Skip to content

Jak aktywować i dezaktywować Facebook Protect na moim koncie osobistym?

26 de luty de 2022

Z powodu ostatnich wydarzeń społecznych i politycznych statystyki dotyczące hakowania osiągnęły najwyższy poziom. Zwłaszcza w RRSS, takim jak Facebook, gdzie profile o dużym zasięgu były głównym celem cyberataków.

Mając to na uwadze, platforma, jako okręt flagowy firmy macierzystej Meta Platforms, Inc., postanowiła zapewnić najbardziej kuszącym użytkownikom atakującym zabezpieczenie pod nazwą Facebook Protect.

Jak aktywować Facebook Protect, aby włączyć moje konto?

Kiedy jesteś menedżerem lub właściciel strony o wysokim zasięgu, ponieważ masz istotny wpływ na politykę, sport, modę lub bezpośrednio w RRSS, jest bardzo prawdopodobne, że doświadczyłeś prób włamania lub naruszenia prywatności. Niestety prawdą jest, że nie wszyscy ludzie, którzy za tobą podążają, mają dla ciebie szacunek lub podziw, wielu robi to z zupełnie przeciwnych powodów.

Gdy tylko zaczniesz zauważać te nieodpowiednie zachowania na swoim koncie, prawdopodobnie zdecydujesz się zablokować komentarze na swoich zdjęciach profilowych, wierząc, że to wystarczy, aby uspokoić ataki. Prawda jest taka, że ​​chociaż nie jest to proste, użytkownicy posiadający umiejętności i wiedzę zawsze będą mogli ukraść Twoje konto i wszystkie zawarte na nim informacje.

Facebook Protect staje w obronie tych profili. Intuicyjnie, platforma wykrywa kwalifikujących się użytkowników, aby zwrócić im większą uwagę na prywatność i bezpieczeństwo, aby chronić ich informacje. To tak, jakby Facebook zapukał do Twoich drzwi i powiedział Ci, że czas lepiej chronić Twoje dane, więc jeśli otrzymałeś powiadomienie, nie wahaj się potwierdzić procesu.

odblokować konto osobiste

Aktywuj Facebook Protect, aby odblokować moje konto osobiste

Z pewnością w momencie podejmowania decyzji o założeniu konta na Facebooku nie sądziłeś, że będzie to coś ważnego lub na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Cóż, to nie jest wizja Zuckerberga, prezes Meta zapewnił, że udawanie rozszerzyć zasięg Facebook Protect do największej liczby użytkowników na świecie.

Pamiętaj, że nie musi to być coś negatywnego, chociaż jest to nudne, aktywowanie średniej bezpieczeństwa w twoim profilu w określonym czasie może skończyć się grą na twoją korzyść we właściwym czasie. Zasadniczo, inteligencja Facebooka będzie odpowiedzialna za monitorowanie aktywności na Twoim koncie, aby sprawdzić, czy przez cały czas to Ty lub autoryzowany użytkownik jesteś online.

Ponadto Facebook Protect oferuje tym użytkownikom dwuetapowe uwierzytelnianie, które można dostosować zgodnie z dostępnymi opcjami, jako kolejny środek do bezpieczne logowanie. Jeśli zakwalifikowałeś się jako użytkownik tego programu, musisz zaakceptować warunki w celu wznowienia dostępu do swojego profilu.

Czy mogę wyłączyć funkcję Facebook Protect na moim koncie na Facebooku?

Możesz pomyśleć, że te środki są nieco ekstremalne lub że dotyczą tylko profili rządowych. Cóż, chociaż opcje bezpieczeństwa pozwalają uniemożliwić im wysyłanie mi wiadomości na Facebooku i niektóre inne ustawienia, jeśli zarządzasz kontem o wysokim potencjale, czyli z wieloma obserwującymi, jest całkiem pewne, że otrzymasz powiadomienie o aktywacji dla Facebooka Chronić.

Po zakończeniu konfiguracji zauważysz, że naprawdę w ogóle nie przeszkadza w codziennych czynnościach na platformie, poza żądaniem uwierzytelnienia swojej tożsamości w dwóch krokach, za pomocą klucza bezpieczeństwa, kodu z aplikacji innej firmy lub SMS-em. Po zakończeniu procesu nie można wyłączyć ochrony, ponieważ bez niej nie będziesz mieć możliwości wejścia na Facebooka.

aktywacja ochrony facebook

Co się stanie, jeśli nie aktywuję ochrony Facebooka?

Najlepsze jest to, że nie starasz się ominąć tej konfiguracji, ponieważ platforma jasno określiła, że ​​wybrani użytkownicy muszą ją aktywować, w przeciwnym razie nie będą mogli uzyskać dostępu do profilu. Aby to zrobić, określają okres czasu, który różni się w zależności od profilu, ale po jego wygaśnięciu zmusi Cię do wprowadzenia ustawień, aby rozpocząć sesję.

Jeśli zdecydujesz się postępować zgodnie z przewodnikiem Facebooka w tej aktywacji, zalecamy również odblokowanie Facebook Messenger, abyś mógł korzystać z różnych narzędzi, mając pewność, że platforma dba o integralność Twojego profilu. Nie zapominaj, że Facebook jest nadal siecią społecznościową z największą liczbą konsumentów na świecie, więc utrzymanie aktywnej społeczności jest priorytetem.

Jak aktywować Facebook Protect, jeśli wiadomość nie dotarła?

Jeśli nie otrzymałeś wiadomości przy logowaniu, aby włączyć ochronę Facebooka, nadal możesz sprawdź w ustawieniach, czy masz taką opcjęwystarczy przejść do przycisku Więcej opcji w prawym górnym rogu okna i kliknąć Ustawienia i prywatność > Ustawienia > Bezpieczeństwo i logowanie.

Jeśli znajdziesz sekcję o nazwie „Facebook Protect”, po prostu kliknij „Start”, aby zakończyć aktywację. Coś, co zagwarantuje Ci dodatkowe bezpieczeństwo Twojego profilu, ponieważ Facebook oceni obecny stan, aby wskazać, które aspekty możesz poprawić w zakresie ochrony prywatności.

W przeciwnym razie, to znaczy, że nie masz dostępu do aktywacji Facebook Protect, nadal możesz ręcznie dostosować niektóre parametry, aby Twój profil był bezpieczniejszy. zaczynając od włączyć uwierzytelnianie dwuetapowew ten sposób zwiększasz ochronę swojego loginu, nie zapomnij również skonfigurować aktywacji alertów logowania, w ten sposób możesz zadbać o bezpieczeństwo swojego konta.

dołącz do naszego kanału telegram