Skip to content

Jak dostosować skalę wyświetlania Plex Media Player — przewodnik po systemie Windows

14 de wrzesień de 2021

Plex Media Player to nowy system przesyłania strumieniowego, który pozwala nam łączyć się z naszą kolekcją filmów, muzyki i zdjęć z dowolnego z naszych urządzeń, obsługujących komputery Mac lub PC.

Udogodnienia, jakie obiecuje korzystanie z tej aplikacji, są imponujące, ponieważ jego niesamowita architektura oprogramowania jest łatwo dostępna, szybki i wydajny, co pozwala nam pozostać w kontakcie ze wszystkimi naszymi informacjami multimedialnymi z dowolnego urządzenia, a nawet dodać Netflix lub dowolną inną platformę strumieniową za pośrednictwem plex.

Choć może to być dość intuicyjne i wygodne w obsłudze narzędzie, istnieją pewne ustawienia, które mogą nas zainteresować, np. dostosuj skalę okna aplikacji, która domyślnie będzie wynosić 200%, co może być dość niewygodne podczas korzystania z niej.

Problem z tą opcją pojawia się, ponieważ w opcji ustawień aplikacji nie mamy sekcji do zmiany skali, więc użytkownicy muszą zastosować metodę ręczną, którą będziemy opisywać w tym artykule.

Plex to doskonałe narzędzie, całkiem dobre, które ma kompatybilność z dowolnym formatem multimedialnym, możemy go używać na dowolnym urządzeniu i jest zaprojektowane tak, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkownika.

Jednak aby zapewnić maksymalną wydajność i możliwość korzystania ze wszystkich dostępnych dla nas funkcji musimy wziąć pod uwagę kilka warunków.

Zasadniczo będziemy potrzebować potężnego serwera NAS, który może transkodować i korzystać ze wszystkich funkcji aplikacji. Ponadto, aby uzyskać dostęp do niektórych specjalnych funkcji aplikacji będziemy musieli mieć konto premium, Oprócz tego, że dla użytkowników iOS kilka funkcji jest płatnych.

Musimy również pamiętać, że ta metoda dopasowania do skali ekranu jest przeznaczony wyłącznie dla Twojej wersji komputerowej, a dokładniej do tego, który działa w systemie operacyjnym Windows 10.

Dlatego w przypadku jakichkolwiek innych problemów z konfiguracją, które mogą wystąpić, możesz skonsultować się ze stroną pomocy technicznej Plex.

Jak możemy dostosować skalę splotu?

Teraz, jeśli chcemy w zasadzie skalować ekran aplikacji Plex w systemie Windows 10 będziemy musieli kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji (czy to na pulpicie, czy na pasku zadań), a następnie kliknij właściwości i otwórz następujące okno.

Po wyświetleniu menu właściwości przejdziemy do zakładki bezpośredniego dostępu, w której pojawi się seria pól i poszukamy tego, który jest oznaczony jako Miejsce docelowe.

Znajdujemy się w polu docelowym i umieścimy kursor na końcu tekstu, który pojawi się w polu, a dokładniej po cudzysłowie, w którym naciśniemy spację i przystąpimy do wklejania następującego tekstu:

–współczynnik skali = 1

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>> >>>>>>>>>>

Gdy to zrobimy, będziemy musieli kliknij Zastosuj Aby wprowadzone przez nas zmiany zostały poprawnie zapisane, przejdziemy do wyjścia z menu właściwości i ponownego otwarcia aplikacji Plex.

jak wyregulować skalę plex

Jak widać skala została zmniejszona z 200% do 100%, co będzie wygodniej dla tych, którzy mają ekrany o wysokiej rozdzielczości.

W przypadku, gdy nie jesteśmy zadowoleni z tego rozwiązania, możemy je zmodyfikować według własnych upodobań, dokonując małej zmiany w sugerowanym tekście, gdzie możemy zamienić 1 na 1,5, co oznaczało zmianę rozdzielczości ze 100% na 150%.

Możemy również wprowadzać zmiany z rozdzielczościami mniejszymi niż 1, ale należy wziąć pod uwagę, że mają one tendencję do generowania błędów graficznych w aplikacji, dlatego lepiej jest dokonywać zmian o wartościach większych niż 1 lub 100%.

Pielęgnacja po modyfikacjach wkładów w splocie

Powodem, dla którego opcja konfiguracji skalowania nie została znaleziona w aplikacji, jest zmiana jej poza domyślną wartość Może to spowodować nieprawidłowe działanie aplikacji.

Dlatego w przypadku jakichkolwiek problemów z usługą wskazane jest ponowne uzyskanie dostępu do okna właściwości i usunięcie tekstu konfiguracyjnego oraz wyczyszczenie pamięci podręcznej Plex na naszym komputerze.