Skip to content

Dlaczego nie mogę nawiązywać połączeń wideo na Instagramie?

4 de luty de 2021

Instagram bardzo się rozrósł pod względem liczby użytkowników wkrótce. Wykonywanie połączeń wideo to jedna z funkcji, która zbliża nas dzisiaj do naszych przyjaciół. Jeśli masz z tym problemy i nie możesz prowadzić rozmów wideo na Instagramie podamy Ci kilka rozwiązań.

Dlaczego nie mogę nawiązywać połączeń wideo w rozwiązaniu Instagram

Może się zdarzyć, że masz problemy z wykonywaniem połączeń wideo na Instagramie lub nagle przestanie działać. Jeśli to ci się przydarzyło, wypróbuj kilka z tych wskazówek:

Musisz go mieć mocne i stabilne łącze internetowe. Podczas gdy rozmowy wideo mogą być bardzo zabawne, prawda jest taka, że ​​zużywa dużo danych, ponieważ musisz przesyłać obrazy i dźwięki na żywo.

Wyczyść pamięć podręczną Instagrama. Aby to zrobić, musisz wprowadzić „Ustawienia” swojego telefonu komórkowego i poszukaj opcji „Zarządzanie aplikacjami”. Wyszukaj Instagram w swoich aplikacjach, aby zobaczyć jego informacje. Naciśnij „Wyczyść pamięć podręczną> OK.

Odinstaluj Instagram i zainstaluj go ponownie. Czasami może się zdarzyć, że działa nieprawidłowo i to tak, jakbyśmy go restartowali.

Jeśli masz na swoim urządzeniu Instagram Beta Tester, usuń go i przejdź do oryginalnej aplikacji. Prawdą jest, że jeśli masz aplikację beta, aktualizacje są pierwsze, ale w większości przypadków nie działa ona poprawnie.

Sprawdź pozwolenia. Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji Instagrama, ważne jest, aby zezwolić aplikacji na dostęp do innych aplikacji na urządzeniu, takich jak aparat, pamięć masowa, lokalizacja, dźwięk itp.

Jeśli po przejrzeniu wszystkich tych opcji nadal możesz korzystać ze wszystkich funkcji, zgłoś problem. Aby to zrobić, kliknij awatar swojego profilu. Następnie dotknij menu opcji w prawym górnym rogu. Znajdź „Pomoc> zgłoś problem> napisz komentarz> Zgłoś problem.

Jak szybko i łatwo wykonywać rozmowy wideo na Instagramie

Aby rozpocząć rozmowę wideo na Instagramie zaczniemy od aplikacji wyszukując osobę lub osoby, z którymi chcemy porozmawiać. Pamiętaj, że tylko z aplikacji do mobilny aw przypadku systemu Windows możliwy jest dostęp do wszystkich funkcji.

Instagram umożliwia prowadzenie rozmów wideo indywidualnie lub w grupach. Aby wykonać indywidualne połączenie, wejdziemy do aplikacji. Dotknij w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do rozmów.

Jeśli nie prowadziłeś wcześniej rozmowy z tą osobą, możesz ją wyszukać za pomocą nazwy użytkownika z paska wyszukiwania u góry ekranu.

Po wejściu na czat dotknij przycisku kamera wideo którą masz u góry obok nazwy użytkownika. Gdy druga osoba odbierze połączenie, możesz zobaczyć jej twarz na wspólnym ekranie.

Jeśli chcesz nawiązać grupową rozmowę wideo, wejdziesz do aplikacji. Z rozmów zacznij od kliknięcia kamery wideo, którą masz po prawej stronie u góry ekranu.

rozmowa wideo na Instagramie z wieloma osobami

Zostaniesz przeniesiony do listy kontaktów osób, które obserwujesz. Przewiń listę lub wyszukaj je według nazwy użytkownika z paska wyszukiwania u góry ekranu.

Kiedy wybierasz osoby, które chcesz dodać, kliknij ich imiona, tak aby po prawej stronie pojawiły się jasnoniebieskie znaczniki. Kiedy skończysz, naciśnij „Początek„w prawo.

Wejdziesz na czat, na którym możesz rozmawiać. W tym miejscu możesz powiedzieć innym członkom, że zamierzasz nawiązać połączenie wideo.

Aby rozpocząć, kliknij ikonę rozmowy wideo w prawym górnym rogu. Po ich włączeniu ekran zostanie podzielony, aby można było zobaczyć je wszystkie.

Stamtąd masz różne funkcje, do których możesz uzyskać dostęp podczas połączenia wideo. Możesz dodać filtry do swojego filmu, zminimalizować ekran, aby móc dalej korzystać z urządzenia wewnątrz i na zewnątrz Instagram, rób zrzuty ekranu, wycisz mikrofon itp.

dołącz do naszego kanału telegram