Skip to content

Jak łatwo podłączyć mój tablet bez chipa do Internetu za pomocą kabla USB (przykład)

27 de luty de 2021

Tablety są uważane za przydatne narzędzie w dzisiejszym społeczeństwie. Dzieje się tak, ponieważ jest to urządzenie mobilne o bardzo wygodnej konstrukcji. Tablet osiągnął punkt środkowy między telefonem komórkowym a laptopem. Jest to doskonała opcja do zastosowania w każdym obszarze. Ale możesz się zastanawiać, jak mogę podłączyć tablet bez ai Chipanternet za pomocą kabla USB z łatwością. Tutaj znajdziesz odpowiedź.

Podłącz tablet do internetu za pomocą kabla USB

Musimy jasno powiedzieć, że tablet z chipem bez wątpienia sprawia, że ​​to urządzenie mobilne jest bardzo cennym narzędziem. Dzięki chipowi mamy połączenie internetowe w dowolnym miejscu, dzięki komórkowej transmisji danych, którą oferuje nam nasza firma telefoniczna.

Możesz więc pomyśleć, że podłączenie tabletu bez chipa do Internetu może ograniczyć jego wydajność. Możesz go używać tylko w miejscach, w których masz dostęp do internetu. Załóżmy, że tablet nie może połączyć się przez Wi-Fi, czy można go podłączyć za pomocą kabla USB do Internetu? Oczywiście! Aby to zrobić musisz mieć komputer z internetem, jeśli już go masz, to wyjaśnimy krok po kroku, jak skonfigurować tablet, a tym samym podłączyć go do internet przez Kabel USB.

Kroki, aby podłączyć tablet do internetu za pomocą kabla USB

Najpierw należy podłączyć kabel danych (kabel USB) do złącza tabletu, a następnie do dowolnego Port USB z Twojego komputera. Następnie przejdź do konfiguracji lub ustawień tabletu, kliknij opcję więcej i wybierz sekcję o nazwie „połączenie sieciowe i mobilny punkt Wi-Fi”. Przypominamy, że ta opcja na niektórych tabletach ma inną nazwę, należy jednak sprawdzić, czy jest to opcja do konfiguracji połączenia sieciowego lub Wi-Fi tabletu.

Jak dotąd wszystko w porządku, prawda? Przejdźmy więc do ostatniego kroku. Naciśnij opcję „Złącze USB”(Na niektórych tabletach trzeba nacisnąć go kilka razy). I to wszystko, już aktywowałeś funkcję połączenia internetowego przez kabel USB.

Teraz, jeśli możesz skorzystać z tego fantastycznego narzędzia technologicznego. Ale jakie inne sposoby połączenia tablet bez chipa masz na wyciągnięcie ręki? Spójrzmy na inne metody poniżej.

Inne metody połączeń

Istnieje wiele sposobów podłączenia tabletu do Internetu, widzieliśmy już taki, jak podłączyć tablet bez chipa do Internetu za pomocą kabla USB. Ale teraz zobaczymy 2 dodatkowe sposoby podłączenia tabletu do Internetu. Jedna droga prowadzi przewód sieciowy, inną alternatywą jest połączenie z Modem internetowy USB do tabletu.

Przewód sieciowy

Aby podłączyć bezwiórowy tablet do Internetu za pomocą kabla sieciowego, potrzebujesz tylko jednego Przejściówka do kabla RJ45 lub kabel sieciowy. Ten adapter musi pasować prawidłowo w gnieździe, w którym umieszczamy ładowarkę do tabletu.

Inne metody podłączania kabli sieciowych

Podłączając kabel sieciowy do adapter rj45, możesz łatwo automatycznie korzystać z połączenia internetowego. Należy zaznaczyć, że jest to ekologiczna alternatywa, ponieważ unikamy korzystania z Wi-Fi.

Modem internetowy z kablem USB

Przede wszystkim potrzebujesz pliku Kabel OTG, ten kabel podłącza się do gniazda ładowania tabletu. Teraz, przy wyłączonym stole, podłącz kabel OTG do tabletu i modemu internetowego USB na drugim końcu. Włącz tablet, uzyskując do niego dostęp powinieneś automatycznie poczekać, aż rozpozna modem. I tak łatwo i szybko będziesz mieć internet!

Wykonaj poniższe czynności, aby w pełni wykorzystać możliwości tabletu, gdziekolwiek jesteś; Nie ma znaczenia, czy nie ma chipa, jak widać podłącz tablet do sieci za pomocą kabla USB lub w inny sposób.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz zostawić nam swoją opinię w polu komentarza, a także podzielić się nią ze znajomymi lub rodziną.