Skip to content

Jak korzystać z licznika oznaczonych kroków na Apple iWatch? -Prawidłowa funkcja

16 de luty de 2022

Apple jest jedną z firm, które wprowadzają nas w urządzenia bardzo przydatne w naszym codziennym życiu, od komputerów po zegarki cyfrowe, które umożliwiają wykonywanie na nich różnych funkcji. Podobnie, jednym z urządzeń tej firmy, które jest uważane za jedno z najlepszych, gdy jest zintegrowane z naszym codziennym życiem, jest Apple iWatch.

Jednak z Apple iWatch możemy wysyłać wiadomości tekstowe, aby wykonywać połączenia i inne opcje. Ale przede wszystkim jedną z najlepszych aplikacji, która została zintegrowana z tym zegarem cyfrowym, jest „Aktywność”, która pozwala nam śledzić kroki, które podejmujemy w ciągu dnia, a także pomaga nam przejmij kontrolę nad naszym zdrowiem. Ale jeśli masz jeden z tych zegarków i nadal nie wiesz, jak z niego korzystać, tutaj nauczymy Cię, jak z niego korzystać z korzyścią dla zdrowia.

Gdzie zobaczyć liczbę kroków na Apple iWatch?

Funkcja krokomierza Apple Watch śledzi całkowitą liczbę kroków, a także całkowita odległość i zużyte kalorie w tej czynności wykonujemy w ciągu dnia. Dzięki temu zegarkowi możesz mieć precyzyjną kontrolę dla osób aktywnych lub dla tych, którzy chcą być aktywni w swojej aktywności fizycznej. Ale teraz, jeśli chcesz zobaczyć liczbę kroków, które zrobiłeś w ciągu dnia lub tygodnia, będziesz musiał wykonać następujące czynności:

  1. Wejdź w aplikacja „Aktywność” na Apple iWatch jest reprezentowany przez ikonę koła z kolorowymi spiralami.
  2. Po otwarciu aplikacja pokaże podsumowanie statystyk na dany dzień. Teraz przewiń w dół, aż znajdziesz sekcję „Łączne kroki”, która zawiera wszystkie kroki, które wykonaliśmy od godziny 12:00 do czasu, w którym dokonujemy przeglądu.

Jak sprawdzić liczbę kroków, które liczy Apple iWatch?

Czasami chcemy, aby kroki, które odzwierciedla nasz Apple iWatch, były poprawne. Te informacje o liczbie kroków, które możemy zweryfikuj za pomocą naszego iPhone’a. Ponieważ nasz zegarek jest zsynchronizowany z naszym telefonem, a zatem w aplikacji aktywności na telefonie możemy zweryfikować te informacje. Teraz powinieneś zrobić, co następuje:

  1. Zaloguj się na swoim telefonie w aplikacji „Aktywność”.
  2. Teraz kliknij zakładkę „Historia”, która znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu.
  3. Następnie pojawi się kalendarz z bieżącym miesiącem, w którym możesz wybrać dzień, w którym chcesz sprawdzić podaną liczbę kroków.
  4. Po wprowadzeniu dnia będziesz musiał przewinąć w dół, aż znajdziesz nagłówek „Kroki” u dołu i będziesz mógł zobaczyć dokładną liczbę kroków, które zrobiłeś w ciągu dnia od 12:00.

Skąd wiedzieć, ile kalorii zostało spalonych?

Apple iWatch jest bardzo przydatny, ponieważ oferuje nam wyszczególnij różne działania robimy i możemy uzyskać informacje o naszym zdrowiu. Podobnie na naszym Apple iWatch możemy nie tylko zobaczyć liczbę kroków, które wykonujemy, ale możemy również zobaczyć całkowitą liczbę kalorii, które spalamy w ciągu dnia i tygodnia, rejestrując każdy ruch, który wykonujemy.

naucz się znajdować spalone kalorie na zegarku Apple Watch

Ponadto dzięki tej funkcji możemy prowadzić o wiele zdrowsze życie. Teraz, aby zobaczyć całkowitą liczbę spalonych kalorii, musisz wykonać następujące czynności:

  1. Przejdź do aplikacji „Aktywność” na zegarku Apple Watch, która jest reprezentowana przez kolorowe kółka, a czerwone kółko reprezentuje spalone kalorie.
  2. Po wprowadzeniu do aplikacji będziemy mogli zobaczyć statystyki różnych rekordów zgodnie z czynnością, którą wykonaliśmy w ciągu dnia. Tam będziemy mogli znaleźć sumę kalorii, które spaliliśmy podczas ruchu i to będzie wszystko.

Możemy również zweryfikować te informacje za pomocą naszego telefonu iPhone, wchodząc do aplikacji „Aktywność” i zjeżdżając w dół znajdziemy zapis spalonych kalorii. Informacje te zostaną odzwierciedlone na wykresie spalonych kalorii, a w sekcji „Suma” zobaczymy liczbę spalonych kalorii aktywnie, a także biernie.

Co zrobić, jeśli mój Apple iWatch nie liczy kroków?

Zegarki Apple Watch posiadają wiele funkcji, które są bardzo przydatne, które pomagają nam osiągać cele, które wyznaczyliśmy sobie poprzez aplikację aktywności na co dzień. W ten sposób możemy mieć lepszy stan zdrowia i dokładniejszy zapis kroków, które podejmujemy w ciągu dnia.

Może się jednak zdarzyć, że w niektórych przypadkach nasz Apple Watch przestanie działać i nie liczy naszych kroków, które podejmujemy, a to ma inne powody. Ale chociaż jest to bardzo frustrujące, istnieją pewne alternatywy, których możesz użyć, aby spróbować rozwiązać przedstawiony problem i które mogą zadziałać.

wiesz, co możesz zrobić, aby zegarek Apple ponownie liczył kroki

Sprawdź funkcje

Jest to jedna z alternatyw, która może działać i jest to sprawdzenie, czy inne funkcje naszego zegarka Apple iWatch czy pracują normalnie, a jeśli nie, nie robią tego?. W przypadku sprawdzenia, czy te funkcje w ogóle nie działają, zegarek będzie musiał zostać sprawdzony z pomocą technika, który pomoże nam rozwiązać ten problem.

resetowanie urządzenia

Problem często występuje w zegarkach Apple iWatch, że aplikacje nie uruchamiają się i nie śledzą podejmowanych kroków, ale istnieje rozwiązanie i polega na zresetowaniu urządzenia. Teraz bierzemy pod uwagę, że Apple iWatch działa w połączeniu z naszym iPhonem, więc oba urządzenia trzeba będzie ponownie uruchomić. Podobnie, gdy idziesz zrestartować urządzenia, najpierw uruchom ponownie iPhone’a a następnie iWatch, aby upewnić się, że aplikacja Watch uruchomi się poprawnie.

dołącz do naszego kanału telegram