączyć telefon komórkowy z Androidem do telewizora bez ROOT i za pomocą ROOT

28 de luty de 2021

Telefony komórkowe stały się bardzo prostym i praktycznym sposobem komunikowania się i surfowania po Internecie. Jest to bardzo wygodny sposób oglądania filmów, filmów, a nawet grania w gry wideo. Ale są chwile, kiedy rozmiar naszego ekranu pozostaje mały i właśnie wtedy pojawił się pomysł podłącz nasz telefon z systemem Android do telewizora staje się najlepszą opcją.

Dla wielu użytkowników był to poważny ból głowy, ponieważ jest to dla nich bardzo trudne, ale tutaj nauczymy Cię szybko i łatwo, najlepsze sposobyi bez komplikacji związanych z kopiowaniem ekranu swojego Androida z ROOTem lub bez niego do telewizora.

Dzięki temu możesz lepiej wykorzystać całą zawartość wysokiej jakości na swoim Androidzie i cieszyć się nią na dużym ekranie.

Podłącz mój telefon z Androidem do telewizji kablowej

Jest to jedna z najpopularniejszych opcji dla telefonów z systemem Android. Niektóre smartfony mają port Micro HDMI, a inne umożliwiają połączenie przez port Mini USB za pomocą adaptera.

Jeśli Twój telefon komórkowy ma złącze Micro HDMI

Port micro HDMja jest podobny do mini USB, więc zwykle jest oznaczony „HDMI”. Jeśli Twój telefon ma ten port, musisz podłączyć kompatybilny kabel (micro HDMI do HDMI) między terminalem a telewizorem z wejściem HDMI, aby natychmiast zobaczyć ekran telefonu komórkowego.

Jeśli Twój telefon komórkowy ma tylko złącze USB

Jeśli Twój Telefon nie ma złącza Micro HDMI, możesz podłączyć go tylko do Kabel USB. Konieczne jest jednak, aby Twój telefon był zgodny z technologią MHL (Mobile High Definition Link) lub Slimport.

Jeśli nie, port USB nie będzie działał z telewizorem. Będziesz także potrzebował kompatybilnego kabla lub adaptera. W instrukcji lub pudełku telefonu komórkowego możesz sprawdzić, czy Twój terminal jest kompatybilny z MHL lub Slimport.

Jeśli Twój telefon komórkowy jest kompatybilny z MHL, potrzebujesz tylko aktywny kabel MHL. Z jednej strony jest podłączany do portu USB telefonu komórkowego, az drugiej do HDMI telewizora. Nazywa się aktywnym, ponieważ ma trzecie złącze USB, które idzie do prądu, takie jak ładowarka USB lub port USB w telewizorze.

Połącz swój Android bezprzewodowo

W takim przypadku proces jest znacznie łatwiejszy. Aby podłączyć telefon komórkowy z Androidem do telewizora, możesz to zrobić za pomocą Połączenie WiFilub z urządzeniem peryferyjnym, takim jak Chromeodlew.

Chromecast to małe urządzenie wykonane przez Google, podobne tylko do pamięci USB podłącz do portu HDMI z telewizora. W tym celu musimy go skonfigurować tak, aby mógł łączyć Chromecasta z naszą domową siecią Wi-Fi.

Po podłączeniu naszego telefonu komórkowego również do Wi-Fi możemy odtwarzać całą jego zawartość na ekranie telewizora za pośrednictwem kompatybilnych aplikacji, takich jak m.in. YouTube, Netflix, Spotify, HBO GO, aplikacje te można pobrać z Google Play.

Telewizor Chromecast

Jeśli nie masz tego narzędzia, nie ma problemu. Ponieważ możesz podłączyć Androida do telewizora za pośrednictwem połączenia Wi-Fi w swoim domu. W tym celu musisz mieć plik Mądry telewizor który akceptuje emisję treści za pośrednictwem urządzenia z systemem Android i że Twój telefon komórkowy ma wersję systemu operacyjnego wyższą niż 4.2. Chociaż, jeśli masz stary telewizor, istnieje możliwość, że za pomocą telefonu z Androidem możesz zmienić go w Smart TV.

Po spełnieniu tych wymagań przystępujemy do kolejnych kroków

1. Upewnij się, że telewizor i telefon komórkowy są połączone z tą samą siecią Wi-Fi

dwa. To zależy od wersji Androida, którą ma Twój telefon komórkowy, musisz wyświetlić okno Szybkie ustawienia i wybrać opcję „Wyświetl lub” transmituj.

3. W przeciwnym razie przejdź do Ustawień telefonu, w sekcji Ekran wybierz opcję Prześlij ekran.

4. Na koniec wybieramy telewizor gdzie chcemy transmitować. Następnie na ekranie telewizora pojawi się komunikat, który musimy potwierdzić i postępować zgodnie z instrukcjami, aby poprawnie podłączyć telefon.

Po przeczytaniu tego postu i wykonaniu podanych tutaj instrukcji możesz wygodnie i bez komplikacji cieszyć się całą zawartością swojego urządzenia z Androidem na ekranie telewizora, a nawet używać telefonu komórkowego z Androidem jako pilota do Smart TV .