Skip to content

Jak łatwo udostępniać i wysyłać czcionki e-mailem

28 de luty de 2021

Świat technologii oferuje nam wiele programów, które obiecują ułatwić życie, jeśli chodzi o pragnienia dzielić się pliki tekstowe, utworzone w programie Word lub Dokumentach Google. Okazuje się jednak, że pojawiają się problemy, z którymi nie wiemy, jak sobie poradzić, zwłaszcza przy odbiorze pliku pojawia się komunikat o brakujących czcionkach. Ale powiemy ci bardzo wyraźnie, co musisz zrobić, aby się uczyć jak łatwo udostępniać i wysyłać czcionki e-mailem.

To oczywiście nie pozwala nam zrozumieć pliku, który właśnie otrzymaliśmy, dlatego konieczne jest, abyśmy mieli te źródła nagrane w naszym zespole.

Wierz lub nie, ale bardzo łatwo jest udostępniać i łatwo wysyłać źródła pocztą e-mail. Wyjaśnimy ci to bez wielu szczegółów technicznych, abyś mógł dobrze zrozumieć procedurę.

Aby zastosować poprawki, które pozwolą nam rozwiązać dany problem, nie jest konieczne, abyś wiedział, co masz zamiar zrobić, ale kroki, które należy wykonać.

Pokazaliśmy ci to w niezliczonych artykułach, których celem jest pomoc w skomplikowanych tematach komputerowych. Zwłaszcza jeśli chodzi o wysyłanie e-maili, czy to czcionek, obrazów czy załączników.

Jak łatwo udostępniać i wysyłać czcionki e-mailem

W kilku krokach pokażemy, jakie to proste udostępniać i czcionki e-mail z łatwością. W tym celu musimy wykonać następujące czynności, musisz przejść do swojego komputera osobistego, podczas gdy tam przejdź do przycisku Start i wybierz Panel sterowania. Będąc w tym oknie musisz poszukać folderu z czcionkami.

Jeśli używasz innej wersji systemu Windows, na przykład Vista, przejdź do Classic Vista i tam zlokalizuj folder Fonts. Jeśli korzystasz z poprzednich wersji systemu Windows XP, musisz przejść do Start, następnie wybrać Ustawienia, a następnie Panel sterowania iw tym oknie znajdziesz folder Czcionki.

Kroki umożliwiające łatwe udostępnianie i wysyłanie czcionek e-mailem

Po zlokalizowaniu folderu źródłowego przystępujemy do jego otwarcia i zlokalizujemy w nim plik plik czcionki. Wybierz wspomniany plik, a następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Kopiuj. Ważne jest, aby zawsze kopiować ten folder i nie przeciągać go w inne miejsce, ponieważ istnieje możliwość, że utracisz jego zawartość.

Następnym krokiem jest przejście na pulpit i wklejenie folderu czcionek, który właśnie skopiowałeś, do dokumentu lub innego folderu. Użyj eksploratora, aby zlokalizować miejsce, w którym chcesz zapisać skopiowany plik. Musisz mieć tę lokalizację pod ręką, aby móc ją przesłać na swoje konto e-mail.

Następnym krokiem będzie przejście do konta e-mail, aby otworzyć nowy plik e-mail. Musisz tymczasowo dodać i znaleźć ten plik czcionki za pomocą okna dialogowego na pulpicie.

Możemy zalecić, aby te pliki zawierały dużą liczbę czcionek, rozmiarów, kształtów, kursywy, pogrubienia, podkreślenia itp. Kompresujesz je za pomocą ZIP, a następnie wysyłasz, w tym celu skompresuj plik czcionki z pulpitu, a nie z panelu sterowania. Na koniec musisz przesłać plik ZIP, jako załącznik do wiadomości e-mail.

Ten proces jest czasami konieczny, ponieważ możesz nie mieć zainstalowanej określonej czcionki na swoim komputerze. Ale wtedy, korzystając z tej procedury, jeśli napisałeś plik lub dokument z rodzajem listów, jesteś pewien, że osoba, która otrzyma ten dokument lub plik, nie ma.

mail wysłany

Podczas pracy z dokumentami elektronicznymi możemy napotkać miliony problemów. Ale tak samo istnieją miliony rozwiązań, które zadbamy o dostarczenie ich Tobie, abyś mógł sobie z nimi poradzić i mieć je zawsze pod ręką. Jednym z tych rozwiązań może być to, że dostarczając plik tekstowy, wysyłasz również plik źródła którego użyłeś.

Jeśli zastosujesz te kroki i zalecenia, które pokazaliśmy Ci w tym artykule, gwarantujemy, że nie będziesz miał problemów ze swoimi plikami tekstowymi i zawsze zachowają profesjonalny wygląd. I tak kończymy pokazany przeze mnie tutorial jak łatwo udostępniać i wysyłać czcionki e-mailem.

dołącz do naszego kanału telegram