Skip to content

Jak dodać kalendarz i widget zegara na pulpit mojego komputera z systemem Windows 10?

22 de grudzień de 2021

Windows jest najczęściej używanym systemem operacyjnym na komputerach, a wszystko to dzięki tak wielu wspaniałym funkcjom. Na przykład w nim jest to możliwe dodaj widżet kalendarza i zegara na biurku. Aby dowiedzieć się, jak można je dodać, temat zostanie szczegółowo omówiony poniżej.

Co zrobić, aby dostosować pulpit komputera z systemem Windows 10?

W systemie Windows 10 możliwe jest wykonanie dużej liczby konfiguracji w celu dostosowania pulpitu. Są jednak trzy, które są bardzo godne uwagi. Pierwsza to tapeta. To, choć jest to dość powszechne, prawda jest taka, że ​​ta opcja jest nadal dość ciekawa.

Aby dostosować tło pulpitu, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pulpicie, kliknij „Personalizuj” i na koniec otwórz kartę „Personalizacja”. Stamtąd możesz wybrać żądany obraz, nawet taki, który pobraliśmy zewnętrznie.

Druga opcja dostosowywania To są kolory Windows. Będzie to używane do zmiany kolorów tła menu startowego i centrum powiadomień. Aby to zrobić, wykonaj tę samą procedurę, co w przypadku tapety: kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie, „Personalizuj”, a następnie „Personalizacja”. Tym razem wpiszesz „Kolory”, aby je spersonalizować.

Trzecia opcja dostosowywania to ten na ekranie blokady. To nic innego jak ekran, który wyświetla się po włączeniu urządzenia. Ponownie, aby móc go dostosować, musisz wykonać ten sam proces: kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie, „Personalizuj”, „Personalizacja” i tym razem klikniesz „Motywy”.

Teraz coś, co można również zrobić, to dodać elementy do pulpitu, takie jak zegar i widżety kalendarza, a nawet stoper. Teraz, aby wiedzieć dokładnie jak zainstalować zegar i kalendarz, poniżej wyjaśniono, skąd można je pobrać na komputer z systemem Windows 10.

Jedną z zalet systemu Windows 10 w porównaniu z innymi systemami jest możliwość posiadania sklepu z aplikacjami bezpośrednio z komputera. To nic innego jak sklep Microsoftu. Teraz zostanie wyjaśniona procedura pobierania widżetów z tego miejsca.

Ze sklepu Microsoft

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do paska narzędzi, kliknięcie na wyszukiwarka i wpisz „Microsoft Store”. Po wejściu do sklepu będziesz musiał przejść do paska wyszukiwania i wpisz „Wyrzutnia widżetów”. Następnie musisz kliknąć „Uzyskaj”, a następnie „Zainstaluj”.

Po zakończeniu instalacji będziemy mieli określoną liczbę widżetów, które można dodać do pulpitu. Aby wiedzieć, jak to zrobić, procedura instalacji zostanie podana krok po kroku poniżej.

Aby dodać widżety zegara i kalendarza, najpierw poszukaj aplikacji „Widget Launcher”, którą właśnie zainstalowaliśmy. Następnie musisz poszukaj tego, który chcemy i wybierz go. W ten sposób otworzy się małe menu, w którym możesz wybrać jego kolor i kształt. Wybierając go, wystarczy kliknąć „Uruchom widżet” i przeciągnąć go na pulpit.

kobieta pisząca na komputerze

Jest to bardzo prosty proces, a najlepsze jest to, że możesz dodać wiele innych widżetów. Teraz można również zmienić format, rozmiar i wygląd elementu. Następnie zostanie powiedziane, jak można to zrobić.

Zmiana formatu widżetu zegara jest łatwa. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest umieszczenie na nim kursora. Od razu na jednej z boków zegara pojawi się małe menu. W tym menu będziesz mieć możliwość zmiany wyglądu, który będzie ukształtowany jak malarska rolka, jakby do zmiany formatu, który będzie miał kształt koła zębatego.

Klikając każdą z tych opcji, możesz zmodyfikować niektóre aspekty Widgetu w dość prosty i intuicyjny sposób. Oczywiście, aby zmiany zaczęły obowiązywać kliknij „Uruchom widżet” a następnie przeciągnij element na pulpit.

Wprowadzając te ustawienia, możesz dostosować kolor, kształt, czas, rozmiar, a nawet typ zegara, którego chcesz użyć (24- lub 12-godzinny). Teraz można to również zastosować w widżecie kalendarza, a poniżej powiemy, jak to zrobić.

Jak poprawnie skonfigurować kalendarz na pulpicie?

Aby poprawnie skonfigurować kalendarz wystarczy najechać na niego kursorem i od razu pojawi się mały pasek narzędzi po jednej ze stron. Na tym pasku znajdziesz opcję konfiguracji Widget, która będzie bardzo podobna do zegara.

komputer na biurku

Podsumowując, wprowadzenie tych dodatków i dostosowań do naszego pulpitu w systemie Windows 10 wcale nie jest skomplikowane. Dzięki temu nasz komputer będzie znacznie bardziej przyciągał wzrok. Z tego powodu ten samouczek jest wysoce zalecany.

dołącz do naszego kanału telegram