Skip to content

Jak łatwo zainstalować Java JDK w dowolnej wersji Ubuntu Linux?

30 de styczeń de 2021

Proces instalacji Java JDK w dowolnej wersji systemu Ubuntu Linux jest bardzo prosty. Za pomocą tego pakietu można uzyskać dostęp do interpretera języka Java w systemie i skompilować kod w tej aplikacji. Jeśli się zastanawiasz Jak łatwo zainstalować Java JDK w dowolnej wersji Ubuntu Linux? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Co to jest Java JDK i do czego służy?

Java JDK udostępnia zestaw narzędzi i komponentów, które umożliwiają rozszerzenie Tworzenie aplikacji Java. Po pobraniu i zainstalowaniu Java JDK można uzyskać dostęp do interpretera środowiska wykonawczego, kompilatora, debugera i apletów demonstracyjnych.

Oto wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o Java JDK i prosta procedura instalacji. zestaw deweloperski w dowolnej wersji systemu Ubuntu Linux.

Co to jest Java JDK?

JDK oznacza „Java Development Kit” i odnosi się do Java Development Kit. Wschód oprogramowanie udostępnia narzędzia do tworzenia programów w języku Java. Ten zestaw deweloperski zawiera narzędzia, dokumentację i przykłady programów opracowanych w języku Java.

Do czego służy Java JDK?

Java JDK służy do tworzenia programów przy użyciu różnych narzędzi, które obejmują interpreter, klasy i aplety zaprojektowane specjalnie dla programistów. Ponadto Java JDK zawiera rozszerzenie „Podłącz” który umożliwia uruchamianie programów Java z różnych przeglądarek.

Wśród narzędzi Rozwój języka Java jest kompilator, debugger, deasembler, generator dokumentacji, przeglądarka apletów i generator plików pośredniczących.

Jak łatwo zainstalować Java JDK w dowolnej wersji Ubuntu Linux?

Aby rozpocząć korzystanie z Java JDK w systemie operacyjnym Ubuntu Linux poprawnie musisz wykonać następujące kroki:

Zaktualizuj indeks działek

Przed pobraniem Java JDK w dowolnej wersji Ubuntu Linux zaleca się zaktualizowanie indeks paczek. Z tego powodu musisz przejść do terminala Ubuntu i wpisać sudo apt-get update. Jeśli nie wiesz, jak wykonać ten proces, zalecamy nauczenie się obsługi terminala Linux, a także podstawowych poleceń, których możesz użyć w tym przydatnym narzędziu.

Sprawdź, czy system wcześniej zainstalował Javę

Sprawdź, czy Java nie została wcześniej zainstalowana na komputerze z rozszerzeniem Wiersz poleceń java – wersja. Jeśli nie ma go w systemie, zobaczysz komunikat: „Program java można znaleźć w następujących pakietach”.

Zainstaluj Java JDK domyślnie w dowolnej wersji systemu Ubuntu Linux

Aby domyślnie pobrać JDK, przejdź do terminala Ubuntu i wpisz następującą linię poleceń: sudo apt-get install default-jdk. Możesz także użyć sudo apt-get install openjdk-8-jdk (tryb opcjonalny). W ten sposób możesz zainstalować oprogramowanie w systemie operacyjnym Ubuntu Linux.

Skonfiguruj Java JDK w dowolnej wersji systemu Ubuntu Linux

Po zainstalowaniu Java JDK na komputerze, musisz poinformować system, że masz zainstalowany zestaw i że może go skompilować w razie potrzeby. Z tego powodu wprowadź Terminal Ubuntu i napisz „export JAVA_HOME = / usr / lib / jvm / java-8-openjdk” (bez cudzysłowów).

Następnie musisz zmienić ścieżka aby uniknąć problemów podczas kompilacji. Dlatego musisz napisać PATH eksportu = $ PATH: / usr / lib / jvm / java-8-openjdk / bin. W tym kroku będziesz miał zestaw programistyczny skonfigurowany w Ubuntu do kompilowania i tworzenia aplikacji Java.

OpenJDK Java

Skąd mam wiedzieć, czy poprawnie zainstalowałem Java JDK w dowolnej wersji systemu Ubuntu Linux?

Możesz sprawdzić, czy instalacja się powiodła, wpisując następujący wiersz w terminalu Ubuntu: javac –version. System natychmiast wyświetli plik wersja java który został zainstalowany na Twoim komputerze i JDK, który został zainstalowany w systemie operacyjnym.

Czy masz wiele instalacji Java na swoim komputerze?

Jeśli masz kilka instalacji Jawa Na komputerze zaleca się odinstalowanie lub usunięcie OpenJDK, który jest domyślną aplikacją w systemie. Możesz także wybrać domyślną wersję Java, wpisując polecenie sudo update-alternatives -config java. Terminal Ubuntu pokaże ci wszystko budynków aby wybrać wersję, której będziesz używać domyślnie.