Skip to content

Jak czytać na głos Google Chrome Search Out – Konwertuj tekst na dźwięk

8 de grudzień de 2021

W niektórych przypadkach, gdy przeprowadzamy wyszukiwanie głosowe w Chrome, możemy je uzyskać mówienie do mikrofonu lub za pomocą aplikacji, klikając mały mikrofon, który pojawia się obok pola wyszukiwania.

Daje nam to wynik i uzyskujemy dostęp do danej strony, ale jeśli chcemy, aby przeglądarka przeczytaj nam całą treść, która jest napisana Na tej stronie można to osiągnąć, do tego wystarczy uzyskać rozszerzenie, które działa w tym celu, więc możesz pracować w ten sposób, jeśli nie masz czasu na czytanie. Zobaczmy, jak to działa, aby skorzystać z narzędzi rozszerzeń oferowanych przez Chrome.

Pierwszą rzeczą, którą musimy wiedzieć, jest to, że musimy pobrać rozszerzenie, aby to zrobić, konieczne jest wyszukanie tego rozszerzenia, ponieważ przeglądarka domyślnie nie ma niczego, co działa w tym celu, pytanie brzmi, czy można to osiągnąć wyszukując z niego rozszerzenie.

Najczęściej używanym lub zalecanym jest czytnik wyboru. Jest łatwy w użyciu i robi to, co obiecuje, dzięki czemu uzyskasz pożądany rezultat dzięki prostej dynamice użytkowania. Zobaczmy teraz, jak to działa

Jeśli chcesz usłyszeć całą stronę

Aby usłyszeć wszystko co jest napisane na stronie musimy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Zaznacz wszystko a po zaznaczeniu wszystkiego ponownie klikamy prawym przyciskiem myszy tekst i umieszczamy opcję Przeczytaj wybrany tekst.

W tym momencie rozszerzenie zacznie czytać cały wybrany tekst, ta aplikacja jest płynna i może odczytać znacznie więcej niż 250 słów bez robienia cięcia, przewyższając w ten sposób zdolność czytania innych rozszerzeń.

Aby przeczytać tylko część tekstu

Aby przeczytać tylko część akapitu, a nie cały tekst, wystarczy zaznaczyć akapit lub część tekstu, kliknąć go prawym przyciskiem myszy i dać opcję przeczytaj zaznaczony tekst. Teraz rozszerzenie odczyta tylko wybraną część i nic więcej, dzięki czemu będzie można użyć tego w razie potrzeby.

Jak używać rozszerzenia Selection Reader do odczytywania na głos wyszukiwań?

Możemy słuchać wyszukiwań za pomocą rozszerzenia w taki sam sposób, w jaki używamy go do odczytywania nam tekstu strony. W ten sposób, jeśli przeprowadzamy wyszukiwanie, wpisując lub mówiąc, wystarczy wybrać tekst, aby było to możliwe i posłuchaj, co dodajemy do paska wyszukiwania.

Proces konfiguracji

Aby skonfigurować to rozszerzenie nie ma wiele do zrobienia, ponieważ jego użycie jest bardzo łatwe i nie stanowi to problemu, jest proste, nie zajmuje dużo po prostu wyszukaj go w sklepie Chrome i zainstaluj rozszerzenie.

Jest to już skonfigurowane do czytania tekstów, które chcesz przeczytać, wśród konfiguracji możesz uzyskać różne języki, których możemy używać do czytania z rozszerzeniem. Pamiętaj, że te rozszerzenia nie są ryzykowne i możesz usunąć rozszerzenia Google Chrome z komputera lub telefonu z systemem Android.

Jakich innych narzędzi zewnętrznych możesz użyć, aby mieć czytnik głosowy w Google?

Istnieje kilka narzędzi do tego zadania, a funkcja czytania na głos zamiany tekstu na mowę jest narzędziem typu open source, co oznacza dwie rzeczy: to nic nie kosztuje i za darmo. Programy open source zawsze faworyzują nasze doświadczenie użytkownika w różnych obszarach.

czytaj na głos rozszerzenie

Dobrze jest wspierać tego typu pracę i doceniać wysiłek i uznanie tych, którzy udostępniają swoje kreatywne pomysły, aby ulepszyć nasze doświadczenie.

Czytaj na głos: zamiana tekstu na mowę

Jest to narzędzie, które stale się rozwija, ulepsza i dostosowuje przez cały czas, czyniąc bardziej wydajny i naturalny proces czytania. Jest to dobra opcja, z której możemy skorzystać, jeśli słuchamy informacji, które zawierają odwiedzane przez nas strony, mając również opcję kilku języków.

dołącz do naszego kanału telegram