Skip to content

Jak nawiązać grupowe połączenie wideo na WhatsApp — komunikuj się ze znajomymi

2 de grudzień de 2021

Coraz bardziej potrzebne są narzędzia, które pozwalają nam komunikować się z innymi. Czynniki takie jak odległość, czas m.in. zmuszają nas do przebywania z dala od rodziny i przyjaciół. Dobry wybór aby zmniejszyć te przeszkody, są rozmowy wideoJeśli nadal nie wiesz, jak je wykonać, czytaj dalej do końca.

Ile osób może dołączyć do rozmowy wideo?

Istnieje wiele aplikacji, które mają wśród swoich funkcji możliwość prowadzenia wideorozmów z innymi osobami. Jednak WhatsApp jest jednym z najbardziej preferowanych. Prostota jego systemu sprawia, że ​​ta aplikacja jest jedną z najpopularniejszych.

Z tego powodu ludzie częściej korzystają z tej sieci, aby utrzymywać kontakt z bliskimi. Jednym z najczęściej używanych narzędzi w ciągu dnia są wiadomości głosowe i tekstowe w tej aplikacji. Są też tacy, którzy wybierają korzystaj z rozmów wideo, aby komunikacja była bardziej osobista.

Ta funkcja pozwala rozmawiać i widzieć w czasie rzeczywistym z jedną lub kilkoma osobami: Bez względu na to, gdzie jesteś na świecie, jeśli masz aplikację na komputerze, możesz uczestniczyć w tym spotkaniu.

Wideorozmowy można nawiązywać z określonym kontaktem lub z grupą osób. Limit uczestników to 8 członkówMogą one należeć do istniejącej grupy lub kontaktów, które dodajesz do połączenia.

Jak dołączyć do rozmowy, która już się rozpoczęła?

W rozmowie wideo możesz uczestniczyć na różne sposoby, możesz ją zainicjować lub możesz być gościem. Możesz też być tam od początku lub możesz dołączyć do kursu. Twój udział będzie zależał od kilku czynników.

Jeśli zostaniesz zaproszony do wideorozmowy otrzymasz powiadomienie, aw menu będziesz mógł dowiedzieć się, kto jest administratorem i innymi gośćmi. Możesz zdecyduj, czy chcesz zignorować, czy dołączyć do rozmowy.

W tej aplikacji masz swobodę decydowania, czy chcesz wejść na to spotkanie, czy nie. Jeśli to połączenie jest wykonywane z grupy, wystarczy dotknąć zakładki „Dołącz do mnie”. Jeśli w momencie nadejścia powiadomienia nie mogłeś wejść i zauważysz, że jest nieodebrane połączenie, ale jest ono w toku, masz również możliwość do niego wejść.

Są ludzie, którzy mają wątpliwości co do udziału w rozmowie wideo, ponieważ nie znają poziomu jej bezpieczeństwa. Uważają, że można ich szpiegować i naruszać ich prywatność. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, pamiętaj, że WhatsApp obsługuje w pełni zaszyfrowane wiadomości i połączenia.

Z drugiej strony jest grupa ludzi, którzy nie mają odwagi dołączyć do tych rozmów, ponieważ nie znają kosztów rozmów wideo. Prawda jest taka Jeśli jesteś w sieci Wi-Fi, nie będziesz mieć żadnego rodzaju doładowania na Twoje konto, a jeśli masz plan transmisji danych, odejmie z niego użyte megabajty.

rozmowa wideo WhatsApp na telefonie komórkowym

Jak rozpocząć połączenie grupowe z WhatsApp?

Przed omówieniem procesu nawiązania połączenia wideo dobrze jest to wyjaśnić jeśli masz zablokowany kontakt, nie możesz go zaprosić nie może nawet zaprosić cię na rozmowę. Jedyny sposób, w jaki możesz się dopasowywać, to dołączenie kogoś innego.

Ponadto jakość połączenia wideo będzie zależeć od połączenia internetowego, które ma każdy uczestnik, to znaczy, jeśli każdy ma dobre połączenie, połączenie będzie przebiegać prawidłowo. Z drugiej strony ta opcja nie jest dostępna na telefonach z wersjami starszymi niż Android 4.1, więc aby wziąć udział, musisz mieć telefon z nowszą wersją.

Teraz, jeśli jesteś w trakcie rozmowy wideo i według Ciebie jeden z gości zachowuje się nieodpowiednio, nie możesz go usunąć. Jedyny sposób, w jaki osoba opuszcza rozmowę wideo z własnej woli. Jedyne, co możesz zrobić, to wyjść z tego, a pozostali będą kontynuować spotkanie.

Wreszcie, jeśli podczas wideorozmowy musisz wyłączyć kamerę, aby reszta uczestników czegoś nie widziała, możesz być spokojny, ponieważ aplikacja pozwala wyłączyć kamerę i zawiesić dźwięk.

W wersji internetowej

Jeśli używasz komputera do wykonywania różnych funkcji w WhatsApp i chcesz skorzystać z połączenia wideo, nie ma problemu, o ile spełniasz określone warunki.

rozmowa wideo w sieci WhatsApp

WhatsApp może być używany na komputerze w wersji internetowej lub jako pobrana aplikacja. Możesz w nim korzystać z większości funkcji aplikacji mobilnej oraz zsynchronizować oba komputery, aby aktywność była rejestrowana na telefonie komórkowym i komputerze.

Aby nawiązać połączenie wideo z komputera, musisz najpierw zainstalować kilka pakietów systemu operacyjnego, które zawierają emulator i oprogramowanie działające jako aplikacja na komputerach. Następnie możesz zainstalować swoją wersję internetową.

Z urządzenia mobilnego

Jeśli masz urządzenie mobilne i chcesz przeprowadzić wideorozmowę, nie martw się myśląc, że jest to coś bardzo skomplikowanego. Jeśli to Ty masz inicjatywę zwołania tego spotkania, musisz otworzyć czat grupowy, kliknij ikonę aparatu a pierwsze 7 osób, które odpowiedzą, będzie mogło do niego wejść.

Z drugiej strony, jeśli chcesz wykonać połączenie wideo z sekcji połączeń w aplikacji, musisz dotknąć ikony telefonu z symbolem + i dodać do połączenia grupowego oraz wyszukać kontakty, które chcesz dodać.

Jeśli rozmowa wideo nie chcesz być z utworzonej grupy, ale z kontaktów które masz w swoim programie, musisz wejść na indywidualny czat i dotknąć ikony rozmowy wideo. Po rozpoczęciu możesz dodawać kontakty, które chcesz, aż dotrzesz do 8 uczestników.

dołącz do naszego kanału telegram