Skip to content

Jak łatwo załączyć i wysłać plik lub dokument Word pocztą w Gmailu

14 de Maj de 2021

Sposoby komunikowania się, podobnie jak wszystkie narzędzia potrzebne do życia ludzkiego, ewoluowały z imponującą szybkością dzięki nowym technologioma wraz z początkiem boomu w technologiach cyfrowych, Internecie i programach komputerowych powstały tysiące różnych opcji; Ale chociaż temat ma nieskończone konsekwencje, cel artykułu można podsumować użytecznością dwóch połączonych usług, Microsoft Word i Gmail.

Mówiąc prościej, powinniśmy najpierw porozmawiać o narzędziu dostarczanym przez Gmaila, ponieważ usługa poczty elektronicznej, stąd jej nazwa „E-mail”, zapewniła wielu alternatywę. znacznie szybciej i wydajniej wysyłać nie tylko pisemne wiadomości, ale także załączniki, a nawet ważne dokumenty, co może niektórych zmylić.

Word i Gmail – doskonały związek

Zanim porozmawiamy o programie Word i plikach aplikacji, warto porozmawiać o najważniejszym narzędziu do wysyłania e-maili, Gmailu. Aplikacja zachowała się w podobnym trybie, jeśli nie takim samym, od ponad 20 lat, w przypadku których jest bardzo prawdopodobne, że większość aktywnych internautów wie, jak pożytecznie z niego korzystać.

Chociaż tak jest, są osoby, które mogą mieć wątpliwości, że przy korzystaniu z najnowszych narzędzi aplikacji, takich jak dodawanie różnych form plików, które można dopuścić, pojawia się kwestia jak załączane są pliki of Word, chociaż nie ma się czego bać, ponieważ teraz jest to bardzo proste, wystarczy zrozumieć serię prostych kroków.

Musisz tylko mieć otwarty Gmail, działające konto i już wybrane konto docelowe. Po wejściu do aplikacji i kliknięciu „napisz” otworzy się okno, w którym należy wybrać odbiorcę i fragment tekstu, chociaż tekst nie powinien importować, ponieważ pod tekstem jest opcja załączenia plików, chociaż to By samo nie jest to jedyna rzecz, której można użyć.

Szybko dołącz słowo

Przy załączaniu dokumentu Worda należy wcisnąć opcję „załącz plik”, która ma postać spinacz W dolnej części okna otworzy się folder do nawigacji po komputerze, w którym należy znaleźć folder z żądanym dokumentem.

Oprócz załączania plików Word, możliwe jest dołączanie innych typów plików razem z tym samym dokumentem, a ponadto możliwość pisania razem z dokumentem, co bardzo przydatne jest dodawanie informacji do niego i wystarczy wysłać pocztę w zwykły sposób, ponieważ jest on zoptymalizowany tak, aby wszystkie typy wiadomości były wysyłane bez problemów.

logo programu Microsoft Word

O czym należy pamiętać w przypadku dokumentów programu Word

Nie jest złym pomysłem trochę skomentować funkcjonalność, jaką zapewnia wysyłanie dokumentów w programie Word, jest prawdopodobne, że wielu czytelników otrzymałem już dokumenty do pracy, pisania amatorskiego lub nawet zawodowego, artykułów do pracy, a ostatnio zadań i prac w środowisku studyjnym, przy czym możliwe jest, że otrzymano je do edycji lub tylko w trybie czytania, co może być przydatne dla więcej niż jednego.

Wysyłając dokument pocztą elektroniczną bardzo ważne jest, aby dokument był zoptymalizowany lub dokładnie to, czego szukasz, poza tym jest kompletna. Dlatego nie jest złym pomysłem przeanalizowanie niektórych cech, które dokument Word musi być przydatny, lub niektórych szczegółów, które mogą działać dla użytkowników.

Dokument musi być dobrze przechowywany

Podczas dołączania plików bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę 3 rzeczy: po pierwsze, konieczne jest, aby dokument był zamknięty i już zapisany, ponieważ ponieważ jest nadal edytowany i używany, Gmail nie pozwoli na dołączenie go, ponieważ może uszkodzić plik. Warto również wiedzieć, że skoro dokument został zapisany, nie może ważyć więcej niż 25 MB lub może zostać wysłany tylko przez Dysk Google.

Informacje o poczcie z dokumentem

Warto również wiedzieć, że pomimo zapisania wiadomości e-mail z załączonym dokumentem w wersji roboczej, nie zostanie ona usunięta, ale pozostanie jako plik do pobrania w tym samym oknie tekstowym i po wysłaniu tego dokumentu można go otworzyć jako plik do pobrania lub jako dokument online, taki jak Google Doc.