Skip to content

Jak ograniczyć dostęp do Panelu sterowania za pomocą GPO na moim komputerze z systemem Windows?

7 de styczeń de 2022

Jeśli chodzi o miejsce pracy, czy to w biurze, czy w jakimkolwiek innym środowisku, w którym musimy ograniczyć dostęp do niektórych aplikacji lub programów Windows, aby zapewnić, że bezpieczeństwo jest dobrze zaplanowane i nie dawać dostępu do zarządzania systemem i jego parametrami, że jeśli zostaną zmienione lub zmiany mogą mieć wpływ na działanie sprzętu. Dlatego musimy wiedzieć, jak zablokować lub ograniczyć dostęp osoby w niektórych częściach systemu.

Kiedy masz grupę roboczą i potrzebujemy jej do realizacji określonych zadań, Nie należy im pozwalać na pełny dostęp do całego systemu, w obrębie komputera, do tego należy znaleźć rozwiązanie, nakładając określone ograniczenia, które pozwolą na bezpieczeństwo systemu i nie poddawanie go modyfikacjom, które na dłuższą metę mogą wpłynąć na nas w wydajność, w kierunku wyznaczonego celu.

Jak możesz uniemożliwić komuś usuwanie lub modyfikowanie elementów na Twoim komputerze?

Z ustawienia GPO, możemy zablokować lub ograniczyć dostęp dla użytkownika, dzięki czemu możemy stworzyć politykę grupową w systemie, a tym samym być w stanie zapobiec modyfikacjom elementów komputera, wpływających na zachowanie systemu, nie tylko jest to osiągane przez znane ustawienia Zapora systemu Windows przez GPODzięki temu pokażemy Ci, jak to zrobić z systemem polis GPO.

Posiadanie różnych mechanizmów ograniczających w systemie Microsoft Windows jest korzystne, ponieważ można mieć większą kontrolę nad wszystkimi użytkownikami, a tym samym zadbać o system i utrzymać jego wydajność zarówno sprzętu, jak i aplikacji i programów.

Jak zabronić dostępu do panelu sterowania komputera za pomocą GPO?

Tym razem zobaczymy jak ograniczyć dostęp do centrali, za pomocą zarządzania obiektami zasad grupy (GPO)Po pierwsze, musisz wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi, system operacyjny działa według wytycznych, które są określone z poprzedniego programowania, czyli co system ma zrobić z przedstawionymi wariantami; GPO to zasady lub uprawnienia, które służą do kontrolowania wszystkich czynników składających się na system, co zapewnia nam głębokie bezpieczeństwo.

W ten sposób mają one możliwość ograniczania lub zezwalania na dostęp, polityki są obecne, aby generować systematyczne bezpieczeństwo, w odniesieniu do korzystania z centrali, generują ograniczenia i uprawnienia bardziej szczegółowo w systemie, obejmują wszystko, takie jak ogranicz użytkowników, zespoły, domeny, witryny i jednostki organizacyjne (OU); Wszystkim wymienionym możesz podać konfigurację według potrzeb.

panel sterowania umożliwia zarządzanie komputerem

Jak uzyskać dostęp do menedżera GPO z komputera?

Aby uzyskać dostęp do administratora z komputera, możemy wejść Start> Wszystkie aplikacje> Narzędzia administracyjne> Zarządzanie zasadami grupy. W ten sposób będziesz już w oknie.Stąd możesz tworzyć polityki grupowe z dwóch opcji; Pierwsza pozwala nam stworzyć politykę na poziomie ogólnym dla wszystkich użytkowników z opcją „Domyślna polityka domeny”, a druga polega na wybraniu grupy użytkowników jednostki organizacyjnej; od tego momentu możemy podać zasady lub ograniczenia, które są potrzebne do kontrolowania użytkowników.

Za pomocą polecenia CMD

Możemy również uzyskać do niego dostęp za pomocą polecenia CMD, otwierając okno uruchamiania (Windows + R), kopiujemy CMD, a następnie otworzy się terminal, w którym skopiujemy gpmc.msc, to uruchomi wyskakujące okno, w którym przejdziemy do wejścia zasady dla użytkowników w systemie Windows. Należy zauważyć, że od tego momentu możemy ograniczyć lub dezaktywować „Centrum aktywności systemu Windows”.

Jak utworzyć politykę użytkownika „GPO” na komputerze z systemem Windows?

Kiedy już mamy domenę, użytkownicy są oryginalni i wszystko, co miałoby być znane jako OU, musisz uruchom menedżera zasad grupy i stąd, jeśli w końcu wygenerujesz politykę, którego potrzebujesz, w tym przypadku ogranicz korzystanie przez użytkowników do „Panelu sterowania”. Po otwarciu okna lub konsoli „Administracja grupami organizacyjnymi” przystąpimy do generowania polityki dla organizacji użytkownika, którą posiadasz.

kontroluj wszystko za pomocą GPO

Z menedżerem zasad grupy

Teraz wyświetl domenę, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy jednostkę organizacyjną i zastosuj opcję „Utwórz GPO w tej grupie i domenę i połącz ją tutaj”, w wyskakującym okienku przypisujemy nazwę do tworzonej polityki (Kontrola ograniczeń panelu „OU ”). Po utworzeniu polityki zobaczysz, że pojawia się ona w menu szablonów po lewej stronie, kliknij prawym przyciskiem tutaj, a następnie edytuj, teraz podążając tą ścieżką Konfiguracja użytkownika> Zasady> Szablony administracyjne> Panel sterowania.

W prawej części okna musimy skonfigurować politykę „Zabroń dostępu do ustawień komputera i Panelu sterowania”, kliknij ją dwukrotnie, a otworzy się puste okno w tym sensie, że nie jest skonfigurowane, oraz aktywujesz pole „Włącz”, a następnie Zastosuj i OK. W ten sposób ograniczenie zostanie skutecznie aktywowane, pojawi się włączone w prawym oknie; Aby sprawdzić efektywną zmianę, spróbujesz tylko otworzyć panel sterowania od użytkownika, a powinno pojawić się okno z powiadomieniem o ograniczeniu.