Skip to content

Jak łatwo wyłączyć lub dezaktywować klawisz pomocy F1 w systemie Windows? (Przykład)

28 de luty de 2021

Klawisze w pierwszym rzędzie naszego komputera lub laptopa to skróty i nazywane są klawiszami funkcyjnymi. Dlatego wszystkie zaczynają się od F, a po nich następują liczby od 1 do 12. To powoduje dyskomfort wśród użytkowników, więc w tym artykule dowiedz się, jak wyłączyć klawisz pomocy F1.

Każdy z tych klawiszy ma określone funkcje od F1 do F12. Możesz znać wszystkie jego zalety lub nie, prawda jest taka, że ​​istnieje konkretny, który zwykle aktywuje się sam lub przez pomyłkę.

Mimo że te klucze działają jako wyznaczone skróty wcześniej przez zainstalowany system operacyjny, w tym przypadku Windows. Wiele z nich zostało przesłoniętych z powodu nowych interfejsów. Mimo to nigdy nie boli wiedzieć, co każdy z nich ma na myśli. Może kiedyś będziesz tego potrzebować.

Klawisze funkcyjne

Zaczynając oczywiście od kobiecej przewagi i pierwszej w kolejce, dba o to klawisz F1 rozpocząć sprzedaż pomocy w programach w tej chwili działają. Nazywa się Jak uzyskać pomoc w systemie Windows? I kieruje do centrum pomocy i wsparcia.

Okno jak uzyskać pomoc w systemie Windows przypomina wyszukiwanie w Bing, które można nawet uruchomić samodzielnie lub przez przypadek, naciskając ten klawisz. Dlatego wielu użytkowników chce wyłączyć klawisz pomocy F1. Ponieważ po aktywacji może powodować opóźnienia podczas ładowania strony, tylko po to, aby natychmiast się zamknąć, to jest coś nieco irytującego.

Oprócz klawiszy funkcyjnych klawiatura ma również klawisze specjalne, które można aktywować lub dezaktywować.

Pozostałe klawisze funkcyjne

Dobrze jest mieć pod ręką przewodnik, który podpowiada, jak to zrobić do czego służy każdy klawisz lub funkcja, dla której został utworzony. Jeśli ktoś zwróci twoją uwagę, a faktycznie nie masz go aktywowanego, nadal możesz to zrobić. Jesteś, to zadania, które możesz wykonać za pomocą innych klawiszy:

  • Za pomocą F2 możesz zmienić nazwę dowolnego folderu lub dokumentu, który wybierzesz, F3 jest używany wszędzie tam, gdzie jesteśmy, otwórz menu wyszukiwania.
  • F5 na pewno o tym wiesz i jest to ten, któremu dajemy największą użyteczność, czyli odśwież ekran przeglądarki. F6 jest przydatny, gdy jesteś w sieci, ponieważ naciskając go, znajdziesz się w adresie URL głównej karty.
  • Jeśli pracujesz nad dokumentem, klawisz F7 jest całkiem przydatny, ponieważ działa jako słownik, to znaczy sprawdza gramatykę. Będąc jeszcze w dokumencie programu Word, za pomocą F8 możesz zaznaczyć tekst i jeśli przytrzymasz go na początku systemu, uruchomi się tryb awaryjny.
  • F9 ma sporo funkcji wewnątrz pakietu biurowego, po pierwsze, jeśli jesteś w programie Word, możesz zaktualizować dokument. W programie Excel możesz ponownie obliczyć formułę. Na koniec możesz rozpocząć prezentacje w Coral Draw tak, jakby to był Power Point.
  • F10 to skrót do paska nawigacji. F11 działa tak, że będąc w przeglądarce możesz przywrócić kartę do pełnego ekranu, za pomocą F11 możesz także ponownie uruchomić komputer. A najnowszy F12 można automatycznie zapisywać jako dokumenty Word lub Excel. A także wyświetl plik w Internecie w jego kodzie HTML.

ręce do pisania

Sposoby wyłączenia klawisza pomocy F1 w systemie Windows 10

W rzeczywistości istnieje kilka powodów, dla których ta funkcja jest aktywowana sama, i kilka rozwiązań umożliwiających dezaktywację klawisza pomocy F1. Twój system może mieć błędną konfigurację lub klucz jest zablokowany. W takim przypadku najlepiej jest sprawdzić klawiaturę i wykluczyć możliwości.

Aby dezaktywować klucz F1 przez system lub rejestr i uczynić go tak na czas nieokreślony, należy wykonać następujące czynności:

  • Kliknij „Start” na pulpicie i przejdź do „Biegać” i wpisz „REGEDIT” aby edytor rejestru otworzył się.
  • Otwórz ten kod „HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesNlaSvcParametersInternet”. W oknie po prawej stronie kliknij dwukrotnie „EnableActiveProbing” i otworzy się mniejsze okno.
  • Gdzie mówi „Dane wartości” zmień liczbę na 0, naciśnij „W porządku” i zamyka sprzedaż rejestracji. Teraz wystarczy ponownie uruchomić system Windows i voila, udało Ci się dezaktywować klawisz pomocy F1.

Podczas korzystania z tych klawiszy ważne jest, aby sprawdzić, z jaką klawiaturą pracujesz i jakie są funkcje każdego z nich.