Skip to content

Jak edytować tekst pliku PDF i dodawać więcej za darmo?

9 de luty de 2022

Ważne jest, aby nauczyć się posługiwać dokumentami tekstowymi, ponieważ być może w niedalekiej przyszłości notatniki i wszystko, co wiąże się z pisaniem, nie będzie już tak często używane. W wielu szkołach podstawowych, gimnazjach i uczelniach wybierają zachęcać do korzystania z komputerów do realizacji projektów i robót.

Kiedy to się skończy utwórz dokument tekstowy, dzieje się tak, że zwykle jest eksportowany do pliku PDF, czyli typu pliku, którego nie można modyfikować. Później pokażemy, jak edytować tekst dokumentu PDF, jakie zmiany można wprowadzić w pliku PDF i kilka innych rzeczy.

Jakie zmiany możesz wprowadzić w dokumencie PDF i jak to zrobić?

Większość programów używanych do otwierania dokumentów tekstowych nie zawiera opcji umożliwiającej: edytować plik PDF. Jednak w programach pozwalających na edycję dokumentów PDF można zmienić wiele rzeczy.

Poniższe 5 podtematów pokaże Ci, co jest związane z plikami PDF można edytowaćużywając programu takiego jak Adobe Reader.

Ustaw inny typ czcionki

Najważniejszą rzeczą, którą możesz edytować w dokumentach PDF, jest rodzaj czcionek, czyli rodzaj litery, jaką ma dokument. Wyglądać jak edytować czcionkę z dokumentu PDF za pomocą programu Adobe Reader:

 1. Otwórz plik PDF, który chcesz edytować w programie Adobe Reader.
 2. Przejdź na górę z napisem „Edytuj”.
 3. Następnie przejdź do sekcji „Preferencje”.
 4. Z „Preferencji” przejdź do „Edytuj zawartość”.
 5. Na koniec wybierz „Opcje czcionek”, wybierz nową czcionkę, której chcesz użyć, i kliknij „OK”.

Jeśli nie wiesz, tak jak istnieje sposób na edycję dokumentu PDF, istnieje sposób na przekonwertowanie tych dokumentów na obraz. Jeśli któregoś dnia potrzebujesz wyślij dokument do dużej liczby osób szybko i skutecznie, lepiej przekształć to w obraz.

Dodaj tekst

Oprócz zmień czcionkę który ma Twój plik PDF, możesz dodać więcej tekstu do dokumentu, jeśli zastosujesz się do następującego wyjaśnienia:

 1. Otwórz dokument PDF za pomocą programu Adobe Reader.
 2. Przejdź do sekcji „Narzędzia”.
 3. Wybierz opcję „Edytuj PDF”.
 4. Aby zakończyć, wybierz opcję „Dodaj tekst” i umieść wszystkie nowe treści, które chcesz dodać.

kiedy skończysz dodaj więcej tekstu do dokumentu PDF za pomocą programu Adobe Reader możesz zobaczyć, jak podzielić dokumenty PDF na wiele arkuszy za pomocą przeglądarki Google Chrome.

Zaznacz lub podkreśl tekst

Mając możliwość dodawania tekstu, oczywiście będziesz mieć również możliwość zaznacz pewną część tekstu dokumentu z podkreśleniem:

 1. Otwórz plik PDF za pomocą programu Adobe Reader.
 2. Przejdź do sekcji „Narzędzia”, wybierz opcję „Komentarz”.
 3. Wybierz opcję podrzędną „Podświetl tekst” lub opcję „Tekst przekreślony”.
 4. Aby zakończyć, zaznacz fragment tekstu, który chcesz przekreślić lub podświetlić i naciśnij „OK”.

dziewczyna robi coś na swoim komputerze

W ten sposób jest tak przekreślenie lub wyróżnienie tekstu w dokumencie tekstowym PDF za pomocą programu takiego jak Adobe Reader.

Dodaj adnotacje z boku

Jeśli chcesz umieścić w swoim dokumencie pewne dodatkowe informacje, które pozwolą Ci: poprawić zrozumienie informacji pliku PDF, możesz użyć adnotacji. W ten sposób umieszczane są takie adnotacje:

 1. Otwórz plik PDF za pomocą programu Adobe Reader.
 2. Przejdź do sekcji „Narzędzia”.
 3. Wybierz opcję „Adnotacja”, a następnie opcję „Notatka”.
 4. Aby zakończyć, po prostu kliknij w miejscu, w którym chcesz umieścić komentarz, umieść notatkę i zapisz zmiany.

Wewnątrz adnotacji możesz umieścić takie rzeczy jak tekst przekreślony lub podkreślony aby przyciągnąć więcej uwagi czytelników, a tym samym być w stanie zmotywować ich do przeczytania tej notatki. Tylko za pomocą tej prostej czynności można zwrócić uwagę na to, co najbardziej chcesz podkreślić w pliku PDF.

ponumeruj strony

ostatnia rzecz, jaką możesz edytuj w swoim dokumencie PDF jest ponumerowanie stron lub zmiana ich kolejności, zwróć uwagę, jak to się robi:

 1. Otwórz plik PDF do edycji w programie Adobe Reader.
 2. Przejdź do sekcji „Narzędzia”.
 3. Wybierz opcję „Edytuj PDF”.
 4. Następnie wybierz podopcję „Więcej”, przejdź do „Numeracja Batesa” i kliknij „Dodaj”.
 5. Na koniec wybierz, co chcesz dodać lub co chcesz edytować w pliku PDF i to wszystko.

osoba korzystająca z komputera przy biurku

Na tym kończy się całe wyjaśnienie tego, co możesz zrobić, kiedy chcesz. edytować dokument PDF za pomocą programu Adobe Reader.

Jak edytować dokument w internetowym edytorze plików PDF?

Aby edytować plik PDF online, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to wejść na stronę Sejda, która: jest narzędziem do edycji dla dokumentów PDF. Uzyskując dostęp do tej witryny, musisz przesłać plik do sieci, a reszta to użycie edycji, którą uważasz za niezbędną do wprowadzenia do dokumentu.

dołącz do naszego kanału telegram