Skip to content

Jak odblokować moją mobilną kartę SIM za pomocą kodu PUK — kompletny przewodnik

23 de grudzień de 2021

W przypadku zablokowania karty SIM z jakiegokolwiek powodu należy pamiętać, że nie wszystko jest stracone i że można to uzyskać przez kod o nazwie PUK. Oznacza to, że jest to jak ostatnia opcja lub klucz, który pomoże Ci odzyskać zablokowaną kartę SIM za pomocą tego kodu, teraz jeśli zapomnimy PIN do karty, nie będziesz musiał zgadywać z poprzednimi hasłami.

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie tego kodu PUK, od zakupu karty SIM, w firmie telefonicznej i innych, do których masz dostęp. Ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego wiele razy nie wiedząc, że istnieje na to rozwiązanie skończyło się na wyrzuceniu karty i zapomnieliśmy o tym, że trzeba zacząć od nowa i nie mogliśmy uzyskać informacji, które wcześniej zapisaliśmy jako zapisane kontakty.

Gdzie możesz otrzymać kod PUK do swojej karty SIM?

Chociaż istnieją różne karty SIM, wszystkie mają ten kod PUK, który nie jest czymś kultowym w jakimś mało dostępnym dla nas miejscu, ponieważ firmy telefoniczne regularnie udostępniają tę opcję swoim użytkownikom. Możemy mieć do tego dostęp na kilka sposobów, opakowanie karty SIM tam, gdzie ją kupujemy, można ją przynieść z aplikacji telefonu, z obsługą klienta, a także udać się do autoryzowanego sklepu lub agenta możemy dostać kod PUK.

Samo uzyskanie tego kodu nie powinno być czymś, co sprawia, że ​​nasze życie jest gorzkie, a tym bardziej, ponieważ mamy kilka opcji, aby go znaleźć i nadal korzystać z tej karty SIM, nie martwiąc się o to w przyszłości. Ponieważ głównym celem tego kodu jest: zmienić nadany przez nas PIN innym nowym kodem PIN. To takie proste i bez żadnych ukrytych wymagań, to znaczy, że jest to prawdziwy i ostatni klucz do odzyskania i odblokowania karty SIM.

Z opakowaniem karty SIM

Kiedy kupujesz kartę SIM, jest ona dostarczana w opakowaniu i nie jest dostarczana sama, jest w większym plastiku, w którym jest przymocowana małymi plastikowymi przestrzeniami. Na konturze, który pozostaje po wyjęciu karty możesz otrzymać słowo PUK, po którym następuje 8 cyfr, te cyfry to hasło potrzebne do odzyskania karty. W przypadku, gdy nie znajduje się w plastiku, powinien znajdować się na papierze dołączonym do opakowania.

Sposobem na zidentyfikowanie tego unikalnego klucza jest to, że jest to liczba 8-cyfrowa, na wypadek, gdyby nie można było odczytać słowa kluczowego, które go opisuje (PUK). Prawda jest taka, że ​​wszystkie mają ten numer w ramach mechanizmu bezpieczeństwa, aby samodzielnie przeprowadzić odzyskiwanie.

Karta SIM

Korzystanie z aplikacji mobilnej firmy telefonicznej

Aplikacja mobilna, która znajduje się w telefonie, da nam możliwość dokończenia wyszukiwania zmiany PIN, która jest przypisana do karty, w tym celu musimy wykonać następujące czynności. Z aplikacji oferuje usługi podobne do tych, które można znaleźć w obsłudze klienta i zakończy się wysłaniem do nas wiadomości z kodem do odblokowania karty SIM.

Kontakt z obsługą klienta

Z uwagą obsługi klienta jest to również bardzo ważna opcja wykonania tego procesu odzyskiwania. Wykonując to połączenie, operator poprosi Cię o pewne dane osobowe i inne szczegóły, które możesz podać w ciągu kilku minut, a następnie w zależności od przypadku operatora, którego generalnie dysponujemy kod PUK otrzymasz SMS-em na telefon komórkowy, na który musisz otrzymać wiadomość.

Idąc do autoryzowanego sklepu

Teraz autoryzowane sklepy również mogą nam w tym pomóc. Powinieneś wiedzieć, że w tym przypadku sklep zapewni Ci usługę pośrednictwa między tobą a firmą, ponieważ procedura byłaby taka sama. Ta procedura jest równie przydatna i skuteczna, aw niektórych przypadkach potrzebna, ponieważ w sklepach na ogół w tych przypadkach wiedzą więcej niż my.

sim z kodem puk

Jak wygląda procedura wpisywania kodu PUK w celu zablokowania telefonu?

Można to zrobić na dwa sposoby, jednym z nich jest napisanie kodu ** 05 * aquivaelcodigopuk * elpinnuevo * otravespinnuevo #, a druga jest taka, że ​​jeśli nie pamiętasz kodu PIN, możesz pisać różne hasła, dopóki ten sam telefon nie poprosi o wprowadzenie kodu PUK. Stąd wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, aż dojdziesz do części, która prosi o dwukrotne wprowadzenie hasła i to wszystko, możesz normalnie korzystać z linii i telefonu.

dołącz do naszego kanału telegram