Skip to content

Jak naprawić głośnik telefonu komórkowego, jeśli jest mokry — przewodnik krok po kroku

26 de czerwiec de 2021

Ewolucja urządzeń mobilnych jest stała na poziomie wykładniczym, więc chociaż telefony komórkowe mogą być produkowane z cechy, które sprawiają, że są wodoodporneObecnie możliwe jest nawet przekształcenie telefonu komórkowego w wodny, aby używać go pod wodą.

Jednak w każdym z tych przypadków często zdarzają się wypadki z udziałem urządzenia mobilnego i wody, w których w końcu zostaniesz dotknięty głośnikiem wspomnianych telefonów komórkowych. Czasami przyjeżdża do naprawy z powodu zamoczenia głośników.

Z tego powodu pokażemy Ci potencjalne rozwiązania, z których możesz skorzystać, abyś mógł napraw lub napraw mokry głośnik telefonu komórkowego w najszybszy i najłatwiejszy sposób.

Jak mogę wyeliminować wilgoć w każdym smartfonie?

Jeśli stwierdzisz, że głośnik Twojego telefonu komórkowego został uszkodzony po zetknięciu się z wodą, są różne opcje, do których można się udać aby spróbować rozwiązać problem wygenerowany w głośniku urządzenia mobilnego przez wodę.

Jedną z najbardziej wydajnych opcji jest natychmiast osusz zewnętrzną stronę głośnika telefonu wacikiem lub małym wacikiem. W taki sposób, aby większość wilgoci została usunięta i bez demontażu urządzenia mobilnego.

Dodatkowo, jako uzupełnienie tej opcji, możesz wystawić gniazdo głośnika urządzenia mobilnego na działanie strumienia powietrza pochodzącego z suszarki. Są to polecane opcje szczególnie dla tych użytkowników, którzy uważają, że zdemontowanie urządzenia spowoduje utratę wodoodporności, ale mimo że urządzenie jest wodoszczelne, głośnik został skompromitowany przez kontakt z wilgocią.

Wreszcie, aby uzupełnić te rozwiązania, zalecamy odtwarzanie formatu dźwięku na telefonie komórkowym. z maksymalną głośnością tego samego, dopóki nie stwierdzisz, że dźwięk emitowany przez głośnik urządzenia jest odpowiedni.

Co się stanie, jeśli mój głośnik telefonu komórkowego ulegnie zamoczeniu?

Przez większość czasu, gdy użytkownik korzysta z urządzenia mobilnego w pobliżu źródła wody, zdarzają się wypadki, w których: telefon jest całkowicie lub częściowo mokry. Dlatego często zdarzają się przypadki, w których głośniki lub klaksony telefonów komórkowych ulegają zamoczeniu.

Dlatego, chociaż obecnie możliwe jest posiadanie urządzeń wodoodpornych, czyli telefonów odpornych na wilgoć i wodę, nie wszystkie mają tę zaletę. Więc jeśli mój telefon komórkowy się zamoczy, co stanie się z głośnikiem telefonu komórkowego? Odpowiedź jest zwykle prosta, głośnik jest uszkodzony i przestaje działać odpowiednio, to znaczy emituje dźwięk tylko częściowo.

W ten sposób, aby wiedzieć, czy głośnik urządzenia został uszkodzony Ze względu na kontakt z wodą najlepszą opcją jest przetestowanie emisji dźwięku poprzez odtworzenie jakiegoś formatu audio. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy głośnik nadal działa poprawnie, czy nie, po zmoczeniu.

Jak naprawić mokre głośniki telefonu komórkowego przez Internet?

Odbywa się to za pośrednictwem stron specjalizujących się w czyszczeniu głośników, takich jak Fix my Speakers i Frequency Generator, które szczegółowo wyjaśnimy później, jak są używane. Podobnie Twoim zadaniem jest: ściśnij te głośniki do maksimum, ale w wymaganych częstotliwościach iw ten sposób, jeśli mają wodę lub w wielu przypadkach kurz, zostanie ona wydalona.

Której aplikacji użyć do usunięcia wilgoci i wody z głośników

Istnieje pewne bezpieczeństwo dla użytkowników, którzy mają wysokiej klasy telefon komórkowy, ponieważ wielu zapewnia ochronę wody, ale nie wiedzą, że tak naprawdę istnieje możliwość, że zabraknie im dźwięku. Z tego powodu istnieją strony pomocy dla tych przypadków, które pokażemy poniżej.

telefon Samsung ochlapany wodą

Napraw moje głośniki

Na tej stronie powinieneś najpierw zrobić: zwiększyć głośność telefonu do maksimum a tyle z przyciskiem z emotikonami, że w tym procesie przy podnoszeniu głośności wydaje dość irytujący dźwięk. W ten sposób powinieneś pozwolić mu grać przez chwilę, dopóki nie zorientujesz się, że twój głośnik działa poprawnie.

Zadaniem tej strony jest: emitują odpowiednie fale, które sprawiają, że nagromadzenie, które ma głośnik telefonu komórkowego, zostanie wydalone. Wysusza więc głośniki i nie jest trudne w obsłudze, wystarczy kliknąć ten przycisk i po chwili cała woda powinna wypłynąć z telefonu.

Należy zauważyć, że strona nie jest idealna i w niektórych przypadkach nie daje ostatecznych wyników; ponieważ jeśli Twój telefon nie ma ochrony, może zostać uszkodzony. Jeśli nie masz ochrony, zaleca się natychmiastowe wyłączenie telefonu komórkowego.

Generator częstotliwości

Jest to dobra aplikacja z zakresu i jego działanie opiera się na emitowaniu dźwięków o różnych częstotliwościach które mogą być przydatne do czyszczenia naszych głośników, a nawet strojenia naszego sprzętu. Ma również darmową wersję, dzięki czemu ma większy zasięg, a także ma kolejną zaletę w postaci odsłuchu testowego.

Ma też tę wadę, że nie posiada tak zaawansowanych opcji, że czasami może wymagać kogoś wyspecjalizowanego w dziedzinie dźwięku.

Wskazówki, o których należy pamiętać przed naprawą mokrych głośników mobilnych

  • Pierwsza wskazówka jest taka uruchom ponownie telefon, aby sprawdzić, czy to naprawdę nie jest jakiś błąd kto rzuca telefonem.
  • Następną rzeczą, którą możesz zrobić, to zostaw to na chwilę.
  • Kolejną wskazówką, która może pomóc, jest przywrócenie fabrycznego telefonu i na to lepiej zrobić kopię zapasową przed.

telefon, który się zamoczy

Nie umieszczaj telefonu na słońcu

W wielu przypadkach dajemy się ponieść tej okazji, a nawet mitom na ten temat, które nie wszystkie działają. Jedną z rzeczy, które zwykle robią, jest umieszczanie telefonu na słońcu i naprawdę nie jest to zalecane, najlepiej trzymać go z dala od ciepłar.

Nasze telefony mają obwody, które działają lepiej, gdy są zimne, Narażenie telefonu na działanie ciepła może spowodować uszkodzenie w nich w ten sposób wypalając maksymalne ciepło. Jeśli tak się stanie, możesz uszkodzić częstotliwość telefonu komórkowego lub niezbędną pastę termiczną.

Nie używaj opcji przeciwwodnej

Każdego dnia na rynku pojawia się coraz więcej telefonów z wieloma opcjami, które na pierwszy rzut oka mogą być atrakcyjne lub przydatne, ale które w przyszłości mogą mieć konsekwencje, dlatego dajemy się ponieść emocjom, ponieważ nasz telefon jest odporny na wodę, ale tak nie jest. Zalecana.

Nie wkładaj go do ryżu

Czasami wpadamy na alternatywę użycia ryżu, aby pomóc w przypadku, gdy nasz telefon jest mokry, ale ważne jest, aby to wziąć pod uwagę Jeśli telefon zostanie upuszczony do słonej wody, takiej jak morze, ulegnie znacznemu pogorszeniu do tego stopnia, że ​​jest w stanie go uszkodzić; Więc jeśli zanurzysz go w ryżu, zostawiając w ten sposób sól w telefonie, wcale nie będziesz miał dobrych wyników.

Jeśli wpadnie do świeżej wody, może się zdarzyć, że nie da się go naprawić, nawet jeśli umieścisz go w ryżu, ponieważ woda już wyrządziła wiele szkód w telefonie.

Ryż pochłania jednak wilgoć, ale nie poprawi stanu wewnętrznego pozostałych komponentów. W przypadku, gdy głośnik telefonu jest mokry i nie masz technika, który mógłby go naprawić lub w jakiś sposób spróbować go naprawić; więc najlepiej maczać go w ryżu tylko do momentu znalezienia lepszej alternatywy.

Alternatywy do naprawy mokrego głośnika mojego telefonu komórkowego

Jeśli z jakiegoś niefortunnego powodu żadne z potencjalnych rozwiązań wymienionych powyżej dla napraw mokry głośnik telefonu komórkowego To zadziałało dla ciebie, nie panikuj. Cóż, są jeszcze inne alternatywy, aby spróbować naprawić klakson lub mokry głośnik telefonu komórkowego.

Jedną z tych alternatywnych opcji, choć może się to wydawać dziwne, jest przejście do aplikacji w tym celu z odpowiedniego sklepu z aplikacjami mobilnymi. Jedną z najlepszych opcji jest aplikacja Eject Water – Repair Speaker, która emituje dźwięk o częstotliwości umożliwiającej urządzeniu usunąć wilgoć z głośnika podczas grania tego dziwnego dźwięku.

Z drugiej strony, jeśli nie udało Ci się naprawić lub naprawić mokrego głośnika telefonu komórkowego, możesz je zastąpić wodoodpornymi głośnikami Bluetooth. Po to aby nie miałbyś ponownie tego samego problemu ponieważ Twoje urządzenie wchodzi w kontakt z wodą.

Wreszcie, jedną z najlepszych opcji w przypadku, gdy nie udało Ci się samodzielnie naprawić uszkodzonego przez wodę głośnika w telefonie komórkowym, jest idź do serwisu technicznego. Tam dowiesz się, czy istnieje sposób na naprawę głośnika.