Skip to content

Dlaczego nie mogę wysyłać załączników z Outlooka? – Szybkie rozwiązanie

30 de styczeń de 2022

Posiadanie poczty e-mail dzisiaj jest tak samo ważne, jak posiadanie aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych. Jego różne funkcje i cechy pozwalają na prowadzenie w nim dowolnej działalności, jedną z nich i główną do jej wykorzystania jest przesyłać pliki i informacje, dane i inne rodzaje dokumentów. Z tego powodu Outlook ma opcję wysyłania załączników.

Czasami jednak możemy mieć pewne niedogodności podczas wysyłania załączników z Outlooka z różnych powodów. Nie możemy więc korzystać z tej funkcji tak często, jak chcemy, ale nie martw się, w jaktosie pomożemy Ci znaleźć szybkie rozwiązania w tym zakresie. Oprócz tego wyjaśnimy Dlaczego nie możesz wysyłać załączników z Outlooka?.

Co powoduje, że Twoje konto Outlook nie zezwala na załączniki?

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy często korzystają z usługi poczty e-mail, musisz zrozumieć znaczenie wszystkich Funkcje Outlooka działają poprawnie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wysłać w ten sposób pliki multimedialne do dodanych kontaktów, czy użyjesz go w branży zawodowej, przedstawianie niepowodzeń w wysłaniu tych dokumentów może znacznie wpłynąć na Twoją wydajność. Z tego powodu w kolejnych segmentach będziemy analizować główne przyczyny, które generują ten problem:

złe połączenie internetowe

Jednym z typowych problemów, które mają tendencję do zakłócania procesu wysyłania załączników, jest słabe połączenie internetowe. Dlatego jest prawdopodobne, że pozostanie on w Twojej skrzynce nadawczej przez długi czas. Choć wydaje się to proste, pilność przesyłania dokumentów sprawia, że ​​jest to duża niedogodność, zwłaszcza jeśli jest bardzo ważna.

Dlatego możesz wziąć pod uwagę różne opcje, które musisz rozwiązać, jeśli problemem jest okablowanie sieci Wi-Fi, można to szybko rozwiązać. Ale jeśli chodzi o awarie połączeń na serwerze, który zapewnia Internet, to kwestia czekania, aż problem zostanie rozwiązany.

Więc, sprawdź połączenie z komputerem w przypadku korzystania z poczty z witryny Outlook. Aby to zrobić, możesz użyć narzędzia do rozwiązywania problemów systemu Windows, kliknąć „Dostęp do Internetu”, a następnie „Rozwiązywanie problemów”, co pomoże określić błąd, który powoduje ten błąd.

Nie masz wystarczającej ilości miejsca w pamięci

ten brak miejsca w Twojej poczcie jest irytującą przyczyną, która uniemożliwia wysyłanie załączników. Częste używanie programu Outlook do pisania wiadomości i wysyłania plików do kontaktów jest jednym z powodów, dla których kończy się miejsce w programie Outlook. Na przykład nagromadzenie wiadomości i plików przechowywanych przez długi czas i nieskompresowanych zajmuje dużo miejsca w magazynie poczty.

Więc jeśli chcesz puste miejsce w Outlooku Aby móc dołączać pliki i wysyłać je, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to usunąć wszystkie stare e-maile, aby zwolnić miejsce. Zwróć uwagę na kroki wymienione poniżej, aby zwolnić miejsce:

Najpierw zaloguj się na swoje konto i przejdź do skrzynki odbiorczej aby kliknąć opcję „Filtr”, następnie wybrać „Sortuj według”, po czym kliknąć „Data” i „Kryteria sortowania”, a następnie „Najstarsze u góry” i wybrać wszystkie wyświetlone wiadomości, a następnie kliknąć 'Kasować’.

Powinieneś wiedzieć, że te e-maile zostaną zapisane w folderze o nazwie „Elementy usunięte”, który będzie tam przechowywany przez 30 dni, aż zostaną całkowicie usunięte. Co więcej, możesz przystąpić do opróżnienia wspomnianego folderu przed ustalonym czasem.

urządzenia z programem Outlook do wysyłania załączników

Twój plik nie spełnia minimalnych wymagań

Wśród czynników, które przeszkadzają w wysyłaniu załączników, jest nie spełniają minimalnych wymagań ustawiany przez program Outlook, rozumiemy przez to wagę plików. Ponieważ próba wysłania dokumentu, który waży więcej niż ograniczona pojemność dla tej usługi pocztowej, spowoduje wystąpienie tego błędu.

Zgodnie z tą kolejnością pomysłów, maksymalna waga przesyłanych plików to 20MB, i chociaż dokumenty pakietu biurowego Microsoft i inne typy plików nie pokrywają tej kwoty. Jeśli często wysyłasz filmy za pośrednictwem tej platformy, możesz osiągnąć ustalony limit. Aby dowiedzieć się, jakie typy plików można dołączyć do wiadomości e-mail, zobacz ten link.

Twoja przeglądarka nie jest wspierana

Niestety, nie wszystkie przeglądarki internetowe są kompatybilne z OutlookiemWśród nich jest Internet Explorer. Jeśli więc korzystasz z tej przeglądarki lub innych z niewielkimi zasobami, będziesz mieć problemy z wysyłaniem załączników.

Dlatego, aby mieć lepsze wrażenia z Outlooka, możesz korzystać z najnowszych wersji niektórych przeglądarek kompatybilnych z tym e-mailem, niektóre z nich to: Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Mozilla Firefox, Google, Mac OS i Linux, ale z tymi ostatnimi niektóre funkcje i funkcje mogą być niedostępne.

komputer z dyskiem google do przechowywania plików w chmurze

Jak przesłać plik do chmury, aby udostępnić link do pobrania?

Z drugiej strony możesz użyć innej wydajnej metody wysyłania załączników poza Outlooka, a jest to używanie linków do plików w chmurze wysłać je pocztą. To rozwiązanie jest możliwe, gdy masz niektóre z wyżej wymienionych problemów.

Możesz korzystać z aplikacji takich jak Google Drive, OneDrive czy MEGA. Wiele osób decyduje się na korzystanie z tej najnowszej pamięci masowej w chmurze, dzięki czemu można przesyłać pliki do MEGA i udostępniać łącze z szyfrowaniem lub bez.

Aby to zrobić, poniżej wyjaśniamy kroki, które musisz wykonać: najpierw prześlij plik lub dokument, który chcesz udostępnić, a następnie musisz udostępnij plik i zrób kopię linku. Następnie zaloguj się na swoje konto Outlook i kliknij „Nowa wiadomość”, aby wkleić link do pliku w chmurze, a na koniec kliknij „Wyślij”. Chociaż jest to dłuższy proces, jest to doskonała metoda, którą możesz zastosować, gdy wystąpią błędy związane z niemożnością wysyłania załączników z programu Outlook

dołącz do naszego kanału telegram