Skip to content

Jak korzystać z „Edytora map” w Waze oraz edytować mapy i awansować w edytorach map

30 de styczeń de 2021

W czasach, w których żyjemy, ważne jest, aby oszczędzać jak najwięcej czasu, ponieważ jak wiemy, czas to pieniądz. W tym celu możemy skorzystać z wielu aplikacji, które możemy bezpłatnie pobrać na nasz telefon komórkowy.

W tym przypadku porozmawiamy o Waze, po prostu idealnej aplikacji, jeśli chcesz poznać stan ruchu w czasie rzeczywistym. Dlatego pokażemy Ci poniżej jak korzystać z Edytora Map w Waze i edytować mapy oraz zdobywać kolejne poziomy w edytorach map.

Ta aplikacja w odróżnieniu od innych nie wymaga wpisywania danych pisemnych, działa na komendy głosowe i wskaże trasę bez ruchu, którą należy się poruszać. Chociaż jest wiele takich aplikacji, po pobraniu Waze na swoje urządzenie będziesz cieszyć się wieloma korzyściami. Wśród nich możemy wymienić korzystanie z tej aplikacji bez połączenia z Internetem.

Możesz także słuchać ulubionej muzyki bez większych problemów podczas używania Waze. To tylko niektóre z fantastycznych zalet tej aplikacji, nie wspominając o tym, że jest to aplikacja tego typu, która pozwala zaoszczędzić megabajty. Więc czytaj dalej, aby poznać kolejną interesującą funkcję, czyli edytor map.

Jak korzystać z Edytora Map w Waze i edytować mapy oraz zdobywać kolejne poziomy w edytorach map

To narzędzie jest świetne dla użytkowników wydania na mapach ich miast lub społeczności, w których często podróżują. Ważne jest, aby wiedzieć, że w niektórych krajach mapy są tworzone z informacjami, które użytkownicy przekazują edytorowi, zapisanymi trasami GPS oraz zdjęciami satelitarnymi lub lotniczymi.

W tym artykule pokażemy, jak proste i przyjemne może być zastosowanie technika edycji, aby w jakiś sposób ulepszyć mapy dla wszystkich użytkowników Waze. Ale przy edycji map należy wziąć pod uwagę pewne zalecenia, a wśród nich jest czytanie instrukcji edycji, aby nie popełniać błędów.

Kroki korzystania z Edytora map i edycji map

Pierwszym krokiem jest wejście na oficjalną stronę edytora map, a gdy już się w nim znajdziesz, przechodzisz na górę ekranu. W prawym rogu znajdziesz menu, w którym możesz wybierać między różne serwery. Dostępne dla Izraela, USA i Kanady oraz dla reszty świata.

Teraz, jeśli jesteś na stronie głównej Waze, kliknij link logowania, a następnie kliknij opcję Mapa na żywo. Następnie klikniesz Edytuj mapę, teraz ekran pokazuje wszystkie informacje dotyczące działań, które możesz podjąć. Musisz również wprowadzić swoje dane jako nazwa użytkownika i hasło, których używasz w Waze.

Będziesz mieć obszar edycji, w którym możesz zmieniać, dodawać lub usuwać obiekty, które się w nim znajdują. Znajdziesz się na mapie z obszarami, które są zablokowane przez innych użytkowników, ponieważ ma większy zakres edycji. W takich przypadkach możesz go edytować, wykonując następujące czynności, użyj opcji PM na forum, aby wysłać prywatną wiadomość do redaktora.

Możesz również poprosić o obniżenie rangi wypełnij formularz, aby odblokować te obszary. Musisz jednak pamiętać, że musisz poprosić o podanie odpowiedniego kraju i mieć bezpośredni link do segmentu. Zawsze będziesz mógł znaleźć pomoc, wskazówki i triki na stronie, abyś nie miał problemów podczas korzystania z edytora map Waze.

edytuj mapy waze

Jeśli nadal nie czujesz się gotowy do korzystania z edytora, możesz skorzystać z trybu ćwiczeń, w którym możesz wykonać wszystkie możliwe czynności w edytorze map. Znajdziesz tam również instrukcję, która poprowadzi Cię i nauczy, jak korzystać z dostępnych funkcji.

I w ten sposób kończymy ten artykuł, który wam pokazuję jak korzystać z Edytora map w Waze i edytować mapy i awansować w edytorach map.