Skip to content

Jak naprawić aplikację Outlook, jeśli sama się zamyka w systemie Android? -Przyczyny i rozwiązanie

30 de październik de 2021

Outlook, podobnie jak Gmail, ma również aplikację mobilną. Tego typu aplikacje pozwalają każdemu zobaczyć otrzymane, wysłane i robocze wiadomości e-mail. Dlatego jeśli aplikacja nagle zacznie się zawieszać, jest to ważne natychmiast napraw problem aby móc ponownie korzystać ze wszystkich usług pocztowych.

Jeśli aplikacja Outlook na telefonie komórkowym zaczęła się samoczynnie zamykać, musisz zwrócić uwagę na to podsumowanie, aby dowiedzieć się, jak Rozwiąż problem. Poniżej pokażemy, dlaczego aplikacja Outlook sama się zatrzymuje, a także jak naprawić zamknięcie tylko aplikacji.

Dlaczego program Outlook zatrzymuje się tylko na telefonie komórkowym z systemem Android?

Outlook można zamknąć sam z co najmniej dwóch powodów. Błąd podczas ostatniej aktualizacji aplikacji lub jeśli nie przez problem z WebView. Abyś wiedział, jak rozwiązać usterkę, ważne jest, abyś wiedział, dlaczego jest ona prezentowana na Twoim urządzeniu.

Problemy z WebView

WebView to wewnętrzna aplikacja na Androida, która pomaga innym aplikacjom synchronizować procesy z oficjalną stroną internetową platformy. Jeśli WebView w Twoim telefonie zacznie się psuć, to normalne, że aplikacja Outlook również zaczynają zawodzić. Ponieważ wiele procesów Outlooka łączy się z siecią internetową platformy.

Należy zauważyć, że dopóki problem z aplikacją Outlook nie ustąpi, możesz otwórz pocztę w przeglądarce i zmień go na jego klasyczną wersję. W ten sposób wszystko będzie prawie takie samo, jak przy korzystaniu z aplikacji mobilnej Outlook.

Błąd aktualizacji

Jeśli niedawno pobrałeś aktualizację programu Outlook, być może problem jest z nią związany. W przeszłości, Outlook się nie powiódł i to samo może się zdarzyć w teraźniejszości. Dopóki nie naprawisz błędu zamykania tylko programu Outlook, możesz zalogować się do programu Outlook z przeglądarki, aby wyświetlić otrzymane wiadomości e-mail.

Jaki jest najszybszy sposób naprawy programu Outlook na urządzeniu z systemem Android?

W aplikacji nie ma wady, której nie można rozwiązać. Jednak niektóre awarie są niezwykle czasochłonne, ponieważ dokładny problem nie jest znany. Jednak właśnie dlatego postanowiliśmy pokazać Ci wszystkie rzeczy, aby spróbować sprawdzić, czy problem zamknij tylko w Outlooku jest rozwiązane.

Odinstaluj aktualizacje WebView

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to przejść do ustawień telefonu komórkowego, umieścić słowo „WebView” w wyszukiwaniu, zlokalizować aplikację, nacisnąć ją i we właściwościach przystąpić do odinstalowania każdego z pobrane aktualizacje. Dzięki temu będziesz korzystać ze starszej wersji aplikacji, ale nie będzie to generować więcej problemów w innych aplikacjach, takich jak na przykład Outlook.

logo kosza na śmieci

Odinstaluj aplikację i zainstaluj ją ponownie

Po wypróbowaniu wyżej wymienionych i nie uzyskaniu korzystnych wyników, będziesz musiał przejść dalej, aby spróbować odinstaluj aplikację Outlook. Aby to zrobić, wejdź w ustawienia mobilne, umieść słowo „Outlook” w wyszukiwarce, zlokalizuj aplikację, naciśnij ją, aby zobaczyć jej szczegóły i kliknij „Odinstaluj”.

Po zakończeniu dezinstalacji przejdź do Sklepu Play, znajdź aplikację Outlook i pobierz ponownie aplikacja w najnowszej wersji. To jeden ze sposobów rozwiązania problemu.

Wyczyść pamięć podręczną i wymuś jej zatrzymanie

Zanim spróbujesz odinstalować i ponownie zainstalować aplikację Outlook na swoim urządzeniu, musisz spróbować wyczyść pamięć podręczną ze swojej pamięci lub jeśli nie, zmusić go do aresztowania. Gdy chcesz to zrobić, przejdź do ustawień mobilnych, w wyszukiwarce ustawień wpisz słowo „Outlook”, zlokalizuj aplikację, naciśnij ją, aby zobaczyć jej właściwości i poszukaj opcji „Wyczyść pamięć podręczną” i „Wymuś zatrzymanie”.

Po zlokalizowaniu obu opcji najpierw kliknij tę z napisem „Wyczyść pamięć podręczną”, a następnie z napisem „Wymuś zatrzymanie”. W obu przypadkach powinno być to możliwe Rozwiąż problem posiadaną przez aplikację Outlook.

Zaktualizuj Outlooka

Jeśli masz bardzo starą wersję Outlooka, może również wystąpić problem z samoczynnym zamknięciem. Jedyny sposób, aby upewnić się, że masz najnowsza wersja aplikacji wchodzi do Sklepu Play. Następnie przejdź do sekcji „Moje aplikacje i aplikacje” i sprawdź, czy Outlook ma oczekujące aktualizacje.

logo sklepu zabaw

Sprawdź, czy to problem z przechowywaniem

Aplikacja Outlook również zwykle stwarza problemy, gdy telefon komórkowy nie ma dużo miejsca do przechowywania. W takim przypadku wystarczy usunąć pliki osobiste przechowywane na telefonie komórkowym, a także odinstalować aplikacje, z których niewiele korzystasz.

Zamknij aplikacje działające w tle

Gdy kilka aplikacji w telefonie komórkowym współpracuje ze sobą, ich procesy kolidują ze sobą i powodują błędy. Upewnij się, że po przejściu do programu Outlook wszystkie inne aplikacje są zamknięte. Aby wiedzieć, czy istnieje aplikacje działające w tleWystarczy nacisnąć przycisk mobilny, który pokazuje otwarte aplikacje i zamyka każdą z nich.

Zaktualizuj swój mobilny system operacyjny

Innym powodem awarii aplikacji Outlook na telefonie komórkowym może być: Twój system operacyjny jest nieaktualny. Aktualizacja systemu operacyjnego telefonu komórkowego to jedna z najprostszych rzeczy, jakie istnieją. Wystarczy wejść w ustawienia telefonu komórkowego, wpisać w wyszukiwarkę słowo „Aktualizacje oprogramowania”, a tam zobaczysz, czy są najnowsze aktualizacje.

Sformatuj swoje urządzenie

Jeśli po wypróbowaniu wszystkich powyższych rozwiązań Outlook nadal stanowi problem, będziesz musiał sformatować swoje urządzenie. Jeśli masz jeden wykonaj kopię zapasową wszystkich swoich danych, możesz od razu uruchomić procedurę. Ale jeśli nie, wykonaj kopię zapasową plików i sformatuj telefon komórkowy.