Skip to content
VLC

Jak pobrać i zainstalować VLC w systemie MacOS, aby wyświetlić zawartość multimedialną?

3 de styczeń de 2022

Jedną z najlepszych funkcji komputera jest możliwość odtwarzania muzyki i filmów, ponieważ jest to jeden ze sposobów, w jaki wielu z nas się bawi. Ale są chwile że program hodowlany nakłada na nas pewne ograniczenia i stąd bierze się problem.

Ale nie ma się czym martwić, ponieważ można to naprawić. Z tego powodu przyszliśmy polecić gracza, który nie będzie nakładał na Ciebie żadnych ograniczeń lub wyświetli błąd, gdy chcesz go użyć na komputerze Mac.Wkrótce zobaczysz, jak możesz pobierz i zainstaluj VLC Media Player dla komputera Mac.

Jakie wersje MacOS są kompatybilne z tym programem?

Jednym z najlepszych odtwarzaczy muzyki i wideo dla komputerów jest bez wątpienia VLC Media Player. Jedną z rzeczy, które sprawiają, że jest to odtwarzacz, którego ludzie szukają najbardziej, jest to możesz odtwarzać prawie każdy format audio i wideo, takie jak MP3, MP4, AVI, WAV, FLAG i wiele innych formatów obsługiwanych przez ten odtwarzacz.

Jeśli korzystałeś już z tego odtwarzacza, prawdopodobnie był on na komputerze z systemem Windows, ale nie oznacza to, że nie jest kompatybilny z systemem Mac. jest kompatybilny z tym systemem, ale nie we wszystkich jego wersjach. Zwróć więc uwagę na to, w których możesz go zainstalować, jeśli masz jeden z nich.

W wersjach systemu Mac OS, które można zainstalować, VLC Media Player pochodzi z wersji OS x 10.8. Jest to najstarsza wersja który obsługuje ten odtwarzacz.

Jak zainstalować VLC na komputerze z tym systemem operacyjnym?

Po tym, jak dowiedziałeś się trochę więcej niż wiedziałeś o tym niesamowitym odtwarzaczu audio i wideo prawdopodobnie chcesz go zainstalować. W tym celu musisz pobrać go z oficjalnej strony VideoLAN, ponieważ tam otrzymasz wersję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom dla wersji systemu.

Jeśli chcesz wiedzieć jak zainstalować VLC na komputerze Mac możesz tu zostać i zwrócić uwagę, jak to zrobić:

  1. Po zakończeniu pobierania odtwarzacza przejdziesz do folderu, w którym hostowane było pobieranie i otworzy plik, wystarczy zweryfikować, co zawiera plik i zakończy się wykonywanie
  2. Przeciągniesz plik, który wyjdzie do folderu o nazwie „Aplikacja”
  3. Teraz musisz otworzyć ten plik w tym folderze i nadasz mu wszystkie uprawnienia, o które poprosi
  4. Tam rozpocznie się instalacja VLC, po jej zakończeniu program uruchomi się po raz pierwszy.

odwrócone logo vlc

Jak możesz ustawić VLC jako domyślny odtwarzacz na komputerze Mac?

Teraz, gdy ten odtwarzacz jest zainstalowany na twoim komputerze, możesz zobaczyć, że jest to dobry program do odtwarzania i że nie stanowi to żadnego problemu, pozwala również podkręcić głośność do 200%.

Z dowolnego pliku multimedialnego

Jeśli jesteś już do tego przyzwyczajony użyj tego odtwarzacza i chcesz umieścić VLC jako domyślny odtwarzacz dla swojego systemu, pokażemy Ci, jak zamierzasz to osiągnąć:

  1. Zamierzasz wejść do folderu plików, który zawiera muzykę lub filmy i go oznaczysz
  2. Teraz naciśnij prawy przycisk myszy
  3. Tutaj zobaczysz kilka opcji, będzie ta, która mówi „Otwórz za pomocą”, tutaj naciśniesz tę, która mówi VLC
  4. Na koniec musisz wybrać opcję, która powie „Zmień wszystko”. Więc wszystkie pliki multimedialne na komputerze otworzą się za pomocą tego odtwarzacza

Jak już przed chwilą mówiliśmy, jest to odtwarzacz szyty na miarę i prawie nie da się postawić problemów. Więc zanim zrzucisz winę na gracza, będziesz musiał sprawdź plik, który próbujesz odtworzyć, charakteryzuje się tym, że ekran VLC jest czarny.

osoba korzystająca z komputera

Zdarza się, że utwór lub film został źle pobrany i z tego powodu odtwarzacz nie może go poprawnie odczytać. Aby musisz ponownie pobrać plik lub poszukaj go z innego źródła.

Jeśli ten problem wystąpi, gdy zamierzasz odtworzyć listę odtwarzania, oznacza to, że pliki, które znajdowały się na tej liście, zostały przeniesione z lokalizacji lub zostały usunięte. Zbyt musisz się tego upewnić.

Innym powszechnym problemem VLC jest to, że przyczyną tego problemu jest jakiś program lub ustawienie komputera. Aby to rozwiązać musisz ponownie uruchomić komputerW ten sposób wszystkie programy korzystające z odtwarzacza VLC zostaną zamknięte.