Skip to content

Jak odinstalować MinGW z mojego komputera z systemem Windows 10? – Kompletny przewodnik

4 de styczeń de 2022

W miarę postępu w tej erze technologicznej otrzymujemy różne i nowe programy w systemie Windows 10, chociaż są one coraz bardziej złożone, wykonanie staje się nieco trudniejsze, może to być spowodowane niepoprawną konfiguracją i ich komponentami występują trudności, a aplikacje prezentują różne błędy, w przypadku tych, które są natywnie w Windows 10, praca w oparciu o usługi, biblioteki i inne czynniki które pochodzą od zewnętrznych programistów, niezbędnych do ich prawidłowego działania, ale jeśli usługi zawiodą, również aplikacja.

W tym przypadku przedstawiono narzędzie, które posiada MinGW; który koncentruje się na rozwiązywaniu tych błędów aplikacji, które system Windows 10 ma w swoim systematycznym środowisku, ten rozwój jest darmowym oprogramowaniem i całkowicie kompatybilny do tego zadania z tym systemem operacyjnym. Faktem jest, że jeśli kiedykolwiek będziemy musieli obejść się bez tej dobrej usługi, musimy zrobić to skutecznie; A to wymaga kilku niezbędnych kroków, aby całkowicie się go pozbyć.

Jakie części musisz wziąć pod uwagę, aby odinstalować MinGW?

Istnieją czynniki, o których musisz wiedzieć, aby pomyślnie przeprowadzić dezinstalację, ponieważ nie jest to łatwe do osiągnięcia i ma do tego drogę; Znajomość jego zawsze aktywnych części jest niezbędna, aby je zidentyfikować, aby rozpocząć dezinstalację w określonej kolejności, która, jeśli nie zostanie wykonana tak, jak jest, da niepożądany rezultat.

Pierwszy powinieneś wiedzieć, że jest to program minimalistyczny z różnymi narzędziami wykonawczymi i że nie ma emulować systemu Microsoft Windows i go uruchamiać, to znaczy, że MinGW jest po to, by uniknąć konfliktów wynikających z wykonywania programów i aplikacji, zachowuje się autonomicznie, czyli nie musi Oprogramowanie innych firm do działania, takie jak programy, które zależą od uruchomienia opencl.DLL C-Runtime, jest czasami podstawą problemu.

Instalator wiersza poleceń

W tym przypadku nosi nazwę G++, którego funkcją ma być kompilator wiersza poleceń, który łączy programy C++, generuje plik wykonywalny, który jest potrzebny do wykonywania poleceń C++, do tego okno terminala lub konsola zrobić to, to znaczy, że ten instalator kompiluje i organizuje wiersze poleceń tak, aby działały poprawnie i unikaj awarii, jest to jeden z tych, które zawsze działają i musimy go zidentyfikować, aby prawidłowo odinstalować.

Port kolekcji kompilatorów GNU

Celem nie jest generowanie emulacji programów, aby działały, ale raczej udało się zaoferować minimalne środowisko, w którym można używać kompilatora GNU; i innych podstawowych narzędzi systemu Windows, daje nam to odniesienie, że jest specjalnie zaprojektowany do użytku w tym systemie operacyjnym, stąd można skompilować pliki wykonywalne, takie jak .exe i .dll.

Jest to alternatywa dla Microsoft Visual C++, w tym przypadku istnieje standardowa biblioteka, choć podstawowa, służy do interakcji z tym systemem, ale bez ograniczeń narzucanych przez licencje; jest to również kolejny czynnik, którego nie możemy zignorować podczas odinstalowywania.

usuń komponenty czasu rzeczywistego

Narzędzie konfiguracyjne GUI (mingw-get-setup)

W takim przypadku narzędzie do wstępnej konfiguracji, które jest dostarczane z kompilatorem, służy do: określić, jak będzie działać i w jakich obszarach będzie działać wewnątrz System operacyjny Microsoft Windows. Ta część jest instalowalna i wykonywalna, Musisz również wziąć tę część pod uwagę przy jej odinstalowaniu.

Jakie kroki należy wykonać, aby przeprowadzić całkowitą deinstalację MinGW?

Deinstalację można przeprowadzić, biorąc pod uwagę powyższe należy pamiętać, że aby przeprowadzić tego typu deinstalację należy zrobić wszystko co do joty, a tym samym uniknąć pozostawienia tego procesu w połowie, ponieważ ten konkretny program nie działa poprawnie .tradycyjne, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Zacznijmy:

 • Z menu startowego szukamy „MinGW Installation Manager”.
 • Otworzy się wyskakujące okienko, w którym zlokalizujemy usługi działające w czasie rzeczywistym.
 • Są to (mingw32-mingw-get-bin, mingw32-mingw-get-gui i mingw32-mingw-get-lic) odpowiednio po trzech.
 • Ich odinstalowanie odbywa się poprzez ponowne kliknięcie na każdy z nich i zaznaczenie opcji „zaznacz do usunięcia”.
 • Następnie zaznaczamy pola komponentów, patrzymy w prawy górny róg w „Instalacja” i tutaj zaznaczamy „Zastosuj zmiany”.
 • Pojawia się nowe okno i ponownie klikamy „Zastosuj”, a następnie Zamknij.
 • Następnie szukasz folderu MinGW w Eksploratorze Windows i usuwasz go.
 • Teraz usuwamy skrót.

zidentyfikuj trzy składniki

Jak sprawdzić, czy aplikacja została poprawnie odinstalowana?

Chociaż powyższe jest poprawne dla tego odinstalowania, musimy zapewnić, że nie ma śladu MinGW, bo jeśli nie zostanie to później zweryfikowane, będzie więcej trudności. W tym celu musimy wykonać następujące kroki.

 • Sprawdzamy w ścieżce Panel sterowania > System i zabezpieczenia > system.
 • W systemie szukamy po lewej stronie „Zaawansowanej konfiguracji systemu” iw wyskakującym okienku wpisujemy „Zmienne środowiskowe”.
 • W następnym oknie w sekcji „Zmienne systemowe” będziemy szukać „Ścieżki”, która jest linią.
 • Stąd edytujemy go i sprawdzamy, czy nie ma ścieżki MinGW i dzięki temu będziemy wiedzieć, że został skutecznie odinstalowany.