Skip to content

Huawei P9 kontra Huawei P9 Plus: który z nich zatrzymamy?

25 de styczeń de 2023

Jeśli śledzisz nasze codzienne artykuły, musisz być już bardzo jasny, że nie tylko uwielbiamy porównywać różne smartfony, które można znaleźć na rynku, ale także zawsze mówimy, że wśród wielu producentów Androida, którzy utrzymują rewelacyjne poziomy sprzedaży, Huawei jest jedną z firm, która nie przestaje rosnąć.

Z drugiej strony prawdą jest również, że rok 2016 był szczególnie hojny dla miłośników inteligentnych urządzeń mobilnych, biorąc pod uwagę, że większość firm zaprezentowała już swoje nowe flagowe telefony komórkowe. Huawei był jednym z ostatnich, który to zrobił i nie tylko pokazał nam oczekiwany Huawei P9, ale także byliśmy świadkami pojawienia się na scenie Huawei P9 Plus.

Jak widać, Huawei to kolejna z firm, która jest zaangażowana w swoją ofertę z najwyższej półki, do produkcji flagowego terminala o dość klasycznym kroju i ekranie zbliżonym do 5 cali, a później dodając swego rodzaju starszego brata, którego odróżniamy od wersji „Plus”, podobnie jak Apple i Samsungtrend, który wydaje się utrwalić.

Huawei P9 kontra Huawei P9 Plus

Ale przejdziemy do szczegółów tych dwóch terminali niedawno zaprezentowanych na rynku, o których musimy w pierwszej kolejności wskazać chińska firma promowała je przede wszystkim w odniesieniu do swoich aparatówiw rzeczywistości była to jedna z głównych kwestii, które sami przeanalizowaliśmy, jeśli chodzi o oficjalne potwierdzenie, szczegół, który nie mniej należy wziąć pod uwagę i który zobaczymy później.

Chodzi o to, że uważamy, że wygodnie jest zawsze zaczynać od projektu, wymiarów i wagi, gdzie oczywiście widać różnice między nimi, ponieważ chociaż mają taką samą estetykę i oba są wykonane z aluminium i szkłaz takim samym rozmieszczeniem wszystkich komponentów, w tym tylnej kamery i czujnika odcisków palców, jasne jest, że oba mają różne rozmiary.

Musimy więc to zaznaczyć oryginalny Huawei P9, mniejszy z tej dwójki, ma wymiary 145×70,9×7 milimetrów i wadze 144 gramów, podczas gdy Huawei P9 Plus ma wymiary 152,3 x 75,3 x 7 milimetrów i waga 162 gramów, co ma związek z większym ekranem.

A teraz porozmawiamy o ich ekranach, cóż Huawei P9 ma 5,2-calowy wyświetlacz IPS NEO LCD z bardzo dobrą rozdzielczością Full HD, co daje końcową jakość 324 ppi. W międzyczasie, Huawei P9 Plus ma 5,5-calowy ekran Super AMOLEDrównież z rozdzielczością Full HD, choć w tym przypadku obniżając jej jakość do 401 ppi, nie tracąc z oczu faktu, że oba mają ochronę systemu Gorilla Glass 4 firmy Corning.

huawei p9plus

Następnie zwracamy się do mocy tych dwóch terminali, w odniesieniu do których musimy przede wszystkim podkreślić, że oba pokrywają się w tym samym procesorze, ośmiordzeniowy HiSilicon Kirin 955 z czterema rdzeniami o taktowaniu 2,5 Ghz, a pozostałe cztery o taktowaniu 1,8 GhzZ kolei mają grafikę Mali-T880 MP4 i dwa warianty pamięci RAM, 3 GB i 4 GB.

Pojemność pamięci wewnętrznej oczywiście nie jest drobnym problemem i w związku z tym musimy zaznaczyć, że Huawei P9 jest dostępny w różnych wariantach, 32 GB dla wersji z 3 GB pamięci RAM i 4 GB dla wersji 64 GB, podczas gdy w przypadku Huawei P9 Plus mamy fabrycznie tylko 64 GB następnie dla każdego z wymienionych można je bez problemu rozszerzyć do 128 GB.

Jeśli jesteś fanem fotografii, z pewnością będziesz chciał dowiedzieć się trochę więcej o czujnikach tych terminali, a prawda jest taka, że obaj zgadzają się na włączenie głównego aparatu 12 MP, który jest najlepszy na rynkuze wszystkimi trybami i funkcjami, jakich moglibyśmy się spodziewać, oprócz aparatu pomocniczego, przedniego służącego do selfie i rozmów wideo, który osiąga 8MP.

Później przychodzi czas na baterie, w odniesieniu do których musimy to podkreślić w pierwszej kolejności Huawei P9 przybywa z baterią 3000 mAh, podczas gdy Huawei P9 Plus ma wyższy średni koszt, osiągając 3400 mAhz tym, że w obu przypadkach nie jesteśmy w stanie ich usunąć we własnym zakresie, a ich usunięcie powoduje utratę gwarancji producenta, dlatego lepiej uważać.

dołącz do naszego kanału telegram