Skip to content

Jak korzystać z arkusza kalkulacyjnego Google bez otwierania poczty Gmail?

31 de grudzień de 2021

Arkusze kalkulacyjne to dokumenty tekstowe, w których liczby, ilości i formuły można umieszczać w bardzo uporządkowany sposób. Pakiet Office dla komputerów zaprojektowany przez Microsoft zawiera program, który pozwala ludziom tworzyć arkusze kalkulacyjne i jedna z aplikacji Google pozwala również je tworzyć.

Z edytora i kreatora arkuszy kalkulacyjnych Google można korzystać z poziomu Gmaila, ale istnieje sposób otwierania tych dokumentów bez otwierania poczty. Następnie pokażemy Ci, jak korzystać z arkusza kalkulacyjnego bez otwierania konta e-mail i jak możesz użyj arkusza kalkulacyjnego Google w trybie offline.

Jak korzystać z arkusza kalkulacyjnego Google bez otwierania poczty Gmail?

Są tacy, którzy zastanawiają się, jak korzystać z arkuszy kalkulacyjnych bez konieczności otwierania poczty, ponieważ być może w tym czasie nie mają połączenia z Internetem. Dobrze, że Google wziął pod uwagę tego typu szczegóły i stworzył coś, co służy do otwieraj dokumenty bez otwierania poczty.

To, które utworzyłeś, aby otworzyć dokumenty obliczeniowe bez otwierania poczty, jest rodzajem rozszerzenia. Tak, z rozszerzeniem przeglądarki internetowej, które zainstalowałeś w Google Chrome, możesz otwórz swoje dokumenty Google bez konieczności polegania na koncie e-mail.

Najlepszą rzeczą w tym rozszerzeniu, które stworzył Google, jest to, że ma dużą liczbę funkcji dla tworzenie i edycja arkuszy kalkulacyjnych. Pobierając to rozszerzenie, nie tylko będziesz mógł otwierać arkusze kalkulacyjne na telefonie komórkowym, ale jeśli nie masz pakietu Microsoft Office, możesz użyć przeglądarki, aby otworzyć te dokumenty.

Nawiasem mówiąc, musisz wiedzieć, że istnieje sposób na udostępnienie ekranu swojego urządzenia za pomocą konta Gmail. Jeśli któregoś dnia chcesz oglądać film zdalnie Z kimś możesz skorzystać z tej fajnej funkcji, którą zapewniają konta e-mail Gmaila.

Teraz zwróć uwagę na następny podtemat, abyś mógł zobaczyć jak zainstalować to rozszerzenie na komputerze lub telefonie komórkowym.

Pobieranie rozszerzenia Dokument Google w Chrome

Wiele z tego, co można zrobić z arkuszami kalkulacyjnymi, gdy masz rozszerzenie „Dokumenty Google”, zostało wspomniane powyżej. Jednak nadal nie wiesz jak zainstalować tego rozszerzenia na Twoim urządzeniu, najpierw zobacz, jak instaluje się na komputerach:

 1. Włącz komputer
 2. Otwórz przeglądarkę Google Chrome
 3. Na stronie głównej klikniesz ikonę 3 kropek
 4. Ustaw mysz na „Więcej narzędzi” i wybierz miejsce, w którym jest napisane „Rozszerzenia”
 5. Będąc na środku rozszerzeń, kliknij ikonę 3 pionowych pasków

logo Google Chrome

 1. Następnie naciśnij w miejscu, w którym jest napisane „Otwórz Chrome” lub „Otwórz sklep internetowy”
 2. Po kliknięciu „Otwórz sklep internetowy” pojawi się nowe okno. W tym oknie musisz przejść do paska wyszukiwania
 3. Bezpośrednio na pasku wyszukiwania umieść zdanie „Dokumenty Google”, w wynikach wybierz wynik, który mówi „Twórca dokumentów”
 4. Naciskając ten wynik, wystarczy kliknąć „Dodaj do Chrome” i poczekać, aż się zainstaluje

W ten sposób instalowane jest rozszerzenie otwieraj arkusze kalkulacyjne bez logowania na swoim koncie Gmail. Mówiąc więcej o Gmailu, dobrze byłoby, gdybyś w wolnym czasie nauczył się automatycznie opróżniać kosz, aby zwolnić miejsce.

Z drugiej strony, jeśli chcesz zainstaluj to rozszerzenie na telefonach komórkowych telefony komórkowe, musisz iść do sklepu z rozszerzeniami, pobrać ten o nazwie „Docs Creator” i to wszystko.

Co zrobić, jeśli chcesz korzystać z arkuszy kalkulacyjnych Google bez połączenia z internetem?

Są dwa sposoby, aby użyj arkuszy kalkulacyjnych które masz w Google. Dzięki tym dwóm metodom korzystania z arkuszy kalkulacyjnych, które pokażemy poniżej, możesz edytować dane arkuszy, a nawet szczegółowo wyświetlić całą ich zawartość. Dwa sposoby korzystania z arkuszy kalkulacyjnych w trybie offline to pobranie:

 • Kreator dokumentów
 • Pakiet Microsoft Office

telefon komórkowy bez połączenia z internetem

Rozszerzenie omówione w poprzednim akapicie pozwala otwierać dokumenty jako arkusze kalkulacyjne bez konieczności zaloguj się do Gmaila i bez konieczności posiadania połączenia. Jest to bardzo przydatne, ponieważ niektórzy ludzie nie mają przez cały czas połączenia z Internetem.

Innym sposobem wykorzystania tego typu dokumentu jest: pobieranie pakietu programu Microsoft Office. Ten pakiet programów jest dostępny zarówno dla przeglądarki internetowej, urządzeń mobilnych, jak i komputerów.