Skip to content

Jak podłączyć kontroler lub kontroler Xbox 360 do mojego komputera z systemem Windows (przykład) | Zobacz, jak to się robi

28 de luty de 2021

Kiedy siedzimy przed komputerem i bawimy się z najlepszymi gra wideo i dzieląc się nimi z naszymi przyjaciółmi, szukamy sposobu, aby czuć się tak komfortowo, jak to tylko możliwe, aby poprawić wrażenia i czy mamy odpowiednie urządzenia, oprogramowanie i inne osoby, które pomagają nam, gdy zaczynamy grać i mamy wszystko, czego potrzebujemy, jeśli mamy zainstalowaliśmy nasze gry Xbox na naszym systemie Windows 10, uwielbiamy wiedzieć, że możemy ciesz się grami wideo, podłączając kontroler Xbox 360 do komputera z systemem Windows.

Brzmi fajnie, prawda? Cóż, aby z niego skorzystać, musimy nauczyć się, jak podłączyć sterowanie tą konsolą do gier do komputera z systemem Windows (możesz też dowiedzieć się, jak podłączyć Xboksa do iPhone’a). Ale nie musisz się martwić. Wiemy już, jak to zrobić i chcemy się tym z Tobą podzielić.

Co zrobić, aby podłączyć komputer, jeśli masz bezprzewodowy kontroler Xbox 360?

Osoby z kontrolerem bezprzewodowym muszą najpierw nabyć odbiornik, który umożliwia nawiązanie połączenia a następnie użyj odpowiedniego kreatora konfiguracji. Na rynku będziemy mieli do wyboru wiele alternatyw iw zależności od tego, ile mamy pieniędzy, możemy otrzymać jedną o doskonałej jakości. Chociaż większość spełnia swoją funkcję bardzo skutecznie.

Wykorzystamy gniazdo portu USB do podłączenia bezprzewodowego odbiornika do naszego komputera. Od razu zobaczymy, że zapala się w nim zielona lampka wskazująca na jego prawidłowe działanie.

Aby zsynchronizować odbiornik ze sterowaniem bezprzewodowym musimy pobierz oprogramowanie dostępne na oficjalnej stronie Microsoft. Możesz również mieć go pod ręką na płycie instalacyjnej dostarczonej z amplitunerem.

Ci, którzy mają płytę CD z oprogramowaniem odbiornika bezprzewodowego, po prostu włóż ją do napędu i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku. W końcu może być konieczne ponowne uruchomienie komputera.

Pobierz oprogramowanie dla kontrolera Xbox 360

Aby pobrać oprogramowanie, przejdź przez stronę Microsoft, aż znajdziesz sekcję „Pobieranie oprogramowania”. Znajduje się tam, poszukajmy sekcji „Sterowanie grą”.

W przypadku kontrolera bezprzewodowego wybierz sterowanie kontrolerem bezprzewodowym Xbox 360 dla systemu Windows. Następnie wybieramy wersję systemu operacyjnego Windows, której używamy na komputerze. Dobrze, że wiesz, że sterowniki Windows 7 są kompatybilne z Windows 8 i 10.

Po wykonaniu tej czynności wybieramy język systemu operacyjnego i rozpoczynamy pobieranie. Po zakończeniu kliknij opcję „Uruchom”, aby zainstalować pliki z programu instalacyjnego akcesoriów do konsoli Xbox 360. Na koniec może być konieczne uruchom ponownie komputer, aby zakończyć instalację.

Jak zsynchronizować, jeśli mamy sterowanie przewodowe?

W takim przypadku podłączenie kontrolera Xbox 360 do komputera z systemem Windows jest dość proste. Wystarczy podłączyć kontroler do portu USB i czekać mieć uruchomione i zainstalowane niezbędne sterowniki.

Po wykonaniu tej czynności zobaczymy informację, że zostało to zrobione poprawnie. Spróbuj, otwierając grę, możesz grać w GTA 5 online na konsoli Xbox i używając każdej części kontrolera, aby sprawdzić, czy nie ma problemu.

graj w piłkę nożną kontrolerem Xbox na PC

Niezależnie od tego, czy używamy kontrolera bezprzewodowego, czy przewodowego, po zainstalowaniu oprogramowania powinniśmy być w stanie znaleźć sekcję Kontrolery gier na naszym komputerze. Możliwość skonfigurować kontrolery gier USB.

Jeśli system rozpozna każdy przycisk, wszystko będzie dobrze, w przeciwnym razie moglibyśmy udać się do pomocy technicznej Xbox znajdującej się na jego oficjalnej stronie internetowej.

Mamy nadzieję, że teraz możesz mieć lepsze wrażenia z grania w gry wideo Xbox Game Pass Ultimate na swoim komputerze. Aby pomóc Ci w tym poście, pokazaliśmy, jak możesz podłączyć kontroler Xbox 360 do komputera Windows. Powiedz nam, w jaki sposób znalazłeś te informacje i czy były dla Ciebie przydatne.

dołącz do naszego kanału telegram