Skip to content

Gdzie Google Chrome przechowuje zakładki użytkowników systemów Windows i Mac?

11 de Listopad de 2021

Wszystkie przeglądarki internetowe mają ze sobą Ulubione i zakładki, które umożliwiają szybki dostęp do stron internetowych, które dana osoba odwiedza najczęściej. Przeglądarka internetowa Google Chrome dla komputerów z systemem Mac lub Windows, oferuje wszystkim użytkownikom możliwość: umieść Ulubione lub Zakładki.

Miejsce ulubionych w przeglądarce Google Chrome może być czasami trudne do zlokalizowania dla osób, które korzystają z przeglądarki po raz pierwszy. Wkrótce wyjaśnimy dlaczego Ulubione w Google Chrome zwykle znikają, jak zarejestrować niektóre zakładki, a także jak zaimportować niektóre zakładki z przeglądarki Google Chrome do innej przeglądarki internetowej.

Dlaczego Twoje ulubione nie pojawiają się w Google Chrome i jak to naprawić?

Kiedy ulubieńcy, w których się zarejestrowałeś Twoja przeglądarka Google Chrome nie pojawiają się nigdzie, ponieważ program przedstawia problem. Lub dlatego, że dane w nawigacji zostały całkowicie usunięte. Ten typ problemu jest czasami bardzo rzadki, ale niektóre inne programy mogą wyeliminować istotne dane z przeglądarki Google Chrome.

W rezultacie tak się dzieje, a ulubione, które zaznaczyłeś, nie pojawiają się nigdzie. Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest ponowne uruchomienie komputera, wylogowanie się z przeglądarki i ponowne zalogowanie się na swoje konto e-mail.

Jeśli po zrobieniu tego problem nie został rozwiązany, będziesz musiał odinstalować przeglądarkę, zainstalować ją ponownie i ponownie dodać te ulubione, które zaznaczyłeś.

Aby przeglądanie Internetu było znacznie wydajniejsze, zaleca się nauczenie tworzenia skrótów i dodawania pól wyszukiwania.

Gdzie są zapisywane zakładki Google Chrome?

Zakładki przeglądarki Chrome na komputery są przechowywane w folderze głównym, w którym znajdują się wszystkie dane, które umożliwiają działanie programu. Wszystkie te znaczniki można zaimportować do innych przeglądarek Nie ma problemu. Z tego powodu konieczne jest nauczenie się ich wyszukiwania na wypadek, gdybyś chciał je dodać do innej przeglądarki innej niż Google Chrome.

Na komputerach z systemem Windows

Z komputerów z System operacyjny Windows, zakładki Google Chrome będą znajdować się w określonej lokalizacji. Aby zlokalizować folder, w którym się znajduje, musisz przejść do lokalizacji „Użytkownik”, a następnie „Dane aplikacji”, a następnie zlokalizować folder o nazwie „Lokalny”, inny folder o nazwie „Google” i jeden o nazwie „Chrome „. Na koniec poszukaj tej o nazwie „Dane użytkownika”, a ostatecznym miejscem docelowym jest „Domyślne”.

Bezpośrednio w folderze „Domyślne” znajduje się każda z umieszczonych zakładek Przeglądarka internetowa Google Chrome.

logo macos

Na MAC

Lokalizacja tego folderu na komputerze Mac nie będzie taka sama, jak na komputerach, które mieć system operacyjny Windows. Z tego systemu należy wejść do folderów „Użytkownicy”, kliknąć „Użytkownik”, następnie „Biblioteka”, a następnie „Obsługa aplikacji”. Ostatnie foldery to „Google”, jeden o nazwie „Chrome” i „Default”.

W tym folderze o nazwie „Domyślne” Chrome przechowuje dane związane z Ulubionymi i Zakładkami.

Ponieważ wiesz, gdzie zapisane są zakładki Google Chrome, wystarczy, że nauczysz się je importować zakładki do innej przeglądarki. Jest to bardzo proste do zrobienia, najpierw musisz wejść do przeglądarki Google Chrome, nacisnąć ikonę z 3 punktami i ustawić się na „Zakładkach”.

Umieszczając się tam, a pasek z wieloma opcjami gdzie należy wybrać wywołanie „Menedżer zakładek”. Po naciśnięciu tej opcji poszukaj wywołania „Eksportuj zakładki” i zapisz plik w rozszerzeniu HTML w dowolnej części pamięci komputera.

ten zakładki Google Chrome zawsze będą eksportowane w jednym pliku HTML, nigdy nie będą eksportowane w innym formacie. Na komputerach z systemem operacyjnym iOS proces do przeprowadzenia jest taki sam. Kiedy skończysz to robić, usuń niebezpieczne rozszerzenia, aby zapobiec ponownemu znikaniu ulubionych.