Skip to content

Jak aktywować kartę dla programistów w programie Excel? – Zaawansowane ustawienia

7 de luty de 2022

Aplikacje i programy do wykonywania pracy, były jedną z najlepszych kreacji na rynku technologicznym. Dzieje się tak, ponieważ dzięki nim możemy robić różne rzeczy, które ułatwiają nam pracę. W pakiecie Microsoft znajdziemy program Excel, za pomocą którego możemy tworzyć szablony, wykresy i obliczać dokładne proporcje.

Jest więc tak, że za jego pomocą można aktywuj serię zakładek dla programistów. Zasadniczo zaleca się pobranie programu Excel z jego oficjalnej strony internetowej lub zainstalowanie kompletnego pakietu firmy Microsoft, aby móc aktywować zakładki.

Co możesz zrobić na karcie dewelopera w programie Excel?

Za pomocą zakładki harmonogramu w Excelu możemy zrobić kilka rzeczy. Do głównych należą numerowanie faktur lub paragonów w Excelu, co ułatwia nieskończoność czasu w firmach na ich administrację oraz w obszarze księgowym tego samego.

Z drugiej strony, w ramach innych opcji znajdujemy taką możliwość uruchamiać i pisać makraa także możliwość tworzenia formularzy z ważnymi danymi w programie Excel.

W jaki sposób aktywowana jest karta programisty w tym programie?

Jeśli chcesz aktywuj zakładkę deweloperów aplikacji Excel można to zrobić w kilku prostych krokach. Należy zauważyć, że jeśli masz pakiet biurowy, możesz aktywować tego programistę w dowolnym z dołączonych do niego programów, a zostaną one automatycznie aktywowane w pozostałych. Ale jeśli masz zainstalowany program Excel tylko za pośrednictwem jego oficjalnej strony, możesz go również aktywować w ten sposób:

dostosowanie arkusza kalkulacyjnego do warunków pracy

Idąc do „Dostosuj wstążkę”

W zasadzie aktywacja zostanie dokonana poprzez opcję „Dostosuj wstążkę” W tym celu należy wykonać czynności wymienione poniżej:

 1. Po pierwsze, zostanie to zrobione zgodnie z aktualizacją wersji, którą zainstalowałeś w systemie Windows.
 2. Powinna znajdować się opcja „Plik”.
 3. otrzyma Kliknij „Dostosuj wstążkę”.
 4. Tam można wyświetlić szereg opcji, w ramach których jest „Główne zakładki”.
 5. Tam możesz wybrać opcję aktywacji „Programisty”.
 6. Pojawi się każda z opcji, których użytkownik będzie potrzebował do jego użycia.
 7. W ten prosty sposób będzie aktywowana karta programisty w Twojej aplikacji Excel.

Jakie są najczęściej używane polecenia na karcie Deweloperzy programu Excel?

Wśród opcji, które karta programisty oferty dla osób, które go aktywują, są takie, które zostaną wymienione poniżej:

 • Opcja kodu, można tam zobaczyć Edytory Visual Basic, tworzyć listy makr do ich wykonywania lub domyślnie je eliminować. Możesz użyć polecenia do nagrywania.
 • Opcja wtyczek, dzięki której możesz włączyć i zarządzać narzędziami analitycznymi.
 • Kontrole, za ich pośrednictwem, mogą być przeprowadzane specjalne kontrole. Dzięki niemu możesz stworzyć formularz w Excelu. Można również wykorzystać pola wyboru i sposoby korzystania z narzędzi w ramach funkcjonalności.
 • Opcja XML, za jej pomocą będzie można realizować polecenia importowanych danych w plikach XML. Możesz również znaleźć opcje kodowania i pracy z tego typu plikami.

Co zrobić, aby ukryć kartę dewelopera w programie Excel?

Jeśli masz aktywny i widoczny harmonogram, będziesz mógł wykonać szereg całkowicie przydatnych czynności, a także stworzyć rosnącą tabelę wyników. Może się jednak zdarzyć, że zechcesz ukryj kartę programisty za pośrednictwem aplikacji Excel. Aby to zrobić, należy wykonać następujące kroki:

 1. Pierwszą opcją będzie dostęp do zakładki „Plik”.
 2. Po wprowadzeniu zostanie wyświetlony szereg opcji, wśród których pojawią się „Opcje” i musisz na to kliknąć.
 3. Pojawią się one w opcjach „Okno dialogowe opcji programu Excel”, za jego pośrednictwem musimy kliknąć i wpisać „Dostosuj wstążkę”
 4. Po wejściu do środka będziesz mógł zlokalizować sekcję „Główne karty”, uzyskać do niej dostęp i wyświetlić opcje aktywacji i dezaktywacji.
 5. Po wykonaniu tej czynności zdecydujesz się dezaktywować i automatycznie karta programisty Excel zostanie ukryta po zapisaniu.

praca zgodnie z wymaganiami w programie Excel

Jak zmienić język karty programisty w programie Excel?

Do zmień ustawiony język w zakładce programista Excel i wybierz jedną z własnych preferencji, musisz wykonać szereg kroków, które zostaną wymienione poniżej:

 1. Powinieneś przejść do opcji „Pliki”.
 2. Po wejściu do środka musisz kliknąć „Opcje”.
 3. Zostanie wyświetlony szereg cech, w ramach których należy kliknąć „Język”.
 4. Pojawi się każdy z dostępnych języków, wybierz ten, który chcesz i kliknij „zaakceptuj i zapisz.

dołącz do naszego kanału telegram