Skip to content

Jak obserwować osobę na Facebooku, aby zobaczyć jej posty?

26 de lipiec de 2021

W tym artykule wyjaśnimy jak śledzić konto na Facebooku aby mieć dostęp do ich publikacji i wiadomości, które mogą Cię zainteresować. Uczymy Cię również różnic między znajomymi a obserwującymi, prywatności użytkowników i krok po kroku, jak śledzić konto w tej sieci społecznościowej.

Jaka jest różnica między podążaniem za osobą a byciem przyjaciółmi?

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie mają tendencję do obserwuj celebrytów lub influencerów, uznane marki, firmy lub wiadomości, zwłaszcza że ci użytkownicy konfigurują swoje konta w bardziej publiczny sposób. Robią to, aby nie trzeba było wysyłać zaproszenia do znajomych.

Jeśli chodzi o przyjaciół, są to osoby, które zwykle spotykasz osobiście lub które mogą mieć z Tobą jakąś więź. Kiedy obserwujesz osobę, zwykle dzieje się tak dlatego, że ta osoba budzi w tobie pewne zainteresowania, tak jak w przypadku osób publicznych lub influencerów.

Kolejną dużą różnicą jest to, że jeśli chodzi o znajomych, to strona na Facebooku wyznacza określony limit. Ale jeśli chodzi o obserwujących, nie ma ustalonych ograniczeń.

Należy jednak również zauważyć, że Użytkownicy Facebooka mogą uniknąć bycia śledzonym. Osiąga się to poprzez dostęp do opcji „Kto może mnie śledzić”. O wiele więcej wynika z tej opcji, którą możesz aktywować lub dezaktywować, zwłaszcza jeśli śledzi Cię duża liczba osób i przyjmujesz rolę osoby publicznej.

Jakie informacje możesz zobaczyć, śledząc osobę?

Informacje, do których masz dostęp, zawsze będą zależeć od ustawień prywatności określonych przez osobę lub stronę. Śledząc profil, możesz być świadomy wszystkich działań, publikacji zdjęć, informacje, filmy, aktualności i inne wiadomości. Inną bardzo ważną kwestią jest to, że istnieje również możliwość komunikacji z kontem za pośrednictwem czatu bez konieczności zaproszenia do znajomych.

Oznacza to, że śledzenie profilu jest korzystne, a nawet wykonalne, ponieważ sposób komunikowania się jest łatwiejszy będąc na bieżąco z interesującymi dla Ciebie rzeczami, czy to sport, wiadomości międzynarodowe, świat kina i wiele więcej.

Procedura obserwowania osoby na Facebooku

oglądanie obserwujących na faceook

  • Najpierw musisz wejść na Facebook i zalogować się, wypełniając wymagane pola swoim e-mailem lub numerem telefonu i hasłem.
  • Następnie znajdź stronę, którą chcesz obserwować w wyszukiwarce Facebooka, aby uzyskać dostęp do jej profilu. Na pasku pojawi się opcja „kontyntynuj„Którą musisz nacisnąć.

Czy istnieje sposób na podążanie za kimś bez jego wiedzy?

Możesz śledzić swojego znajomego na Facebooku lub konto, które Cię interesuje. Jeśli martwi Cię to, że może się dowiedzieć, że za nim podążasz, musisz to wiedzieć nie ma sposobu, aby podążać za osobą, aby się nie dowiedziała. Jeśli chcesz śledzić stronę, nie zdając sobie sprawy, że dotyczy ona Ciebie, zalecamy utworzenie fikcyjnego konta, aby to osiągnąć, lub śledzenie go z konta innego niż Twoje osobiste.

Kiedy dużo szukasz kogoś na Facebooku, dowiadujesz się?

Prawdą jest, że możesz odwiedzić profil znajomych lub osób, które Cię interesują, po prostu wpisując ich nazwiska w wyszukiwarkę. Niemniej jednak, ta osoba, której szukasz, nie zauważy, że odwiedzasz jej profil raz lub wiele razy. Zasadniczo korzystanie z innych aplikacji w celu sprawdzenia, kto odwiedza Twój profil, nie jest również możliwe, chociaż zawsze istnieją pewne sztuczki, których użytkownicy mogą użyć, aby dowiedzieć się, kto odwiedza ich profil.

W przypadku, gdy martw się, że obcy mogą mieć dostęp do Twojego profilu aby przyjrzeć się swoim informacjom, postom itp. Nie musisz się martwić! Zalecamy dostęp do ustawień prywatności, aby można było ustawić opcję, że tylko Twoi znajomi będą mieli dostęp do Twoich danych osobowych.