Skip to content

Jak naprawić błąd lub problem „com.android.phone” zatrzymał się na moim telefonie z Androidem

9 de maj de 2021

Telefony z systemem Android są liderem na rynku. Powszechnie wiadomo, że urządzenia te stanowią ponad 60% wszystkich telefonów na świecie i liczba ta rośnie z każdym dniem. Wszystkie te telefony mają jeden bardzo ważny element, które dzielą między wszystkimi, i to jest twój system operacyjny.

Dlatego dziś królują urządzenia z Androidem. Dzięki nim każdy ma możliwość bezpłatnego dostępu do nowoczesnej platformy, która pozwala każdemu na dobre wrażenia. Stworzenie tej platformy doprowadziło do wielu interesujących rzeczy, na przykład gier wideo. Dziś możesz nauczyć się grać w różne tytuły na smartfonie, a nawet pobrać grę Minecraft na telefon z systemem Android. Po uruchomieniu niektórych gier zobaczysz komunikat o błędzie. W tym artykule, pokażemy Ci, jak naprawić błąd „com.android.phone.

Co to jest „com.android.phone”?

To jest kod błędu, który pojawia się, gdy nasze telefony mają problem z poprawną komunikacją z Simem. Powoduje to, że chip nie ma stabilnego połączenia z anteną i przez to nie masz dobrego połączenia w telefonie. Ponadto ten błąd powoduje wyświetlenie dość irytującego komunikatu, którego pojawienie się to może być irytujące.

Innym powodem, który może spowodować pojawienie się tego błędu, jest błędna konfiguracja APN. Gdy masz numer telefonu, przypisywana jest seria poświadczeń posiadanych przez telefon, które umożliwiają mu dostęp do sygnału z anteny obejmującej Twoje miasto. Jest to parametr, który możesz samodzielnie zmodyfikować, a ze względu na błędy w konfiguracji karty SIM można ją samodzielnie zdekonfigurować.

Akronim APN oznacza nazwę punktu dostępulub nazwa punktu dostępu. To poświadczenie można zmienić, uzyskując dostęp do ustawień telefonu. Wiele osób uważa, że ​​jest to pierwszy problem, który powoduje błąd, i dlatego pokażemy, jak to naprawić. Ważne jest, aby wiedzieć, że innym sposobem uniknięcia tego problemu jest unikanie wirusów i złośliwych pakietów z Internetu. Możesz to osiągnąć, szyfrując połączenie, a w tym celu zalecamy nauczenie się konfigurowania VPN na Androidzie.

Jak mogę naprawić kod „com.android.phone”?

Musisz dobrze wiedzieć, czym jest APN. Kiedy zrozumiesz, czym jest, będziesz w stanie szybko i łatwo modyfikować jego wartości. Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do ustawień telefonu. Osiąga się to poprzez obniżenie paska powiadomień i wyszukanie przycisku koło z zębami lub bieg. Jeśli go naciśniesz, przeniesie Cię do sekcji konfiguracji telefonu.

Gdy już tam będziesz, przejdź do sekcji połączeń bezprzewodowych. Następnie naciśniesz przycisk kart SIM i sieci komórkowych. Pierwszą opcją, która pojawia się po naciśnięciu tego przycisku, jest nazwa punktu dostępu. Kiedy go naciśniesz, pokaże ci wiele pól, które musisz wypełnić. Ważne jest, aby spojrzeć na Moviles.com jakie są poświadczenia twojego APN aby móc poprawnie wypełnić wszystkie pola.

mobilna antena sygnałowa

Jakie inne rozwiązania ma problem?

Przypominamy, że zanim to wszystko zrobisz, problem z kartą SIM będzie się nadal pojawiał. Dlatego jest to najbardziej zalecane przełącz telefon w tryb samolotowy tak, że przestaje próbować podłączyć kartę SIM do sieci komórkowej.

Kiedy pojawia się błąd, możemy zdać sobie sprawę, że telefon również traci czas, który miał, więc musimy przejść do ustawień i to naprawić. Jednak bardzo niewiele osób wie, że jest to błąd, który występuje właśnie z powodu błędu czasu w Simie. Ważne jest, aby się tego upewnić godzina twojego telefonu jest poprawna który jest wybierany na zegarze firmy telefonicznej.

Aby to naprawić i uzyskać automatyczną datę i godzinę swojej sieci komórkowej, musisz ponownie otworzyć sekcję opcji. Jeśli zejdziesz wystarczająco nisko, zobaczysz przycisk z napisem „Dodatkowe ustawienia”. Pierwszą rzeczą, którą ci pokaże, jest menu, w którym druga lub trzecia to ta, która umożliwia dostęp do daty i godziny urządzenia. W tej sekcji zobaczysz okienko odpowiadające opcji „Automatyczna data i godzina”. Jeśli nie jest zielony, musisz go aktywować.